کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

مزاج انواع گوشت پرندگان و حیوانات

نوشته شده در : ۱۳۹۸٫۰۸٫۱۱

در حالت کلی گوشت ها طعم های مختلفی دارند که طبق مزاج افراد انتخاب می شوند یا به زبانی دیگر؛ گوشت ها انواع مختلفی دارند و به همین دلیل مزاج هر کدام از انواع گوشت نیز متفاوت است، از همین رو افراد قبل از خرید و تهیه ی گوشت بهتر است اول مزاج خود را در نظر بگیرند.

در حقیقیت کاربرد مزاج گوشت بیشتر به امور پزشکی باستانی و دوره های خوارزمشاهی بر می گردد که دارای 9 جزء بوده و از ترکیب عناصر 4 گانه ی موجود در بدن به وجود می آمد، همچنین شناخت مزاج شامل اصول مهم و بنیادینی ست که بیشتر ، سردی و گرمی مزاج افراد را بررسی می نماید. در قدیم فردی که نسبت به این مزاج ها واکنش متضاد یا مخالف نشان می داد به وسیله بررسی عناصر چندگانه یا به عبارتی، مزاج شناسی درمان می گردید.

جالب است بدانید پزشکان طب سنتی و همچنین مدرن، معتقد هستند که گوشت یکی از اصلی ترین منبع غذایی انسان می باشد که در اثر حذف آن، سلامت فرد را به خطر می افتد و توصیه با به شما این است که ؛ اگر گیاهخوار نیستید و یا به خاطر حمایت از گیاهان، از گوشت حیوانات بهره می گیرید، واجب است که درمورد طبع آن ها هم ،اطلاعات و دانش لازم را به دست بیاورید و به خاطر بسپارید که گوشت ها هم مانند سایر موادغذایی مزاج خاص خودشان را دارند.

همچنین گوشت ها به دو نوع طبع سرد و گرم طبقه بندی گردیده که مطابق با مزاج انسان ها متفاوت بوده و به خاطر وجود پروتئین ها و انواع ویتامین ها، در سبد غذایی افراد از اهمیت ویژه ای بهره مند می باشد  که قطعا، با مصرف نکردن آن مطمئنا آسیب های جدی به بدن خود وارد خواهید نمود.

چکیده مقاله

در اصل در طب سنتی هر نوع گوشتی، گرم و تر شمرده می شود، اما میزان گرمی و تری آن ها با یکدیگر متفاوت می باشد، همچنین به انواعی از گوشت ها که میزان گرمی و تری کمتری دارند، سرد گفته می شود و گوشت حیواناتی چون گوسفند، بز، کبک، بلدرچین، شتر، شترمرغ، میگو دارای طبعی گرم و تر می باشند. علاوه بر این آن دسته از حیواناتی که چاق تر و پر تحرک می باشند دارای گوشت تیره تری بوده و طبیعتا طبع گرمی خواهند داشت.

از آنجائیکه پرندگان دارای خونی رقیق و فضولات کمی هستند، از گوشتی با طبع گرم برخوردار می باشند، علاوه بر این موضوع، آن دسته از پرندگانی که بیشتر در آب یا باتلاق ها زندگی می کنند، دارای گوشتی لطیف و خوشمزه بوده و مخصوص افراد زحمت کش و ضعیف کار می باشد که زمان بیشتری مشغول به کار هستند و با خوردن گوشت چنین پرندگانی ، بدنشان انرژی وصف ناپذیری به دست می آورد.

در حقیقت گوشت پرندگان و حیواناتی چون گوساله، گاو، گوسفند، مرغ از منبع غذایی و پروتئینی نیرومندی طبعیت می نمایند و بر خلاف گیاهان، کلیه ی اسید آمینه های ضروری در گوشت آن ها موجود می باشد، پس خوردن آن ها حداقل هفته ای یک بار توصیه می گردد. لازم به دکر است که گوشت مرغ از رژیم غذایی مطلوبی برخوردار می باشد و سبب حفظ سلامتی می گردد.

مزاج سنگدان مرغ

مطمئنا در بین شما افرادی هستند که فکر می کنند سنگندان مرغ نمی تواند غذای مطبوعی برای عموم افراد جامعه باشد ولی جالب است بدانید که سنگدان مرغ علاوه بر اینکه طبع گرمی دارد، منبع مهمی از پروتئین، مواد معدنی، روی، آهن و ویتامین B3 است و اگر به صورت بخارپز طبخ شود، نه تنها از تشکیل رادیکال های آزاد در بدن که می تواند در بلند مدت مشکل ساز باشد، جلوگیری کند بلکه با داشتن مقادیر زیادی از آهن می تواند افراد مبتلا به کم خونی را درمان کند. ویتامین B3 موجود در آن هم، مانع ریزش مو ست و هورمون های جنسی  غدد فوق کلیوی را، تقویت می کند.

روی موجود در آن هم می تواند متابولیسم دفاعی بدن را بالا ببرد به طوری که کمتر دچار بیماری می شوید.با داشتن کالری کمتر هم خوردن آن برای افراد مبتلا به چاقی خالی از لطف نخواهد بود چرا که تمام منابع مهم غذایی در چینه دان مرغ وجود دارد.

گوشت اردک چه مزاجی دارد؟

از نظر طبع گوشت اردک در طب سنتی گرم است و ارزش غذایی بالایی دارد. در بین تمام پرندگان گرم ترین گوشت متعلق به گوشت اردک است حتی چربی موجود در آن  هم، ملین و گرم است. از انجایی که چینه دان اردک ( یا به عبارتی سنگدان ) دیر هضم است باید در کنار آن از سبزیجات و ادویه جاتی  چون کرفس، آویشن، پونه، سرکه، زنجبیل و یا گشنیز مصرف نمود.

جالب است بدانید که، انررژی زیادی در گوشت اردک نهفته است و مصرف مداوم آن باعث چاقی مفرط خواهد شد، همچنین تخمی که اردک ها دارند نسبت به تخم مرغ غلیظ تر بوده و دیر هضم می باشد.

قبل از طبخ گوشت اردک به شما عزیزان توصیه می کنیم که آن را با پیاز و روغن زیتون، کرفس، پونه و... شکم پر نموده و بعدا میل نمایید.

گوشت اردک

« گوشت اردک »

گوشت شترمرغ چه مزاجی دارد؟

همه ی شما می دانید که شتر مرغ دارای جثه ای بزرگ و گوشت سنگین وزنی می باشد پس طبیعتا گوشت آن هم گرم تر و دیر هضم تر خواهد بود، بهتر است قبل از استفاده آن را با سرکه میل نمایید.

گوشت بوقلمون چه مزاجی دارد؟

در حالت کلی گوشت بوقلمون منبع غنی از پروتئین و ویتامین هاست ولی برای آن دسته از افرادی که دارای مشکلات گوارشی می باشند به هیچ وجه توصیه نمی گردد. از آنجائیکه بوقلمون دارای طبع گرم و تری ست توصیه می گردد همراه با گشنیز و سماق مصرف گردد.

همچنین گوشت بوقلمون می تواند از پیشرفت سرطان به شدت جلوگیری کرده و در درمان لاغری، استخوان سازی و بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن، بسیار تاثیر گذار باشد.

گوشت بلدرچین چه مزاجی دارد؟

بلدرچین هم دارای طبعی گرم و خشک است و واجب است به جای کباب کردن در روغن طبخ شود. در طب سنتی، به گوشت پرنده‌هایی مانند بلدرچین، لقب گوشت لطیف می‌دهند زیرا هم هضم ساده و خوبی در بدن افراد مختلف، حتی کودکان و سالمندان دارد و هم میزان مواد زائدی که در بدن تولید می‌کند، بسیار کم است. علاوه بر این کمک شایانی به زیبایی پوست و مو می کند و باعث افزایش میل جنسی در بانوان می گردد، فقط توصیه می شود به حد نیاز مصرف کنید در غیر این صورت با سردرد بدی مواجه خواهید شد.

در کنار گوشت بلدرچین ، خوردن آب انار را فراموش نکنید.

گوشت خروس چه مزاجی دارد؟

خروس از گوشت گرم و خشکی برخوردار است پس واجب است با آبغوره یا سکنجبین خورده شود.

گوشت کبک چه مزاجی دارد؟

کبک پرنده ای است که گوشت بسیار لذیذ ، خوشمزه و سودمندی دارد که علاوه بر این موجب تقویت قوای جسمانی و حافظه، رفع ضعف عمومی بدن، پیشگیری از عفونت‌های تنفسی، قطع تب و برطرف نمودن مشکلات و ناراحتی‌های عصبی می گردد.

از آنجائیکه کبک دارای طبع گرم و خشکی ست توصیه می گردد در مصرف آن زیاده روی نکنید زیرا به سرعت با مشکل یبوست روبرو خواهید شد،

با مصرف همزمان گوشت بلدرچین و سکنجبین، طعم یک غذای لذیذ را تجربه کنید.

گوشت کبک

« گوشت کبک »

مزاج گوشت گنجشک

درست است که خوردن گوشت گنجشک در بین ما ایرانی ها مرسوم نیست ولی جالب است بدانید که، این پرنده کوچک، از گوشت خشکی برخوردار است و دارای ارزش غذایی کمی ست، خوردن گوشت گنجشک موجب افزایش میل جنسی بانوان می گردد، خوردن آن به افرادی که مزاج گرم تری دارند، اصلا توصیه نمی گردد و مخصوص افراد سرد مزاج است.

شما می توانید آن را همراه با زرده تخم مرغ و روغن زیتون میل کنید و همچنین از موادی چون آب انار، آبغوره، دارچین و هل می توانید در آن استفاده کنید.

طبع گوشت مرغ محلی

در اصل گوشت محلی از فواید بسیار منحصر به فردی برخوردار می باشد و می تواند تاثیر فوق العاده ای در تقویت مغز، معده های مرطوب، تمیز کننده ی پوست و تقویت صدا داشته باشد، همچنین در چاق شدن افراد هم شگفت انگیز عمل می نماید. ولی توجه کنید که برای آن دسته از افرادی که از سوءهاضمه رنج می برند اصلا مناسب نیست. قبل از مصرف بهتر است از ادویه جات و سکنجبین بهره مند گردید.

گوشت غاز چه مزاجی دارد؟

دارای مزاجی گرم و خشک بوده که همراه با آب انار،زیره، فلفل، زنجبیل و دارچین خورده می شود.

مزاج گوشت حیوانات چهار پا

گوشت شتر چه مزاجی دارد؟

شما عزیزان با استفاده از گوشت شتر جوان می توانید مزاج گرم و خشک بهتری را تجربه نمایید و سعی کنید قبل از پخت از موادی چون؛ نمک، شوید، فلفل، زیره و سرکه بهره برداری نمایید.

 

گوشت بز چه مزاجی دارد؟

بیشتر مخصوص افرادی یت که طبع گرمی دارند و کمتر ورزش و تحرک می نمایند، البته شایان ذکر است که خوردن گوشت بز در فصل گرم سال بیشتر توصیه می گردد زیرا دارای مزاجی گرم و خشک بوده و قبل از مصرف بهتر است از نمک، فلفل، دارچین، پیاز، زیره استفاده فرمایید.

 

گوشت گاو چه مزاجی دارد؟

بسیاری از افراد به اشتباه فکر می کنند که گاو دارای گوشتی سرد و سودازا می باشد، درست است که خوردن گوشت گاو سنگین است ولی فراموش نکنید که این حیوان نه تنها طبعی سرد ندارد بلکه با مزاج گرم و خشک خود توانسته در سبد غذایی عموم مصرف کنندگان قرار بگیرد و مورد استفاده بسیاری از افرادی که دارای تحرک بالا و معده ای قوی تری هستند، باشد، البته برای هضم این گوشت لذیذ، باید تحرک و انرژی بیشتری صرف کنید تا باعث سردی نگردد ولی بهتر است که افراد ضعیف و کم انرژی تا حد ممکن از خوردن گوشت گاو پرهیز نمایند.

شما عزیزان می توانید گوشت گاو را همرا با دارچین، سکنجبین فلفل، گلپر، زنجبیل، پیاز، سیر و زیره استفاده نمایید.

 

طبع گوشت گوساله

گوساله هم همانند گاو ، گوشتی  گرم و تری دارد ولی مطمئنا جوان بودن گوساله باعث خوشمزه تر بودن گوشت بدنش می شود. در کنار مصرف چنین گوشت تازه ای بهتر است، همراه آن گشنیز، سماق و مرزه نیز میل کنید.

 

طبع گوشت گوسفند

گوسفند دارای بهترین گوشت برای اگثر انسان هاست، همچنین اگر از گوشت گوسفندی جوان استفاده نمایید از سردست و راسته ی ران بسیار خوبی بهره مند خواهید شد، خوردن گوشت گوسفند خالی از لطف نیست، به راحتی هضم شده و دستگاه گوارش افراد را به هیچ وجه اذیت نمی نماید.

از آنجائیکه گوسفند دارای طبعی گرم و تر است بهتر است همراه با گشنیز, سماق و مرزه میل گردد.

آن دسته از افرادی که مزاجی گرم دارند و از بیماری صفراوی رنج می برند بهتر است به جای جوجه مرغ از جوجه خروس استفاده نمایند زیرا چربی کمی داشته و از همه مهم تر در بدن ایجاد صفرا نمی کند.

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری