در این مطلب به بررسی 5 گونه اصلی شترمرغ می پردازیم. صد البته که شترمرغ گونه ها و نژادهای مختلفی دارد اما گونه های شناخته شده و اصلی این پرنده عبارتند از  شترمرغ گردن قرمز ،  شترمرغ سیاه ، شترمرغ ماسائی عربی و شترمرغ سومالی.

معرفی انواع نژاد ها و گونه های شترمرغ

نژادها و گونه های شترمرغ
شترمرغ گردن قرمز که شترمرغ شمال افریقا نیز نامیده میشوند این گونه بیشتر در صحراهای آفریقا و سنگال یافت میشوند . این گونه از شترمرغ نسبت به بقیه گونه ها بیشترین جمعیت را دارند . شترمرغ گردن قرمز با قد 2.8 متر و وزن حدودا 155 کیلوگرم بلندترین و بزرگترین گونه این پرندگان است . سرعت این پرنده نیز به 72 کیلومتر در ساعت میرسد . سر این پرنده نیز قرمز رنگ است . پرهای گونه  نر به رنگ سیاه و سفید و ماده آن نیز دارای پرهای خاکستری است .

شترمرغ نژاد گردن قرمز

شترمرغ نژاد سیاه

شترمرغ سیاه که شترمرغ جنوبی نیز نامیده میشود . این گونه بیشتر در جنوب قاره آفریقا و ساحل های جنوبی رودخانه کونن یافت میشود

شترمرغ نژاد ماسائی

این گونه نیز در مناطقی ازشرق آفریقا یافت میشوند . این گونه از شترمرغ ها پرهای به رنگ نارنجی سر و گردن و ران هایشان را می پوشانند . مناطق دقیق زیستگاه این پرندگان در کشورهای کنیا - اتیوپی و جنوب سومالی است .

شترمرغ نژاد عربی

این گونه در سالهای دور در مناطقی ازعربستان - سوریه و عراق یافت میشد . متاسفانه در سال 1966 میلادی نسل این گونه از شترمرغ ها منقرض شد .

شترمرغ نژاد سومالی

این نژاد از شترمرغ ها برعکس دیگر نژادهای این پرنده غول پیکر انفرادی زندگی می کنند و گاهی اوقات با جفتی مشاهده میشوند . این گونه بیشتر در کشورهای آفریقایی مانند کنیا - اتیوپی و سومالی یافت میشود. گردن و ران این پرندگان سربی رنگ هست . برخی این پرنده را به عنوان گونه ای خاص از شترمرغ ها حساب میکنند .
این گونه بزرگترین پرنده استرالیا محسوب میشود. در استرالیا سه زیرمجموعه از این  گونه یافت میشود.

شترمرغ نژاد استرالیایی

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری
استفاده از مطالب این وبسایت برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. طراحی توسط گروه صنعتی اسکندری می باشد
تمامی حقوق محفوظ است ۱۳۹۰-۱۳۹۷
طراحی شده با