کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

هیتر گلخانه ای سه پاس به چه معناست؟

نوشته شده در : ۱۳۹۸٫۰۸٫۰۲
از آنجائیکه گیاهان در برابر سرما دوام کمتری دارند، از این رو تهیه ی یک هیتر حرارتی مناسب برای گرم نمودن گلخانه ها امری ضروری می باشد. خوشبختانه امروزه با پیشرفت تکنولوژی، هر روز شاهد تولید ماشین آلات و دستگاه های مدرنی هستیم که طبق نیازهای مختلف افراد طراحی شده و روانه ی بازار گردیده اند.
در حقیقت گلخانه ها، گرمای مورد نیاز خود را از طریق هیترهای مخصوص آتش درون می گیرند که در حین مساعد نمودن گرمایی پاک، بالا بردن راندمان حرارتی را هم به میزان قابل توجهی تنطیم و سرعت می بخشند.
چکیده مقاله
برای گرم نمودن گلخانه بهتر است از هیترهای سه پاسه، مخصوصا هیترهای اسپانیایی و اروپایی استفاده نمایید با این کار نه تنها گرما و هوایی پاک را برای گیاهان ایجاد می کنید بلکه باعث عمر مفید و سودمند دستگاه و سرمایه تان به نحو احسنت خواهید شد.
در حقیقت گلخانه ها، گرمای مورد نیاز خود را از طریق هیترهای مخصوص آتش درون می گیرند که در حین مساعد نمودن گرمایی پاک، بالا بردن راندمان حرارتی را هم به میزان قابل توجهی تنطیم و سرعت می بخشند.
هیترهای گرمایی در اندازه و ظرفیت های مختلفی تولید می شوند و هر کدام به صورتی جداگانه در آزاد نمودن گرمای لازم نقش دارند، همچنین معیار آزاددهی حرارت این هیترها ، بر اساس کیلوکالری بر ساعت تعیین می شود و سازماندهی و پخش نمودن گرما هم مطابق با متر مکعب بر ساعت مشخص می گردد.
مشخصات هیتر سه پاس
« مشخصات هیتر سه پاس »
وجود پاس های حرارتی در این هیترها، باعث شده تعداد بسیاری از گازهای معلق بعد از روشن شدن هیتر آزاد شده و به جریان بیفتند و با انتقال یا جابجایی از طریق دودکش هیتری خارج گردند. توجه داشته باشید که زمانیکه این آلاینده های گازی داغ می شوند به سرعت روانه ی کلکتور و لوله های آتشین گردیده و در اثر کوچکترین جابجایی لوله ها، کلکتور موجود در هیتر به شدت داغ شده و حرارت خود را به محیط بیرون منتقل می نماید. اما جالب است بدانید فن هایی که روی هیتر نصب شده اند، آخرین و مهم ترین نقش را در انتقال حرارت بر عهده می گیرند که با مکش فوق العاده ی خود، می توانند هوای سرد را از محیط بیرون به داخل هیتر کشانده و ضمن گرم کردن ( هوای سرد) تمام مبدل های حرارتی یا کلکتور را هم از داغی بیش از حد حفظ نمایند. از همه مهم تر موجب انتقال حرارت به بیرون از دستگاه شده و یک سیستم گرمایشی خوب و ایده آل را برای رشد گیاهان فراهم می نمایند.
به یاد داشته باشید که ساخت هیترها به گونه ای ست که گازهای داغ شده توانایی یک بار عبور را از درون لوله ها دارند بنابراین لازم است برای پیشرفت هیتر و افزایش راندمان حرارت از چند رادیاتور و لوله های آتش خوار استفاده گردد تا مسیر عبور و مدت زمان گازهای داغ شده بیشتر گردد. در حالت کلی این گازها برای رسیدن به اگزوز دستگاه و خروج خود چندین مرحله را سپری می نمایند یا به عبارتی پاس داده می شوند. توجه داشته باشید که هر چقدر تعداد پاس دهی بیشتر باشد به همان اندازه هم راندمان حرارتی هیتر افزایش خواهد یافت، و به عبارتی ساده تر هر چقدر تعداد پاس ها کمتر باشد در نتیجه گرمای بیشتری از دودکش خارج خواهد شد.
معرفی هیتر سه پاس
« معرفی هیتر سه پاس »
البته فراموش نکنید که آبی که در اثر مشتعل شدن گازوئیل ایجاد می شود ،می تواند در روند حرارت دهی نقش داشته باشد اما متاسفانه به علت حرارت بالا تبخیر شده و همراه با رطوبت از دستگاه خارج می گردد.
در واقع هیترهایی که تعداد پاس کمتری دارند، میزان دمایی که در نزدیکی اگزوز تجمع می کنند ،بسیار پایین تر از مقداری ست که در قسمت پاس اول و دوم موجود می باشد، در نتیجه آب موجود همرا با گرمای حاصل تبدیل به میعان (مایع ) می شود اما در هیترهای سه پاسه این اتفاق نمی افتد.
هیترهایی  هم که بیش از 3 پاس دارند آب را به سمت لوله های آتشین انتهایی حرکت می دهند . با گذشت زمان وجمع شدن آب در انتهای لوله، کم کم فرسودگی، خوردگی و شکستگی لوله ها شروع می شود که  این اصلا اتفاق خوبی نیست چرا که نه تنها بازدهی هیتر کاهش  می یابد بلکه، باعث ایجاد دود و آلاینده های مضر برای گلخانه خواهد شد اما هیترهای دوپاسه مناسب گلخانه های کوچک و هیترهای سه پاسه آرارت و سوپرآرارات  هم در گلخانه های بزرگ و وسیع بسیار کارآمد خواهند بود.
پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری