هوادهی یا گردش هوا در دستگاه جوجه کشی

ویرایش شده در : ۱۳۹۹٫۱۰٫۱۵

سیستم تهویه دستگاه جوجه کشی برای هوا رسانی به داخل آن و ورود و خروج گازهای تنفسی بخش مهمی از دستگاه می باشد. در یک فرایند جوجه کشی برای رسیدن به موفقیت، اپراتور باید بتواند سیستم تهویه دستگاه را تنظیم کند. همچنین شرایط محیطی اتاق جوجه کشی هم نقش تعیین کننده ای در گردش هوای داخل دستگاه و تنظیم بودن دما و رطوبت آن دارند. در این مقاله میخواهیم بیشتر در مورد نحوه هوادهی و گردش هوا در دستگاه جوجه کشی بحث کنیم. با مطالعه این مقاله و رعایت نکات گفته شده مطمئنا راندمان های بهتری در جوجه کشی به دست خواهید آورد.

گردش هوای ماشین جوجه کشی

« گردش هوای ماشین جوجه کشی »

محل قرارگیری فن در دستگاه جوجه کشی

در ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی یا صنعتی با توجه به ظرفیت آن از چندین فن جوجه کشی استفاده میشود. یک یا چند عدد از این فن های دائم کار جهت سیرکوله هوای داخل دستگاه بوده و معمولا همیشه فعال هستند.

فن های سیرکوله با گردش منظم و مرتب هوای داخل دستگاه، دما و رطوبت را به طور یکنواخت در بین تمام تخم های نطفه دار پخش میکنند. بدین ترتیب فن های سیرکوله مانع نوسانات دمایی و شوک دیدن تخم های نطفه دار میشوند. محل قرار گیری فن سیرکوله معمولا در بخش های پایینی دستگاه و یا کنار سیستم رطوبت ساز می باشد.

افزون بر فن های سیرکوله از یک یا چند عدد فن دیگر نیز برای تهویه هوای داخل دستگاه جوجه کشی استفاده میشود. فن تهویه معمولا در قسمت بالای دستگاه نصب شده و هوای آلوده داخل دستگاه را تخلیه میکند. فن تهویه به صورت دائم کار فعال نیست. عملکرد این فن بستگی به تنظیمات برد جوجه کشی و نوع برنامه نویسی آن دارد. بعنوان مثال در دستگاه های حرفه ای، وقتی دما بیش از حد افزایش پیدا کند، فن تهویه بعنوان فن اضطراری وارد عمل شده و هوای گرم را به بیرون می راند.

فن تهویه

« فن تهویه »

نحوه جریان هوا در داخل دستگاه جوجه کشی

نحوه گردش هوا در داخل دستگاه جوجه کشی با توجه به مدل دریچه و نوع فن آن متفاوت است. لذا نمی توان نوع خاصی برای آن در نظر گرفت. اما به منظور هوادهی صحیح در داخل دستگاه نکات زیر باید در نظر گرفته شوند:

وجود هواکش در اتاق جوجه کشی

هوای آلوده و گاز مضر دی اکسید کربن خارج شده از دستگاه جوجه کشی باید به خارج از اتاق جوجه کشی نیز منتقل شوند. در غیر اینصورت هوای محیط دستگاه کیفیت لازم را نخواهد داشت. به ویژه زمانیکه ماشین جوجه کشی در داخل یک اتاق کوچک مستقر شود، هوای اتاق باید همیشه تازه باشد.

در دستگاه جوجه کشی خانگی به دلیل ظرفیت کم معمولا کانل خاصی برای تخلیه هوا به بیرون از اتاق در نظر گرفته نمیشود. لذا در زمان استفاده از این مدل انکوباتورها هوای داخل دستگاه به داخل اتاق منتقل خواهد شد. بنابراین بهتر است که اتاق جوجه کشی به هواکش مجهز گردد تا هوای آلوده داخل آن به بیرون رانده شود. همچنین بهتر است که دستگاه در یک ساختمان با فضای باز قرار گیرد.

در دستگاه جوجه کشی صنعتی و بزرگ برای خروج هوای داخل دستگاه به بیرون از اتاق جوجه کشی معمولا دریچه هایی را بر روی سطح دستگاه طراحی میکنند. مخصوصا این دریچه ها در ماشین جوجه کشی شترمرغ الزامی بوده و کاربر باید از طریق کانال کشی، هوای داخل دستگاه را تخلیه کند.

برای تهویه هوای اتاق جوجه کشی پیشنهاد میشود هر 2 ساعت یکبار برای این کار اقدام نمایید. برای انجام این کار استفاده از هواکش و دریچه های مناسب در اتاق جوجه کشی الزامی خواهد بود.

تنظیم دما و رطوبت محیط جوجه کشی

برای جلوگیری از نوسانات دمایی و تنظیم صحیح دما و رطوبت دستگاه شرایط محیطی آن بسیار حائز اهمیت اند. شرایط ایده آل برای محیط دستگاه جوجه کشی شامل دمای 20 الی 24 درجه و رطوبت نسبی 40 الی 50 درصد می باشد. البته شرایط محیطی برای دستگاه جوجه کشی شترمرغ کاملا متفاوت با دیگر طیور است.

اگر دمای محیط زیاد گرم بوده و یا رطوبت آن زیاد باشد، دما و رطوبت دستگاه نیز از حد مجاز بالاتر خواهند رفت. توجه داشته باشید که ماشین جوجه کشی قادر به کاهش دما و یا رطوبت محیط نیست. بنابراین اگر در منطقه جغرافیایی شما آب و هوا گرم است در اتاق جوجه کشی از کولر گازی استفاده کنید.

تأمین گرمایش اتاق جوجه کشی

در بیشتر مناطق دما در طول شب اختلاف فاحشی با دمای روز دارد و به شدت دچار افت میشود. نتیجه این اختلاف دما به وجود آمدن نوسانات دمایی و تلف شدن تخم های نطفه دار می باشد. بنابراین دمای اتاق جوجه کشی در طول شب نیز باید در محدوده 20 الی 24 درجه تنظیم شود. در صورت لزوم برای افزایش دمای اتاق جوجه کشی در طول شب و یا روزهای سرد زمستانی باید تجهیزات گرمایشی مناسب تهیه کنید.

سیستم گرمایشی مناسب برای اتاق جوجه کشی باید دودکش دار باشد و اکسسیژن اتاق را مصرف نکند. یا اینکه اگر سیستم گرمایشی گازهای سمی مثل مونو اکسید کربن در داخل اتاق آزاد کند، تخم های نطفه دار خفه خواهد شد. بدین منظور بهترین سیستم گرمایشی برای اتاق جوجه کشی بخاری برقی، شوفاژ و یا رادیاتورهای برقی می باشد.

نصب سیستم های تهویه داخل دستگاه جوجه کشی

« نصب سیستم های تهویه داخل دستگاه جوجه کشی »

نحوه تنظیم دریچه های دستگاه جوجه کشی

در طول فرایند جوجه کشی با گذشت روزها و رشد جنین نیاز آنها به تهویه بیشتر میشود. اما دستگاه جوجه کشی اگر فاقد دریچه های متحرک باشد، کاربر نمی تواند تغییرات لازم را اعمال کند. در ساخت ماشین جوجه کشی استاندارد از چندین دریچه متحرک برای تهویه اصولی دستگاه استفاده میشود. لذا کاربر با توجه به دوره ستر و یا هچر و نیاز تخم های نطفه دار میتواند دریچه را تنظیم کند. در مقاله نحوه تنظیم دریچه تهویه دستگاه جوجه کشی به طور مفصل در مورد این موضوع توضیحات لازم ارائه شده است. پیشنهاد میشود حتما این مقاله را مطالعه کنید.

تأثیر منطقه جغرافیایی بر تهویه دستگاه

در مناطقی که بیش از ۹۱ متر از سطح دریا ارتفاع دارند، غلظت اکسیژن موجود در هوا پایین می باشد. زمانیکه از غلظت اکسیژن کاسته شود، روزنه های موجود بر روی تخم بیشتر باز خواهند شد. در نتیجه این امر تخم نطفه دار در تبادل دما، رطوبت و دی اکسید کربن با محیط به شدت دچار مشکل شده و آسیب جدی میبیند. لذا راندمان جوجه کشی در این مناطق بسیار پایین خواهد بود.

بهتر است که جوجه کشی در یک مکانی انجام گیرد که ارتفاع کمتر از ۹۱ متر از سطح دریا داشته و میزان اکسیژن هوای منطقه ۲۱ درصد باشد.

جمع بندی

همان اندازه که دما، رطوبت و چرخش در زمان جوجه کشی مهم می باشند، تهویه هوا نیز باید مورد توجه قرار گیرد. برای این منظور باید هوای اتاق جوجه کشی و هوای داخل دستگاه به شکل اصولی تهویه شوند. برای تهویه صحیح دستگاه جوجه کشی وجود ونتیلاتورهای متحرک بر روی آن الزامی است. بنابراین در زمان خرید دستگاه جوجه کشی به این نوع موارد هم دقت کنید.