کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

آموزش پرورش قو و جوجه کشی از تخم قو

ویرایش شده در : ۱۳۹۸٫۰۸٫۱۶

قو پرنده ای از دسته اردکیان است. این پرنده به رنگ های سفید و سیاه وجود دارد ولی اکثرا افراد قوها را با رنگ سفید می شناسند. قوها به دلیل داشتن ظاهر باوقار و وفاداری که نسبت به زوج خود دارند در افسانه ها بسیار از آن ها ذکر شده است.

این پرنده های آبدوست به دلیل وجود پر در سه انگشت انتهایی پاهای خود قادر هستند که به راحتی در آب شنا کنند. زندگی عاشقانه و آواز خواندن قو در زمان مرگ از نکات بسیار جالب در زندگی این پرنده است. این پرندگان در طول عمر خود فقط یک همسر اختیار می کنند و قبل از مرگ به گوشه ای رفته و در انجا اواز می خوانند.

پرورش و جوجه کشی قو

« پرورش و جوجه کشی قو »

تغذیه قو

قوها پرندگانی کاملا گیاه خوار هستند و می توانند از مواد غذایی موجود در سطح زمین و یا آب تغذیه کنند. این پردنگان در خشکی از طریق چریدن در کشتزارها و علف های تازه روییده شده در زمستان تغذیه می کنند. تخم گیاهان و سبزیجات نیز از مواد غذایی هستند که قوها از آن ها به عنوان تغذیه استفاده می کنند.

جوجه کشی قو

اولین قدم در جوجه کشی از قو تهیه تخم های نطفه دار این پرنده است. توجه داشته باشید که تخم های نطفه دار باید تازه باشند وگرنه در حین جوجه کشی از بین رفته و ضریب تبدیل به جوجه پایین خواهد بود.

برای جوجه کشی از قو نیاز به دستگاه جوجه کشی قو دارید. برای این منظور می توانید از دستگاه های جوجه کشی حرفه ای یا اتوماتیک استفاده کنید. برای استفاده از دستگاه های جوجه کشی حرفه ای باید اطلاعات جوجه کشی از قو شامل دما و رطوبت را بدانید و به صورت دستی وارد دستگاه کنید.

کل دوره جوجه کشی از قو بین 33 تا 37 روز است که 3 روز آخر جوجه کشی از آن به مرحله هچر اختصاص دارد. دمای مطلوب جوجه کشی در مرحله ستر 37.5 و در مرحله هچر 37.2 درجه سانتی گراد است. رطوبت مطلوب نیز بین 58 تا 63 درصد می باشد.

برای استفاده از دستگاه های جوجه کشی اتوماتیک نیازی به داشتن اطلاعات مربوط به جوجه کشی ندارید. کافی است در سیستم انتخاب پرنده این دستگاه ها نوع پرنده را مشخص کنید. دستگاه به صورت خودکار المان های جوجه کشی را تنظیم می کند و نیازی به دخالت کاربر نیست.

آموزش جوجه کشی قو

« آموزش جوجه کشی قو »

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری