کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

نکات و معیار های خرید دستگاه جوجه کشی

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۱۰٫۱۶

خرید دستگاه جوجه کشی و وارد شدن به صنعت پرورش پرنده در واقع آغاز یک کسب و کار و راهی برای درآمدزایی در نظر گرفته می شود. البته باید توجه داشت که  چنانچه فرد نتواند در انتخاب دستگاه جوجه کشی فاکتورها و موارد لازم را مد نظر بگیرد و یک محصول کم کیفیت تهیه کند بدون شک در جوجه کشی راندمان پایین به دست خواهد آورد و به این ترتیب متحمل خسارت سنگینی خواهد شد . از این رو می‌توان گفت که کیفیت دستگاه جوجه کشی به عنوان یکی از عناصر مهم و اساسی برای کسب موفقیت در این زمینه است . اهمیت این موضوع و سوالات پر تکرار در این باره باعث شده تا ما در این مقاله به صورت کامل و جامع به بررسی نکات و معیارها هنگام انتخاب دستگاه جوجه کشی با کیفیت بپردازیم.

معیارهای دستگاه جوجه کشی

« معیارهای دستگاه جوجه کشی »

بررسی پیشینه شرکت تولید کننده

اولین گام برای خرید دستگاه جوجه کشی بررسی پیشینه شرکت تولید کننده می باشد. بدون شک مجموعه یا شرکتی که یک وب سایت رسمی در بستر اینترنت ندارند نمی‌توانند در سراسر کشور به خوبی شناخته شده و یا خدمات بدهند. شاید آن شرکت محصولات بسیار با کیفیت تولید کند و حتی فروش بسیار زیادی در شهر یا اقلیم خود داشته باشد ولی نداشتن وب سایت رسمی یک دیدگاه بسیار منفی از نظر کاربران صاحب نظر می باشد که به نوعی اعتماد آنها را کاهش می دهد.

بررسی خدمات پس از فروش شرکت

بدیهی است که شرکت‌های تولید کننده نه تنها در حوزه جوجه‌کشی بلکه در  در تمامی زمینه ها ارائه خدمات پس از فروش از محصولات خود پشتیبانی می‌کنند و به نوعی جوابگوی مشکلات و ایرادهای محصولات خود می باشند . ولی با این حال کیفیت پشتیبانی و خدمات پس از فروش ای که بر روی محصول مورد نظر ارائه می شود از اهمیت بسیار بزرگی برخوردار است و باید هنگام انتخاب دستگاه به عنوان یکی از فاکتور های تاثیر گذار در نظر گرفته شود .

تولید کننده معتبر و بزرگ معمولاً دارای نمایندگی ها و دفاتر  در سراسر کشور و استان های مختلف می باشند تا بدین ترتیب در صورت بروز هرگونه ایراد در محصول یا هر مشکل دیگر بتوانند در کوتاه ترین مدت بهترین خدمات را ارائه دهند و رضایت مشتری را به دست بیاورند علاوه بر این وجود نمایندگی یا دفتر و یا شعبه در شهر یا استانی که شما در آن سکونت دارید برای شما که هزینه برای خرید محصول را پرداخت می نمایید به نوعی اطمینان خاطر به وجود می آورد.

بررسی برد کنترلر دستگاه جوجه کشی

برد کنترل را می توان به عنوان  ز فرماندهی و قلب تپنده دستگاه‌جوجه‌کشی در نظر گرفت  . در واقع برد وظیفه دارد با اتکا بر برنامه‌ریزی صورت گرفته بر روی آن و با کارکرد خود تمامی شرایط لازم برای جوجه کشی از انواع تخم نطفه دار پرنده ها همانند دما، رطوبت، اکسیژن، چرخش تخم را به وجود بیاورد . کاربر با استفاده از برد کنترل می تواند در صورت نیاز به هرگونه تغییر یا تنظیمات دیگری را در دستگاه اعمال کند . شایان ذکر است که بهره گیری از زبان برنامه نویسی ARM باعث شده تا دقت و مهمتر از همه سرعت برد در اعمال دستورات و تنظیمات تا چندین برابر افزایش پیدا کند . این در حالی است که بیشتر تولید کننده های کشورمان همچنان از تکنولوژی AVR در بردهای جوجه کشی به کار گیری می کنند. هم اکنون Avr در میان سازنده های مطرح دستگاه جوجه کشی به عنوان تکنولوژی منسوخ در نظر گرفته می شود که به ندرت از آن استفاده می کنند. گروه صنعتی اسکندری به عنوان بزرگ ترین تولید کننده انواع دستگاه جوجه کشی خانگی، نیمه صنعتی و بزرگ صنعتی در تولید محصولات خود از برد کنترلر با تکنولوژی برنامه نویسی ARM بهره گیری می کند که نهایت کیفیت و راندمان را به وجود آورده است.

برد کنترلی جوجه کشی

« برد کنترلی جوجه کشی »

تکنولوژی بکار رفته در برد و تمامی هوشمند سازی های صورت گرفته این امکان را به وجود آورده تا برد بتواند چند دستور را به صورت همزمان Multitasking انجام دهد. پیرو همین امر تمامی تنظیمات لازم  و تغییرات برای کنترل دما، رطوبت و ... در دستگاه جوجه کشی تولید شده توسط گروه صنعتی اسکندری تماماً به صورت اتوماتیک و بدون نیاز به دخالت اپراتور صورت می گیرد.

سنسور دما و رطوبت

برای جوجه کشی از تخم نطفه دار هر پرنده چه در حالت طبیعی و چه  با استفاده از دستگاه جوجه کشی، دما و رطوبت را می توان به عنوان دو عامل حیاتی در نظر گرفت که وارد شدن اختلال در تامین هر یک از آنها می تواند باعث کاهش راندمان و یا حتی در موارد شدیدی باعث از بین رفتن تخم های نطفه دار شود. برخی شرکت ها برای پایین آوردن هزینه ای جاری و افزایش سوددهی از سنسور های کم کیفیت یا چینی در ساخت دستگاه جوجه کشی استفاده می کنند و این در حالیست که اختلال حتی در حد 1 درجه در دما می تواند مشکلاتی را در جوجه کشی به وجود بیاورد. گروه صنعتی اسکندری به عنوان واحد نمونه شمال غرب کشور در تمامی دستگاه های جوجه کشی خود از سنسور دما و رطوبت SHT ساخت شرکت Sensirion واقع در کشور سوئیس بهره گیری کرده است. این سنسور به دلیل دقت فوق العاده بالا و عدم نیاز به کالیبراسیون مجدد به عنوان بهترین حسگر دما و رطوبت در دنیا شناخته می شود به طوری که از آن در زمینه های حساس مانند پزشکی و نظامی نیز بکار می برند.

اهمیت بدنه دستگاه جوجه کشی

معمولاً دستگاه جوجه کشی در دو نوع بدنه فلزی و PVC ساخته می شوند. شایان ذکر است که بهره گیری از بدنه فلزی در از دست رفتن دمای دستگاه تاثیر قابل توجهی دارد . در واقع چنانچه فرد دستگاه جوجه کشی را در یک مکان نسبتا خنک قرار دهد بدنه فلزی تحت تاثیر دمای محیط به نوعی کابین داخلی دستگاه را تحت تاثیر خود قرار داده و دمای آن را کاهش می دهد . چنانچه این روند ادامه پیدا کند تخم های نطفه دار با شوک دمایی مواجه شده که در این حالت درصد هچ افت میکند.

بدنه جوجه کشی

« بدنه جوجه کشی »

این در حالی است که بدنه PVC با توجه به ساختار ویژه ای که دارد و مهم تر از آن به دلیل داشتن لایه پفکی به عنوان عایق بندی از تبادل هرگونه دما و رطوبت بین محیط و کابین داخلی دستگاه جوجه کشی جلوگیری می کند. این امر باعث می شود تا شرایط لازم برای تبدیل تخم نطفه دار به جوجه بدون هیچ اختلال و در پایدار ترین حالت ممکن حفظ شود . علاوه بر موارد ذکر شده کاربر می تواند هر بار بعد از اتمام جوجه کشی بدنه دستگاه را بدون کوچکترین نگرانی مورد شستشو قرار دهد تا بدین ترتیب امکان حضور هر گونه آلودگی و میکرو به صفر برسد تا شما در جوجه کشی بعدی با هیچ نگرانی مواجه نشوید . 

دستگاه جوجه کشی صنعتی یا خانگی

به طور کلی دستگاه جوجه کشی در صنایع خانگی، نیمه صنعتی و بزرگ صنعتی طراحی و تولید می شود. کاربر می تواند هر یک از آنها را با در نظر گرفتن فضا مقیاس کار و تعداد تخم های نطفه دار خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهد . شایان ذکر است که دستگاه جوجه کشی خانگی با توجه به کارکرد آسان و راندمان فوق‌العاده بالایی که دارد نه تنها در روستاها و محیط های محدود بلکه حتی در خانه مدرسه پارکینگ یا اتاق برای جوجه کشی از از چند ده تخم نطفه دار از آن بهره گیری می شود.

البته چنانچه شما در مقیاس بزرگ مانند مرغداری و سالن پرورش طیور فعالیت می کنید و اگر دوست دارید یک گله پرنده با تعداد اعضای زیاد راه اندازی کنید بدیهی است که باید از دستگاه جوجه کشی نیمه صنعتی و یا بزرگ صنعتی با توجه به ظرفیت مورد نظر خود انتخاب کنید . این دستگاه ها از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند و می‌توانند از چند صد تا چند هزار تخم نطفه دار را تنها در یک دوره جوجه کشی کنند و بدین ترتیب شما به راحتی خواهید توانست اعضای گله خود را در مدت زمان کوتاهی افزایش دهید.

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری