کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

انواع مه پاش مرغداری

نوشته شده در : ۱۳۹۸٫۰۴٫۲۲

همانطور که در مقالات قبلی هم به آن اشاره کردم، تمامی مه پاش های مرغداری که در باز ارائه شده اند، در دو نوع مه پاش های پروانه ای یا دیسکی و مه پاش های نازلی طراحی و ساخته شده اند و فرآیند رطوبت رسانی هر دوی این دستگاه ها وابسته به آب است ضمن اینکه هردوی این دستگاه ها با مزیت های متفاوتی کارایی دارند که در قسمت های بعدی مقاله به آن اشاره خواهم کرد.

عوامل تأثیر گذار بر قیمت مه پاش مرغداری

در بالا یا پایین بودن سطح قیمت یک سیستم رطوبت رسان عوامل مختلفی می تواند دخیل باشد ولی مهمترین فاکتور برای تشخیص یک سیستم رطوبت رسان با کیفیت عبارتند از :

  • قطعات به کار رفته و میزان کیفیتی که قطعات دارند.

  • رعایت اصول استاندارد های برای تولید محصول لازم است.

  • نصب و طراحی صحیح سیستم رطوبت ساز

  • ظرفیت و توانایی که دستگاه رطوبت رسان دارد.

  • برند بودن ( کدام شرکت سازنده دست به تولید این محصول زده است)

مه پاش مرغداری

« مه پاش مرغداری »

قطعات مورد استفاده در یک رطوبت ساز

لازم به یاد آوری نیست اگر بگویم، قیمت یک محصول در گرو کیفیت و مرغوبیت قطعاتی است در فرآیند تولید از آن بهره گرفته اند و این مسئله بیشترین تأثیر را بر قیمت نهایی دستگاه تولید شده خواهد گذاشت یعنی هر چقدر کیفیت قطعات به کار رفته در سازه هر محصولی، پایین و قیمت ارزان تری داشته باشد، طبیعتا قیمت تمام شده محصول هم به همان اندازه پایین می آید و متقابلا ، هر چه قدر قطعات باکیفیت و مرغوب تر باشد ، قیمت دستگاه تولید شده نیز افزایش می یابد. این یک امر مبرهن است که؛ قطعات با کیفیت همیشه به بهترین شکل ممکن می توانند، عمر مفید و راندمان بالایی در کارآیی دستگاه داشته باشند در حالیکه هزینه تعمیر و نگهداری از رطوبت ساز و مه پاش های مرغدرای که از قطعات بی کیفیت ساخته می شوند آنقدر زیاد است که در کوتاهترین مدت ،برابر با هزینه ای خواهد شد که از اول باید برای خرید یک دستگاه با کیفیت کنار می گذاشتید. چون بیشتر قطعات این گونه از مه پاش ها ، با کیفیت پایینی که دارند ، به سرعت کارایی خود را از دست خواهد داد و شما را مجبور به تعویض و یا تعمیر قطعه معیبوب شده خواهد کرد. بدون شک این هزینه های بی خود و مداوم برای تامین قطعه جدید و یا تعمیر آن ، می تواند، شما از ادامه کار دلسرد کند. چیزی که شما به آن احتیاج دارید، انتخاب یک دستگاه با قطعات مرغوب و با کیفیت است که می تواند در طولانی مدت ، به نفع تان باشد ولی فراموش نکنید که، هیچوقت قیمت بالا نشان دهنده مرغوبیت و کیفیت مطلوب یک دستگاه نخواهد بود.اگر می خواهید شناخت مناسبی از یک مه پاش با کیفیت برای مرغداری داشته باشید پیشنهاد می کنم، سری به مطالب نشر شده در سایت اینترنتی ایزی باتور بزنید و مقاله مه پاش مرغداری را هم مطالعه بفرمائید.

رعایت اصول استاندارد های ساخت

طبیعی است که با رعایت استاندارد های تعریف شده برای ساخت یک محصول می توان دستگاهی را به بازار مصرفی ارائه کرد که بازدهی بسیار مؤثری خواهد داشت. استاندارد جهانی iso 9001 و استاندارد کنترل کیفی چند مرحله ای از جمله مهمترین این استاندارها برای کیفیت مطلوب دستگاه ساخته شده است در غیر این صورت و با عدم رعایت این استانداردها هرگز نمی توان انتظار داشت که محصول ساخته شده می تواند آنقدر کارایی داشته باشد که مشکلات جدی به بار نیاورد مخصوصا مه پاش های مرغداری که باید اصولی ساخته شوند.

نصب و طراحی صحیح سیستم رطوبت ساز

یکی دیگر از مهمترین فاکتورها برای اطمینان از کارآیی یک مه پاش مرغداری، شرایط نصب و طراحی صحیح آن است مخصوصا اگر سالن های مورد نظر در دو شهر مجزا با آب هوای متفاوتی باشد این عوامل می توانند بازدهی سیستم مه پاش را تحت تاثیر قرار دهند پس مناسب است که دستگاه تولید شده ، بر اساس شرایطی که محیط مورد نظر دارد، نصب و راه اندازی شود پیاده سازی شود و مطمئنا قیمت متفاوتی خواهند داشت.

ظرفیت و توانایی دستگاه

بدون شک هر چقدر یک مه ساز ظرفیت بیشتری برای تولید رطوبت داشته باشد، قیمت آن نیز افزایش می یابد یعنی قیمت دستگاه ، تحت تاثیر ابعاد محیط مورد نظر و شرایط نصب و راه اندازی آن فرق خواهد کرد.

هر چقدر سالن مرغداری شما کوچکتر باشد، به همان اندازه هزینه خرید دستگاه مه پاش و شرایط نصب و راه اندازی آن پایین می آید و بالعکس.

مه پاش مخصوص مرغداری

« مه پاش مخصوص مرغداری »

برند بودن

یکی دیگر از فاکتورهایی که می تواند بر قیمت دستگاه تولید شده تاثیر بگذارد ، برندی است که محصول مورد نظر خواهد داشد. یک برند خوب و با کیفیت باید:

  • میزان رضایت مصرف کنندگان از کارآیی آن به قدری باشد که هیچ شکی در کیفیت و مرغوبیت آن احساس نشود.

  • قابلیت این را داشته باشد که راندمان تولید ر افزایش دهد.

  • ثبات و تجربه چندین ساله برای برند شدن محصول چیزی است که بسیاری از تولید کنندگان به آن احتیاج دارند.

  • همیشه از یک برند انتظار می رود که به شعار گارانتی واقعی و خدمات پس از فروش ، پایبند باشد.

مه پاش مرغداری ساخت گروه صنعتی اسکندری

گروه صنعتی اسکندری با 26 سال سابقه یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مطرح کشور در امر تولید تجهیزات و ماشین آلات صنعتی و مرغداری است که در ساختمان تمام دستگاه هایی که تولید کرده است از بهترین و با کیفیت ترین قطعات بهره گرفته است. رطوبت ساز و مه پاش های مرغداری اعم از دیسکی و نازلی تماما دارای 12 ماه گارانتی واقعی می باشند. گروه صنعتی اسکندری بیش از 100 نمایندگی فعال در سطح ایران دارد که تمام خریداران با مراجعه به آنها می توانند ضمن دریافت مشاوره و پشتیبانی، از خدمات پس از فروش 10 ساله این شرکت نیز بهره مند باشند یعنی بعد از اتمام گارانتی ، گروه صنعتی اسکندری تا 10 سال دیگر ، تضمین می کند که قطعات یدکی دستگاه های خود را ساخته و در اختیار مشتریان خود بگذارد. برای مشاهده انواع مهساز و رطوبت ساز گلخانه و مرغداری اینجا را کلیک کنید.

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری