کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

معایب پرورش بلدرچین

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۸٫۲۱

در پرورش طیور برخی از مسایل هستند که پرورش دهنده قبل از اقدام به پرورش باید آنها را بصورت کامل بررسی کند. نه تنها در کسب و کار پرورش بلدرچین ، بلکه تمامی کسب و کارها دارای یک سری محاسن و معایب هستد و ما باید شغلی را انتخاب کنیم که با شرایط و روحیات ما مناسب باشد. درصورتیکه شما کسب و کار پرورش بلدرچین را انتخاب کرده اید باید با معایب آن نیز کنار آمده و شرایط و واقعیات را بپذیرید. ما در این مطلب شما را با معایب پرورش بلدرچین آشنا خواهیم کرد که در ادامه میتوانید آن را مطالعه کنید.

معایب پرورش بلدرچین

« معایب پرورش بلدرچین »

قبل از پرورش بلدرچین باید با واقعیات آن آشنا شده و به آنها فکر کنید. باید ابتدا تصمیم بگیرید که از کسب و کار چه انتظاری دارید؟ مواردی مانند :

آیا تحمل بود بد سالن را دارید؟ آیا تحمل بیدار شدن در شب را دارید ؟ آیا با مدیریت منابع انسانی آشنایی دارید ؟

درصورتی که با موارد و سوالاتی بالا جواب نه داده اید در پرورش بلدرچین موفق نخواهید شد. پرورش بلدرچین نیز مانند سایر کارها دارای اصولی است که باید رعایت شوند. تمامی این موارد قابل یادگیری هستند و شما میتوانید به مرور زمان پرورش بلدرچین را شروع کنید. باید بدانید که پرورش چند صدتایی بلدرچین در سالن بوی نامطبوع زیادی ایجاد میکند و شما باید هر دو روز سالن را تمیز کنید تا در سالن بیماری وجود نیاید. البته اگر شما از قفس های پرورش بلدرچین استفاده کنید نظافت و تمیزکاری آنها برایتان آسان خواهد بود.

مدیریت سالن بلدرچین

شما باید برای پرورش بلدرچین مدیریت توانمندی باشید ، چرا که اهمیت مدیریت صحیح و اصولی سالن بلدرچین بیشتر از صرف میزان ساعات بالای کاری در آن است. در صورتیکه پرورش بلدرچین در سطح وسیعی را انجام میدهید بهتر است تا چند کارگر را به استخدام درآورید تا امور کارگری را بر عهده بگیرند و شما در زمان آزاد خود باید ساعت هایی را برای برنامه ریزی کسب و کار خود اختصاص دهید. پیشنهاد میشود که این کار را حداقل دو ماه انجام دهید و سپس با تسلط کامل بر امور آن را به کارکنانی که بعدها به استخدام در می آورید واگذار کنید.

ایا کسب و کار پرورش بلدرچین کار سختیست؟

صنعت پرورش بلدرچین نیز مانند سایر صنایع مشکلات و درگیری های خاص خود را دارد. بلدرچین ها باید در مکانی ساکت و به دور از مناطق شهری پرورش داده شوند. فضولات این پرنده نیز بوی بسیار نامطبوعی دارد. دما و رطوبت محیط نگهداری بلدرچین نیز همیشه باید تحت کنترل باشد.

سالن نگهداری بلدرچین

« سالن نگهداری بلدرچین »

ایا کسب و کار پرورش بلدرچین کار سختیست؟

صنعت پرورش بلدرچین نیز مانند سایر صنایع مشکلات و درگیری های خاص خود را دارد. بلدرچین ها باید در مکانی ساکت و به دور از مناطق شهری پرورش داده شوند. فضولات این پرنده نیز بوی بسیار نامطبوعی دارد. دما و رطوبت محیط نگهداری بلدرچین نیز همیشه باید تحت کنترل باشد.

زمان مورد نیاز برای شغل پرورش بلدرچین چه مقدار است؟

ساعات کاری این رسته شغلی بستگی به نحوه مدیریت سیستم سالن پرورشی دارد. اگر از سیستم های اتوماسیون بلدرچین استفاده نکنید نیاز است تا همواره دما ، رطوبت و شدت نور سالن و وضعیت بلدرچین ها را به طور مرتب بررسی کنید.

یافتن بازار فروش بلدرچین و موانع پیش رو

یکی از دغدغه های اساسی پرورش بلدرچین بازاریابی گوشت و تخم آن می باشد ؛ چرا که برخلاف گوشت و تخم مرغ محصولات بلدرچین مصرف بالایی در کشور ندارند. به همین علت باعث میشود تا بازار فروش محصولات بلدرچین سخت باشد. البته در کشور برخی از کشتارگاه ها وجود دارند که بصورت تضمین شده تخم و گوشت بلدرچین را از شما خریداری کنند ؛ ولی این روش فروش سود کمتری نیز دارند ، چرا که محصولات شما را با قیمت های پایین از شما خریداری میکنند.

برای بدست آوردن مصرف کننده های نهایی نیاز است تا خود شما دست به کار شده و بازاریابی میدانی انجام دهید و بدین ترتیب محصولات خود را با قیمت اصلی به فروش برسانید.

نتیجه گیری

در این مطلب سعی کردیم تا شما را با سختی ها و موانع پرورش بلدرچین را برای شما توضیح دهیم. توجه کنید که همه کسب و کارها مشکلات و ریسک های خود را داشته و شما در این شغل نیز ریسک های آن را بپذیرید. مشاغلی مانند پرورش بلدرچین به مراقبت های شبانه روزی نیاز دارند و در مقابل بیماری ها و سایر عوامل آسیب پذیر هستند. اما اگر به شکل اصولی به این صنعت وارد شوید سودآوری بسیار خوبی خواهید داشت و بازگشت سرمایه آن نیز سریع می باشد.

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری