کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

پرورش همزمان غاز و اردک و ماهی در یک استخر

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۸٫۰۳

در صورتی که شما پرورش دهنده ماهی هستید و استخر های بزرگی برای پرورش ماهی دارد، می توانید از این فرصت جهت پرورش غاز و اردک نیز استفاده کنید، اردک و غاز نه تنها با ماهی ضد نیستند بلکه به تولید مثل و رشد آنها کمک زیادی نیز می کند. اردک ها می توانند از لارو ها، کرم ها و موجودات ریز حاشیه استخر تغذیه کنند و با روش های گوناگونی که در زیر معرفی خواهیم کرد، به رشد ماهی ها کمک شایانی خواهد کرد.

پرورش همزمان غاز و اردک و ماهی در یک استخر

« پرورش همزمان غاز و اردک و ماهی در یک استخر »

از جمله فوایدی که اردک ها برای ماهی ها دارند شامل موارد زیر می شود:

  • فضولات دفع شده از اردک ها باعث کود دهی به استخر میشود و هم چنین مواد غذایی ریزی که سیستم گوارشی اردک قابلیت هضم آن را ندارد برای ماهی ها بسیار مفید می باشد.

  • اردک ها و غاز ها با تغذیه گیاهان درون استخر مانع رشد بی رویه آنان شده و به کنترل استخر می پردازند.

  • اردک ها و غاز ها با خوردن بچه قورباغه ها و لاور ها به تداوم حیات ماهی ها کمک می کند. چون بچه قورباغه ها و لاورها شکارچیان تخم ماهی ها هستند.

  • شنا کردن اردک ها و غاز ها باعث ورود اکسیژن به آب از طریق هوای موجود در پر های خود می شوند. بنابراین آنها را اصطلاحا اکسیژن رسان های بیولوژیکی می نامند.

  • به دلیل وجود گیاه در استخر ها، ماهی ها آنجا را جها تخم ریزی انتخاب می کنند، ولی وجود لاور یک زنگ خطر برای ماهی ها به حساب می آید، اردک ها میتواند با مصرف لارو ها به رشد بیشتر تخم ماهی ها کمک بکند.

مشکلات پرورش همزمان ماهی و اردک در یک مکان

از جمله مشکلاتی که هنگام پرورش همزمان غاز و اردک و ماهی پیش می آید ، احتمال خورده شدن ماهی ها توسط غاز ها و اردک ها باشد. در صورتی که چنین مواردی را مشاهده کردید می توانید غاز ها و اردک ها را به شالیزار های برنج تان منتقل کنید، اردک ها می توانند با خوردن حشرات، کرم ها و آفات برنج به پر بار شدن محصولتان کمک کند.

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری