کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

آشنایی با خواص پوست ( پوسته ) تخم مرغ

شاید تا به حال مقالات زیادی را در مورد خواص زرده و سفیده تخم مرغ خوانده باشید و با خواص فوق العاده تخم مرغ آشنا شده باشید و برعکس اصلا تا به حال در مورد پوسته تخم مرغ و خواص شگفت انگیز آن تحقیق نکرده باشید. جالب است بدانید که پوسته تخم مرغ نیز مانند زرده و سفیده آن سرشار از مواد معدنی مفید و البته ضروری برای بدن می باشد که مصرف درست و اصولی پوسته تخم مرغ می تواند شما را از بیماری های زیادی برهاند، با این مقاله همراه باشید تا شما را به صورت کامل با خواص پوست تخم مرغ آشنا سازیم .

چکیده مقاله

پوسته تخم مرغ سرشار از کلسیم، سدیم، منیزیم، فسفر، پتاسیم، آهن، روی و سایر مواد معدنی می باشد که هر کدام وظیفه خاصی را در بدن بر عهده می گیرند و در سلامتی بدن ما نقش اساسی را ایفا می کنند. پوست تخم مرغ علاوه بر اینکه برای سلامتی ما مفید می باشد، کاربرد های دیگری نیز دارد که در این مقاله مفصلا اشاره خواهد شد. به عنوان مثال می توان گفت که کود خیلی مناسبی برای گل ها و گیاهان می باشد و تاثیر بالایی در شستشوی ظروف و چربی زدایی دارد.

تاثیر پوسته تخم مرغ بر سلامتی انسان

بدن انسان روزانه احتیاج به مواد معدنی زیادی دارد و مقداری از این مواد معدنی در پوسته تخم مرغ وجود دارد که با پودر کردن و خوردن مقدار کمی از آن می توان این مواد معدنی را تا حدی جبران نمود و باید به این نکته توجه کنید که هر چیز مفیدی در صورت مصرف بیش از اندازه ضرر های جبران ناپذیری را بر بدن خواهد گذاشت. پوسته تخم مرغ نیز حاوی مقادیر زیادی کلسیم و سدیم می باشد و در صورت مصرف بیش از اندازه موجب فشار خون بالا و سنگ کلیه و مثانه خواهد شد. همچنین کلسیم نقش بسیار زیادی در استحکام استخوانها و دندانها دارد و مصرف روزانه کلسیم شما را از پوکی استخوان و شکستگی و پوسیدگی دندان ها رهایی خواهد بخشید.

خواص پوست تخم مرغ

تاثیر پوسته تخم مرغ درز پاکیزگی لباس ها

مواد معدنی موجود در پوسته تخم مرغ مانند بسیاری از مواد شیمیایی موجود در شوینده ها برای پاکسازی لباس ها مفید خواهد بود، برای این کار می توانید پوسته چند تخم مرغ را کاملا پودر نموده و همراه با پودر لباسشویی درون ماشین لباسشویی بریزید تا نتیجه آن را پس از چند دقیقه ببینید، همچنین این ماده بسیار مفید برای سفید کنندگی لباس های سفید بسیار مفید عمل خواهد کرد.

تاثیر پوسته تخم مرغ برای رفع گرفتگی فاضلاب ها

مواد موجود در پوسته تخم مرغ برای از بین بردن مواد چربی موجود در لوله فاضلاب بسیار مفید می باشد، برای این کار می توانید پوسته چندین تخم مرغ را کاملا پودر کنید و همراه با مایع لوله باز کنی به درون لوله فاضلاب و یا لوله ظرفشویی بریزید و پس از چند دقیقه تاثیر شگفت انگیز آن را خواهید دید.

پوسته تخم مرغ

استفاده از پوسته تخم مرغ به عنوان کود

مواد معدنی مانند کلسیم، آهن، پتاسیم، منیزیم، سدیم و … برای رشد سریع گل ها و گیاهان بسیار مفید خواهد بود بنابراین برای اینکار می توانید چند پوسته تخم مرغ را کاملا پودر نموده و با خاک پای گل یا درخت موجود در حیاط ترکیب کنید و آن را روزانه آب دهید تا تاثیر شگفت انگیز آن را ببینید. مواد موجود در پوسته تخم مرغ در رشد گل ها و میوه دهی بیشتر درخت ها تاثیر فراوانی دارد.

چگونه می توان پوست تخم مرغ را مصرف نمود؟

برای مصرف پوست تخم مرغ و بهره بردن از حداکثر مواد موجود، باید آن را به صورت کامل پودر کنید و همراه با غذا میل نمایید. برای پودر کردن آن می توانید از هاون یا مخلوط کن های برقی استفاده کنید. پوسته پودر شده را درون نمک دان بریزید و همراه با نمک، فلفل و سایر ادویه جات بر روی غذای مصرفی خود بپاشید. البته به این نکته نیز توجه نمایید که قبل از کوبیدن پوسته تخم ها باید آنها را در آب جوش قرار دهید تا استریل شود و میکروب های احتمالی موجود در پوسته از بین برود. همچنین از این پودر می توانید به همراه برنج یا ماکارونی دم کنید و یا داخل سوپ تان بریزید تا تاثیر آن دو چندان شود زیرا پوسته پودر شده و پخته شده راحت تر می تواند مواد موجود در خود را به غذا منتقل کند.

در نهایت باید گفت که خواص پوسته تخم مرغ فقط مختص به موارد فوق نمی شود، بلکه موارد زیادی مانند بند آوردن خون دماغ، بند آوردن زخم ها و جلوگیری از خونریزی، افزایش قوای جنسی، مداوای تکرر ادرار و… از موارد درمانی پوسته تخم مرغ می باشد.

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری