کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

مه پاش گاوداری

نوشته شده در : ۱۳۹۸٫۰۴٫۲۳

مه پاش گاوداری هم یکی دیگر از سیستم های رطوبت رسان برای خنک سازی محیط گاوداری هاست که علاوه بر مزیت های خاص، کارایی بسیار مناسبی در گاوداری ها دارد. هدف ما از نوشتن این مقاله دادن اطلاعات جامع و کافی به شما پرورش دهندگان عزیز است تا با انتخاب یک سیستم رطوبت رسان مناسب شرایط ایده آل تری را در فصل های گرم چون تابستان برای خنک نگه داشتن گاوداری خودتان و احشام مهیا کنید پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

مزایای استفاده از مه پاش در گاوداری

مزیت های بهره گیری از سیستم های رطوبت ساز و مه پاش در گاوداری ها ، بسیار حائز اهمیت است. با استفاده از چنین سیستم هایی می توانید مانع خشک شد خوراک دام باشید که این امر به مراتب می تواند باعث افزایش تغذیه و رشد آنها در طول دوره پرورشی باشد علاوه بر این مزیت هایی دیگری در بکارگیری سیستم های رطوبت رسان  وجود دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

 • مانع بروز گرد و غبار  در سالن گاوداری می شود.

 • مانع استرس دمایی در بین احشام می شود.

 • باعث خنک سازی و کاهش دمای محیط گاوداری در روزهای گرم مخصوصا فصل تابستان خواهد شد.

 • متابولیسم بدن دام را تنظیم می کند.

 • مقاومت فیزیکی دام را بالا می برد.

 • باعث رشد سریع و بلوغ زود رس دام ها می شود.

 • تلفات دام های نابالغ را به حداقل می رساند.

 • باعث افزایش وزن گله های پرواری می شود.

 • باعث افزایش شیر در بین دام های شیر آور می شود.

 • تمام بوهای نامطبوع  را در محیط گاوداری از بین می برد.

 • با استفاده از سیستم های رطوبت رسان می توانید محل پرورش احشام را ضد عفونی کنید که متعاقبا این روش تمام ویروس ها و میکروبهای بیماری زا در پرورشی از بین خواهند رفت.

مه پاش گاوداری

« مه پاش گاوداری »

نکات خرید مه پاش گاوداری

مناسب ترین سیستم های مه پاش ، برای خنک نگه داشتن محل پرورش احشام استفاده از رطوبت سازهای دیسکی (پروانه ای) و مه پاش های نازلی است. در مه پاش ها و رطوبت سازهای دیسکی ، آب از طریق پروانه های فن به قطرات بسیار ریز تبدیل می شوند و با فن های تعبیه شده در داخل این دستگاه، سامانه مه که کاملا خنک است، در سراسر محیط گاوداری پخش می شود.

در مه پاش های نازلی هم ، آب فشرده شده از طریق یک موتور و پمپ قوی ، در داخل شلنگ هایی که به نازل وصل است جریان می یابد و از طریق سوراخ های بسیاری ریزی که در آن وجود دارد، با قدرت زیاد و همانند پودر، در داخل محیط پرورشی پخش می شود. ذرات ریز آبی که در اثر گرما تبخیر شده اند می توانند  یک محیط مرطوب و خنک را برای احشام ایجاد کنند.

یادآوری نکات بسیار مهم قبل از خرید رطوبت ساز دیسکی برای گاوداری

در خرید رطوبت ساز دیسکی یا پروانه ای برای گاوداری به این نکات مهم توجه کنید :

 • به بدنه رطوبت سازها توجه کنید. جنس بدنه حتما  از گالوانیزه که پوششی از رنگ کوره ای دارد، باشد.

 • ظرفیت مخزن تعبیه شده برای این نوع رطوبت سازها به حدی باشد که  ؛ بتوان به هنگام سم پاشی، مواد ضدعفونی را به داخل ان اضافه کرد.

 • اگر موتور رطوبت ساز های دیسکی از نوع موتوژن باشد، می توانید اطمینان حاصل کنید که هزینه های برقی مصرفی شما مقرون به صرفه خواهد بود.

 • اگر فن های بکار رفته در سیستم دستگاه، از نوع فن های کارخانه دمنده  باشد ، بسیار کارایی خواهد داشت چرا که این نوع فن ها کیفیت و ماندگاری بسیار بالایی دارند و عمکرد آنها در رطوبت سازهای دیسکی کارساز است.

 • قبل از خرید حتما از ارائه گارانتی و خدمات پس از فروش واقعی دستگاه های رطوبت ساز اطمینال حاصل کنید.

 • شرکت های تولید کننده و معتبر که در امر تولید تجهیزات صنعتی، تجربه چندین ساله  دارند، بهترین گزینه برای خرید چنین دستگاه هایی است.

انتخاب یک مه پاش نازلی گاوداری

آیا برای خرید یک سیستم مه پاش نازلی گاوداری ، نیازمند اطلاعات کافی دارید؟

اگر می خواهید در انتخاب یک مه پاش نازلی گاوداری استاندارد و با کیفیت دچار اشتباه نشوید به این موارد مهم که در قسمت بعدی مقاله به آن اشاره می کنم توجه کنید چنانچه بتوانید این نکات مهم را به خاطر بسپارید، قطعا می توانید انتخاب هوشمندانه تری داشته باشید.

 • از آنجایی که مساحت گاوداری ها بزرگ است بنابراین باید از پمپ و موتور قدرتمندتری  استفاده شود. موتورهای موتوژن علاوه بر قدرت عالی  که دارند، کمتر انرژی برق را مصرف می کنند همچنین این موتورها دارای برچسپ انرژی A می باشد. بهترین پمپ پیستونی که برای پمپ این نوع سیستم ها تعبیه شده است ، از نوع پمپ های برتولینی ساخت ایتالیا است. اگر سیستم کمپرسور یک مه پاش نازلی مجهز به این موتور و پمپ باشد، می توانید از کیفیت آن مطمئن شوید.

 • سالن های هر چند وقت یکبار گاوداری نیاز مبرمی به ضدعفونی و سم پاشی کردن دارند و مناسب است که، سیستم مه پاش نازلی  به یک مخزن مجهز باشد.

 • نازل ها و اتصالاتی که جزو ملزمات اساسی سیستم های مه پاش است باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند تا بتوانند در برابر فشار زیاد آب تحمل کنند و نازل های استیل و ضد چکه می تواند بهترین گزینه برای سیستم های نازلی باشند.

 • بیشتر صاحبین گاوداری ها از آب چاه استفاده می کنند. آب چاه و حتی آب لوله کشی هم  دارای رسوبات و املاح بسیار ریز است که با گذشت زمان باعث بستن بار آهکی در میان لوله ها ، اتصالات و منافذ نازل ها خواهد بود برای پیشگیری از چنین مسئله ای باید سیستم های نازلی ، مجهز به فیلترهای جداگانه مخصوص برای تصفیه آب باشند.

 • اگر سیستم های مه پاش مجهز به یک تابلو برق اتوماتیک و رله دار و همچنین ترموستات تنظیم رطوبت باشد، کارایی مناسب تری خواهند داشت. تابلو برق می تواند در مواقع حساسی چون بالا و پایین رفتن ولتاژ برق، از سیستم محافظت کند.

 • ارئه کارت گارانتی و خدمات پس از فروش ، جزو ضرویات دستگاه مه پاش است.

 • خرید از یک تولید کننده معتبر که سالیان زیادی در تولید ماشین آلات صنعتی تجربه دارد، کیفیت دستگاه شما را بیشتر تضمین می کند.

مه پاش مخصوص گاوداری

« مه پاش مخصوص گاوداری »

رطوبت ساز و مه پاش گاوداری گروه صنعتی اسکندری

گروه صنعتی اسکندری با 26 سال سابقه یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مطرح کشور در امر تولید تجهیزات و ماشین آلات صنعتی و مرغداری است که در ساختمان تمام دستگاه هایی که تولید کرده است از بهترین و با کیفیت ترین قطعات بهره گرفته است. رطوبت ساز و مه پاش های گاوداری اعم از دیسکی و نازلی به سیستم کمپرسور آب که متشکل از پمپ برتولینی و موتور موتوژن تبریز است، مجهز شده ، تابلو برق اتوماتیک دارد ، برای کنترل آب ورودی مخزن جداگانه و شناور دارد ، نازل های به کار رفته  در آن تمام استیل است ، شلنگ بسیار قوی و فیلترهای تصفیه کننده ، تماما جزو اساسی ترین قطعات بکار رفته در این سیستم رطوبت ساز است علاوه بر این مزیت ها، دارای  12 ماه گارانتی واقعی می باشند. گروه صنعتی اسکندری بیش از 100 نمایندگی فعال در سطح ایران دارد که تمام خریداران می توانند از خدمات پس از فروش 10 ساله این شرکت نیز بهره مند باشند یعنی  بعد از اتمام گارانتی ، گروه صنعتی اسکندری تضمین می کند که تا 10 سال دیگر ، قطعات یدکی دستگاه های خود را ساخته و در اختیار مشتریانش بگذارد.

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری