کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

معرفی کسب و کار پرورش طیور

نوشته شده در : ۱۳۹۸٫۰۶٫۲۵

کلمه پرورش طیور گوشتی به معنی خرید جوجه های یکروزه و نگهداری از آن ها طبق فاکتورهای منظم تغذیه ای با رعایت بهداشت است تا زمانی که آنها به وزن مطلوب کشتار می رسند.

امروزه تامین مواد غذایی مردم تبدبل به یکی از مهم ترین مسائل کشورهای  جهان سوم شده است زیرا جمعیت روز به روز در حال افزایش است و با پیشرفت علم پزشکی متقابلا مرگ و میر در حال کاهش است به همین  دلیل تقاضای مردم هم نسبت به نیازهایی که به مواد غذایی دارند بالا تر می رود.

چکیده مقاله

اما پرورش طیور نیاز به اطلاعات گسترده ای دارد تا بتوان سوددهی مناسبی از آن به دست آورد. اگر می خواهید در حرفه ای که انتخاب کردید، موفق شوید، ابتدا باید هدفتان را از شروع این کار مشخص کنید.

آیا هدفتان از ایجاد کسب و در آمد پرورش پرندگان زینتی ست؟ یا پرورش پرندگان گوشتی است.

پرورش پرندگان زینتی

مطمئن باشید پرورش پرندگان زینتی یکی از هیجان انگیزترین و سودآورترین کسب و کارهای امروزی می باشد تا جائیکه پیر و جوان را درگیر خویش نموده است. این کار به سرمایه و مکان اندکی نیاز دارد.

بسیاری از افراد با پرورش پرندگان زینتی اقدام به تکثیر و فروش آن ها می نمایند و از این راه به کسب درآمد بالایی می رسند.

این را بدانید که افرادی که با سرمایه ی کم و در یک محل کوچک این کار را شروع می کنند به مرور زمان با تجربه ای که کسب خواهند کرد، به سرمایه گذاران خبره تری تبدیل خواهند شد.

قطعا با داشتن آگاهی ،تجربه ، دستگاه جوجه کشی ، پرنده های مولد، می توانید از این کار به سود بالایی دست یابید.

پرورش پرندگان زینتی

« پرورش پرندگان زینتی »

پرورش دسته ی ماکیان

مهم ترین مسئله ای که سبب رشد چشمگیر صنعت پرورش طیور شده است:

- بالا بودن ارزش غذایی پرندگان.

- وزن آنها پس از کشتار چندان پایین نمی آید.

- گوشت پرندگان سالم و بهداشتی تر است.

-  قابلیت هضم وجذب بالاتری دارد

- به سرعت رشد می کنند.

- جای کمتری برای پرورش می گیرند یعنی هر چقدر سالن پرورشی بزرگتر باشد می توان گله های زیادی را در آن جا داد.

-  بازگشت سریع سرمایه در کوتاه ترین زمان ممکن.

- با پرورش پرندگان می توان از از فروش تخم و گوشت آنها به درآمد خوبی دست یافت.

با توجه به مطالبی که ذکر شد پرورش هر کدام از پرندگان نیاز به اطلاعات بالایی دارد پس تا می توانید تجربه و آگاهیتان را افزایش دهید تا در این کار موفقیت شما دو چندان شود.

می توانید برای خود لیستی تهیه کنید که در آن قیمت ها ، اقلام مورد نیاز، شرایط نگهداری ، ملزومات پرورش  ونوع قفس ها قید شده است.

 

در اینجا به لیستی از اقلام مورد نیاز می پردازیم:

- پرنده ی مادر

- آب خوری

- دان خوری

- سیستم تهویه

- دماسنج

- سیستم گرمایشی و سرمایشی

- قفس

- خوراک طیور

- سیستم دفع زباله

تهیه ی تجهیزات پرورش طیور کار آسانی نیست و نیاز به استاندارد های لازم و دقت کافی دارد مخصوصا جنس قفس ها باید ضد زنگ باشد. بهتر است اقلام مورد نیاز را از فروشگاه های معتبر تهیه نمایید.

پرورش دسته ماکیان

« پرورش دسته ماکیان »

همانطور که گفتیم تجربه یکی از دلایل مهم برای پیشرفت شما در کار پرورش طیور است پس اگر هم اکنون این کار را شروع کردید صبور باشید و از تجربه ی افرادی که در این زمینه موفق بوده اند، نهایت استفاده را ببرید. همچنین از افرادی که در زمینه ی فروش اقلام مورد نیاز شما سابقه و اعتبار خوبی دارند ، کمک بگیرید . کسانی که بازار این کار را در اختیار گرفته اند، می توانند مشاوره خوبی به شما بدهند و محصول شما را به سرعت به فروش برسانند.

نیاز نیست قدم اول را بزرگ بردارید. شما می توانید در مقیاس کوچکتری هم موفق شوید و طبق صبر و تحملتان کم کم شروع به تشکیل تیم پرورشی خود کنید. چون این کار نیاز به افراد شایسته و کارکشته دارد.

اولین قدمی که موجب پیشرفت شما خواهد شد و از مهم ترین عوامل موفقیت در کار پرورش طیور است؛ رعایت و نظافت بهداشت محیط پرورشی است. بنابراین پرندگان هم مانند شما موجودی زنده هستند و اگر نسبت به بهداشت آن ها کم توجهی شود باعث تلف شدن زود هنگامشان می گردد.

برای رعایت بهداشت محیط لطفا به نکات زیر توجه فرمایید:

- حتما بستر پرورشی طیور را ضدعفونی کنید.

- تغذیه ی مناسب در اختیارشان بگذارید.

- آنها را به موقع واکسینه کنید.

حرف آخر

هدف ما آشنایی شما عزیزان با روند پرورش طیور است لطفا قبل از شروع کار بازار آن را شناسایی کنید و آگاه باشید که محصولی که می خواهید عرضه کنید چگونه و با چه شیوه ای موفقیت شما را تضمین خواهد کرد.

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری