کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

دلایل مهم مرگ و میر و تلفات جوجه ها در دوره هَچ

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۹٫۰۴

دلایل مختلفی وجود دارند که باعث بروز تلفات جوجه های تازه متولد شده در دوران هَچ میشوند. در این مطلب ما تلاش خود را کرده ایم تا شما را با این دلایل آشنا کنیم. در انتهای مطلب نیز فیلمی قرار داده شده که در آن توضیحات مفصلی در مورد دلایل مرگ و میر جوجه های یکروزه به شما داده خواهد شد ؛ بدین منظور میتوانید ادامه مطلب را مطالعه کنید.

تلف شدن جوجه ها در هَچ

« تلف شدن جوجه ها در هَچ »

چند دلیل مهم تلف شدن جوجه ها در هچ

برای کاهش میزان راندمان جوجه کشی خود به واسطه تلفات جوجه ها در هَچ موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 

نگهداری تخم های نطفه دا بیش از ۷ روز

اولین گزینه ای که میتواند بر روی هچ شما تاثیرگذار باشد نگهداری طولانی مدت تخم های نطفه دار است. تجربه ثابت کرده که نطفه داخل تخم ها با گذشت زمان ضعیف و ضعیف تر شده و به صفر میرسد ؛ حال شما اگر از تخم نطفه دار کهنه و مانده استفاده کنید ممکن است به جوجه تبدیل شود ، اما به جوجه ای بسیار ضعیف! جوجه هایی که از نطفه ضعیف بوجود می آیند قدرت بدنی و حرکتی ضعیفی داشته و بسیار سریع تلف میشوند. هرگز نباید تخم های نطفه دار را بیش از هفت روز نگهداشت. نگهداری هفت روزه تخم ها هم اصول و قواعد خود را دارد و نباید در هوای سرد و یا گرم نگهداری شوند. بهترین محل نگهداری این نوع تخم ها نیز لابلای کاه می باشد.

عدم کنترل دقیق دما در دوران جوجه کشی

میزان دما در دوره جوجه کشی بسیار مهم است ؛ دما در دوره جوجه کشی نباید از دمای مطلوب جوجه کشی تخم بیشتر و یا کمتر باشد. اگر دما در دوره جوجه کشی حتی به میزان بسیار کم کمتر و یا بیشتر از حد استاندارد باشد شاهد تلفات جوجه ها در دوران هَچ خواهیم بود. برای بدست آوردن مقدار دمای مورد نیاز برای جوجه کشی از هر تخمی میتوانید به دفترچه راهنمای جوجه کشی محصول خود مراجعه کرده و یا آن را در اینترنت جستجو کنید.

جنین تلف شده در تخم

« جنین تلف شده در تخم »

عدم کنترل دقیق رطوبت

این مورد نیز مانند دما از اولویت بسیار زیادی در پروسه جوجه کشی برخوردار است و عدم کنترل آن منجر به ایجاد تلفات در دوره هَچ میگردد. میزان رطوبت مورد نیاز برای جوجه کشی از هر پرنده در دفترچه راهنمای محصولات جوجه کشی ذکر شده است و میتوانید به استناد به آن رطوبت دستگاه را تنظیم کنید.

تجربه ناکافی در جوجه کشی

در اغلب موارد نداشتن تجربه میتواند منجر به افزایش تلفات در جوجه کشی شود. بعنوان نمونه باز کردن بیش از حد درب دستگاه جوجه کشی میتواند بر روی راندمان نهایی هَچ تاثیرگذار باشد. بعضی از افراد با دیدن اولین جوجه متولد شده درب دستگاه را به سرعت باز میکنند که تنها همین یک مورد باعث تلف شدن جوجه هایی که هنوز از تخم خارج نشده اند میگردد. پیشنهاد میشود تا قبل از انجام فرآیند جوجه کشی کتب مرتبط با جوجه کشی را مطالعه فرمایید.

برعکس قرار دادن تخمهای نطفه در داخل دستگاه

در داخل تخم طیور کیسه هوایی وجود دارد که اکسیژن مورد نیاز برای رشد جنین را تامین میکند. اگر تخم بصورت برعکس در داخل ماشین جوجه کشی قرار داده شود باعث ایجاد تلفات میشود.کیسه هوایی باید در جهت بالا باشد ؛ علاوه بر این چرخش نیز بر روی راندمان نهایی هَچ تاثیرگذار است.

فیلم آموزشی دلایل مرگ جنین ها در دوره هَچ

در فیلم زیر شما توضیحات مفصلی را در مورد دلایل مرگ جنین ها در دوره هَچ مشاهده خواهید کرد.

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری