کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

هزینه و تجهیزات لازم برای راه اندازی شغل ماست بندی و مغازه لبنیاتی

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۱۰٫۰۶

شیر و محصولات لبنی همچون ماست، کره، پنیر، خامه و ... از جمله پر مصرف ترین مواد در زنجیره غذایی ما ایرانی ها هستند. البته فراورده های لبنی در سایر نقاط جهان نیز روزانه به صورت گسترده مصرف میشوند. لذا با فعالیت در این بخش و تأمین نیازهای بازار میتوان یک فرصت مناسب برای کسب درامد ایجاد نمود. محصولات لبنی فروش روزانه بسیار خوبی داشته و حاشیه سود خالص این نوع کسب و کارها نیز حداقل ۲۵ الی ۳۰ درصد می باشد. در این مقاله قصد داریم بیشتر در مورد شغل ماست بندی و مغازه لبنیاتی با شما صحبت کنیم. همچنین در مورد هزینه ها و تجهیزات لازم برای راه اندازی شغل ماست بندی و مغازه لبنیاتی نیز توضیحات کامل ارائه داده میشود.

مغازه لبنیاتی و ماست بندی

« مغازه لبنیاتی و ماست بندی »

چرا شغل ماست بندی؟

راه اندازی مغازه لبنیات سنتی در مقایسه با نوع صنعتی آن به سرمایه و نیروی کار بسیار کمتری احتیاج دارد. در این شغل ۲ نفر نیروی انسانی برای رسیدگی به امورات روزانه کافی خواهند بود. از طرفی دیگر وجود افزودنی ها و مواد نگهدارنده همچون روغن پالم در محصولات صنعتی باعث شده تا مردم به مصرف محصولات لبنی سنتی بیشتر علاقه نشان دهند. البته لبنیات سنتی به دلیل ارگانیک بودن طعم و مزه بهتری هم دارند. بنابراین با راه اندازی مغازه و یا کارگاه ماست بندی شما میتوانید طیف وسیعی از محصولات لبنی تولید نموده و آنها را به فروش برسانید.

مجوزهای لازم برای شغل ماست بندی

در شغل ماست بندی نیز با استفاده از تجهیزات لبنیاتی روزانه میتوان محصولات متنوع و با کیفیت بالا تولید نمود. اما برای اینکه کسب و کار شما بدون مشکل و سنگ اندازی های مختلف به فعالیت خود ادامه دهد باید مجوزهای مختلفی اخذ نمایید.

تولید محصولات لبنی نیازمند دانش و رعایت اصول بهداشتی می باشد. برای فعالیت در این شغل ابتدا باید آموزش های لازم در خصوص نحوه پخت شیر و فرمول های فراوری آن را یاد بگیرید.

مجوزهایی که برای شغل ماست بندی باید اخذ شوند شامل موارد زیر می باشد:

  • اخذ کارت بهداشت اصناف

  • اخذ پروانه کسب

  • دریافت مجوز از اداره نظارت بر مواد غذایی

لوازم و تجهیزات لازم برای شغل ماست بندی

برای موفقیت در شغل ماست بندی کیفیت محصولات تولید شده و بهداشتی بودن آن ها بسیار مهم میباشد. اگر مشتریان از محصولات مغازه شما راضی باشند علاوه بر فروش همیشگی یک نوع تبلیغ هم برای شما خواهد بود. برای تولید محصولات لبنی بهداشتی نیز استفاده از مواد خام تازه و خرید تجهیزات لبنیاتی با کیفیت بسیار مهم می باشد. مهمترین تجهیزات لازم برای این شغل عبارتند از :

خرید یخچال ویترینی

دمای گرم به سرعت باعث فاسد شدن محصولات لبنی میشود و باید برای نگه داری آنها حتما یک یخچال ویترینی ایستاده تهیه کنید. انواع نو و دست دوم این نوع یخچال ها در بازار موجود بوده و شما با توجه به بودجه و سرمایه خود یکی از آنها را خرید نمایید. برای اینکه کیفیت محصولات تولیدی شما ضایع نشود، یخچال مد نظر شما باید بدون ایراد باشد.

در مغازه های لبنی محل قرار گیری یخچال دقیقا پشت شیشه درب مغازه می باشد. در این صورت محصولات همیشه در معرض دید عابرین بوده و شما شانس بیشتری برای جذب مشتری خواهید داشت.

یخچال ایستاده

« یخچال ایستاده »

دستگاه شیر سردکن

شیرسردکن یکی از تجهیزات پرکابرد در شغل ماست بندی میباشد. زیرا شیر خام به شدت مستعد فاسد شدن است. بدین منظور ماست بند شیر خام را تا قبل از فراروری در داخل دستگاه شیرسردکن تازه نگه می دارد. البته شیرسردکن ها کارایی دیگری هم در مغازه لبنیاتی دارد و در صورت لزوم بعنوان دوغ سردکن نیز میتوانید از آن بهره ببرید. در زمان خرید شیر از دامداری ها و گاوداری ها به مدت ۴۸ الی ۷۲ ساعت میتوانید توسط شیرسردکن مانع فاسد شدن شیر خام شوید. این دستگاه ها در ظرفیت های مختلفی طراحی میشوند و شما با مشاهده قیمت شیرسردکن میتوانید دستگاه مد نظرتان را تهیه کنید.

دستگاه پخت شیر

این دستگاه نیز یکی دیگر از ملزومات شغل ماست بندی است. در دستگاه پخت شیر حرارت به شکل غیر مستقیم به شیر خام منتقل میشود. در این صورت مواد غذایی مفید داخل شیر حفظ شده و میتوان از این شیر سایر فراورده های دیگر همچون ماست، کره، خامه، کشک و ... به دست آورد.

دستگاه مشک و کره گیر برقی

کره حیوانی یکی از فراورده های لبنی پر مصرف بوده و برای تهیه این محصول خرید دستگاه کره گیر برقی الزامی است. این نوع مشک های برقی کارکرد بسیار ساده ای داشته و در ظرفیت های مختلفی تولید میشوند. یکی دیگر از مزیت های این دستگاه تولید دوغ سنتی است. به همین دلیل به مشک برقی، دستگاه دوغ زن نیز گفته میشود. در حقیقت با خرید مشک برقی علاوه بر کره حیوانی ، دوغ کم چرب نیز تولید خواهید نمود. کره سنتی به دلیل طعم و مزه عالی قیمت بالایی دارد و شما فروش خوبی با این محصول به دست خواهید آورد.

کره گیر اسکندری

« رطوبت ساز کارکرده و دست دوم »

تهیه دستگاه خامه گیر

خامه نیز از دیگر محصولات لبنی پر مصرف بوده و نوع سنتی آن به دلیل کیفیت بالا، قیمت بیشتری دارد. قیمت خامه گیر لبنیاتی با توجه به ظرفیت دستگاه و برند آن متغیر می باشد. با خرید دستگاه خامه گیر یا سپراتور شما میتوانید چربی شیر را از آن جدا نموده و به صورت خامه آن را به بازار عرضه نمایید. علاوه بر این با دستگاه خامه گیر میتوان غلظت چربی شیر را تنظیم نمود و شیر کم چرب نیز تولید و به فروش رساند.

گرمخانه

در مغازه لبنیاتی برخی محصولات همچون ماست، پنیر و ... در زمان فراوری به گرما نیاز دارند. برای ایجاد شرایط مناسب نیاز است که دستگاه گرمخانه نیز برای مغازه خود تهیه کنید. گرمخانه ماست دستگاهی اتوماتیک بوده که با برق و گاز کار میکند. با تنظیم ترموستات این دستگاه گرمای لازم در داخل کابین گرمخانه ایجاد شده و برای فراوری ماست و ... میتوان از آن بهره برد.

تهیه بیدون و ظرف شیر

برای حمل و ذخیره شیر در داخل مغازه نیاز است که تعداد کافی بیدون تهیه کنید. بیدون شیر در ظرفیت های مختلف و با بدنه آلومینیومی و یا استیل در بازار موجود می باشد. توجه داشته باشید که تمامی تجهیزات لبنیاتی لازم در شغل ماست بندی باید کاملا بهداشتی بوده و به صورت استاندارد ساخته شده باشند. لذا این نوع محصولات را از تولیدکنندگان معتبر و یا سابقه خرید کنید.

سایر لوازم مورد نیاز در مغازه لبنیاتی

در مغازه لبنیاتی باید یک ترازوی دیجیتال هم برای اندازه گیری وزن محصولات در زمان فروش تهیه کنید. همچنین باید برای فروش محصولات خود از ظروف پلاستیکی و بسته بندی نیز استفاده نمایید.

امکانات مورد نیاز برای شغل ماست بندی

مغازه و یا کارگاه لبنیاتی باید دارای امکاناتی از قبیل برق تک فاز یا سه فاز، تلفن و آب لوله کشی شده باشد. همچنین با توجه به سوخت مصرفی دستگاه ها، دسترسی به گاز، گازوئیل و ... در محل مغازه الزامی است.

شغل ماست بندی از جمله مشاغلی بوده که با محصولات غذایی پر مصرف سر و کار دارد. بنابراین رعایت دستورالعمل های بهداشتی در این نوع کسب و کارها بسیار مهم می باشد. لازم به ذکر است که این نوع مشاغل به صورت دوره ای نیز توسط کارشناسان بازرسی میشوند.

فروش پنیر لبنیاتی

« فروش پنیر لبنیاتی »

ویژگی های مکان مناسب برای مغازه لبنیاتی

در قدم اول مغازه مورد نظر باید دارای اسناد قانونی باشد. شغل ماست بندی به مغازه بزرگی نیاز ندارد و یک فضای ۴۰ الی ۶۰ متری برای این نوع کسب و کارها کافی است. موقعیت مکانی مغازه را هم در نظر بگیرید. چراکه مغازه شما باید در دسترس مشتریان بوده و به لحاظ رفت و امد نیز موقعیت خوبی داشته باشد. در داخل مغازه بهتر است که تمامی دیوارها کاشی کاری شوند و محیط و تأسیسات داخلی آن بایستی از استانداردهای بهداشتی برخوردار باشند.

جمع بندی

برای موفقیت در هر کسب و کاری از جمله شغل ماست بندی نیاز است که تلاش و پشتکار داشته باشید. در این مسیر شما با چالش هایی هم روبرو خواهید شد ولی نباید دلسرد شوید. ما در این مطلب توضیحات لازم در مورد شغل ماست بندی را به شما توضیح دادیم. با گذراندن دوره، کسب آموزش های لازم و خرید تجهیزات بهداشتی و استاندارد موفقیت خود را در این شغل تضمین نمایید.

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری