کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

آشنایی با خواص فوق العاده گوشت گنجشک

گنجشک یک پرنده ریز جثه و خوش صدا می باشد که در سراسر جهان پهناور وجود دارد و در زبان انگلیسی به آن Sparrow می گویند. گنجشک ها دارای گونه های مختلفی در سراسر جهان هستند و در بیشتر مناطق ایران نیز گنجشک هایی به رنگ قهوه ای، خاکستری و سفید می توان یافت. اما آنها فارغ از گونه ای که دارند بسیار پر جرات هستند و تنها پرنده وحشی می باشد که توانسته وارد قلمرو انسانی شوند. این پرنده در تنه درختان، سوراخ دیوار ها، لا به لای بوته ها، مراتع پر علف و ... اقدام به لانه سازی می کند. گنجشک همانند هر پرنده دیگری در فصل بهار جفت گیری خود را آغاز می کند و تا اواسط تابستان نیز به طول می انجامد، لانه سازی این پرنده نیز در این دوره صورت می گیرد.

چکیده مقاله

گنجشک ها دارای خواص بسیاری زیادی در گوشت خود هستند، این پرنده نه تنها جزو حلال گوشت ها بوده بلکه بسیاری از بزرگان دین خوردن گوشت این پرنده را برای از بین بردن بسیاری از بیماری ها توصیه نموده اند. گوشت این پرنده گرم و خشک بوده و برای بیماری هایی مانند سرد مزاجی، بلغم، افزایش قوای جسمی و جنسی مناسب می باشد. بهترین فصل برای شکار این پرنده فصل تابستان و پاییز می باشد.

آیا خوردن گوشت گنجشک توصیه می شود ؟

حتما با خودتان فکر می کنید که با وجود گوشت مرغ و گوسفند و گوشت سایر حیوانات چه احتیاجی به خوردن این پرنده بی آزار می باشد؟ و اینکه دیگران این پرنده را شکار و کباب می کنند خوشتان نیاید. ولی بر خلاف عقیده ای که دارید، خوردن گوشت گنجشک هم از لحاظ علمی و هم از لحاظ دینی توصیه می شود زیرا دلایل عملی زیادی برای اثبات خواص فوق العاده گوشت این پرنده به دست آمده است و بسیاری از بزرگان دین خوردن گوشت گنجشک را به دلیل خواص فوق العاده آن توصیه نموده اند. هم چنین در گوشت گنجشک مواد معدنی و پروتئین هایی وجود دارد که در سایر منابع غذایی وجود ندارد، از همه مهم تر اینکه گوشت این پرنده در دین اسلام حلال می باشد.

البته حلال بودن گوشت این پرنده بدین منظور نباشد که هر گاه دلتان خواست با یک تفنگ بادی به جان به این زبان بسته ها بیفتید. شکار گنجشک اولا باید به قصد کسب روزی حلال و تغذیه باشد و در صورتی که صرفا به قصد تفریح و تمرین تیر اندازی اقدام به شکار آنها بکنید این کار گناهان زیادی را به همراه خواهد آورد. دوما فصل شکار این پرنده از تیر ماه اغاز می شود و تا اوایل زمستان نیز ادامه خواهد داشت، در صورتی که در فصل بهار مخصوصا زمان تخم گذاری و جوجه کشی دست به شکار آنها بزنید، ممکن است غذب خدا شامل حال شما شود. زیرا شکار پرنده ای که بر روی تخم ها خوابیده باشد یا در حال بزرگ کردن جوجه هایش باشد، گناه بزرگی است.

خواص گوشت گنجشک

گوشت گنجشک چه خواصی دارد ؟

الف  گوشت گنجشک دارای طبعی خشک و گرم می باشد، بنابراین کسانی مزاج سردی دارند با مصرف گوشت این پرنده می توانند قوای جنسی خود را تقویت کنند.

ب  گوشت گنجشک از کمترین میزان چربی مضر برخوردار است، بنابراین اگر دچار چربی خون شده اید و نمی توانید گوشت مرغ یا گوسفند مصرف کنید، گوشت گنجشک گزینه بسیار خوبی برای تامین پروتئین و مواد معدنی می باشد.

ج  گوشت گنجشک بر طرف کننده بیماری های بلغمی و سرد مزاجی می باشد و برای از بین بردن نفخ معده و تقویت سیستم گوارشی بسیار مناسب می باشد.

د  لذت موجود در گوشت گنجشک باعث می شود تا فرد هنگام مصرف آن حس شادابی و نشاط خود را به دست بیاورد، بنابراین خوردن گوشت این پرنده شادی آور بوده و برای مبارزه با افسردگی بسیار مناسب می باشد.

ه  محققان و علمای دین بر این باورند که گوشت این پرنده در درمان ناباروری و نازایی بسیار تاثیر گذار است و مصرف مداوم البته اصولی گوشت این پرنده می تواند این بیماری را از شما دور کند.

و  با توجه به اینکه در گوشت این پرنده مقدار زیادی کلسیم وجود دارد، بنابراین خوردن گوشت این پرنده برای درمان پوکی استخوان و درد مفاصل و استخوان ها مناسب می باشد.

ز  مغز سر گنجشک برای تقویت قوای جنسی بسیار مناسب بوده و در افزایش میزان اسپرم مردان و بهبود سیستم جنسی زنان بسیار موفق عمل خواهد کرد.

ک  گوشت گنجشک سرشار از آهن می باشد که برای رفع کم خونی بسیار مناسب می باشد ، بنابراین خانم های باردار و کسانی که دچار ریزش مو می شوند، می توانند از گوشت این پرنده تغذیه نمایند. لازم به ذکر است که مصرف زیاد گوشت گنجشک یبوست به همراه خواهد آورد. بنابراین اگر دچار یبوست هستید بهتر است آبگوشت این پرنده را میل نمایید.

ل  مصرف گوشت گنجشک بخصوص آبگوشت آن برای تقویم قوای بدنی کودکان بسیار مناسب می باشد، پس اگر می خواهید کودکی قوی داشته باشید، حتما گوشت گنجشک را به برنامه غذایی او قرار دهید.

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری