کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

معرفی انواع نژاد ها و گونه های شترمرغ

نوشته شده در : ۱۳۹۸٫۰۸٫۱۶

در این مطلب به بررسی 5 گونه اصلی شترمرغ می پردازیم. صد البته که شترمرغ گونه ها و نژادهای مختلفی دارد اما گونه های شناخته شده و اصلی این پرنده عبارتند از  شترمرغ گردن قرمز ،  شترمرغ سیاه ، شترمرغ ماسائی عربی و شترمرغ سومالی.

نژادها و گونه های شترمرغ

« نژادها و گونه های شترمرغ »

شترمرغ نژاد گردن قرمز

شترمرغ گردن قرمز که شترمرغ شمال افریقا نیز نامیده میشوند این گونه بیشتر در صحراهای آفریقا و سنگال یافت میشوند . این گونه از شترمرغ نسبت به بقیه گونه ها بیشترین جمعیت را دارند . شترمرغ گردن قرمز با قد 2.8 متر و وزن حدودا 155 کیلوگرم بلندترین و بزرگترین گونه این پرندگان است . سرعت این پرنده نیز به 72 کیلومتر در ساعت میرسد . سر این پرنده نیز قرمز رنگ است . پرهای گونه  نر به رنگ سیاه و سفید و ماده آن نیز دارای پرهای خاکستری است .

شترمرغ نژاد سیاه

شترمرغ سیاه که شترمرغ جنوبی نیز نامیده میشود . این گونه بیشتر در جنوب قاره آفریقا و ساحل های جنوبی رودخانه کونن یافت میشود.

شترمرغ نژاد ماسائی

این گونه نیز در مناطقی ازشرق آفریقا یافت میشوند . این گونه از شترمرغ ها پرهای به رنگ نارنجی سر و گردن و ران هایشان را می پوشانند . مناطق دقیق زیستگاه این پرندگان در کشورهای کنیا - اتیوپی و جنوب سومالی است .

شترمرغ نژاد عربی

این گونه در سالهای دور در مناطقی ازعربستان - سوریه و عراق یافت میشد . متاسفانه در سال 1966 میلادی نسل این گونه از شترمرغ ها منقرض شد .

شترمرغ نژاد سومالی

این نژاد از شترمرغ ها برعکس دیگر نژادهای این پرنده غول پیکر انفرادی زندگی می کنند و گاهی اوقات با جفتی مشاهده میشوند . این گونه بیشتر در کشورهای آفریقایی مانند کنیا - اتیوپی و سومالی یافت میشود. گردن و ران این پرندگان سربی رنگ هست . برخی این پرنده را به عنوان گونه ای خاص از شترمرغ ها حساب میکنند .

شترمرغ نژاد استرالیایی

این گونه بزرگترین پرنده استرالیا محسوب میشود. در استرالیا سه زیرمجموعه از این  گونه یافت میشود.

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری