کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

معرفی مرغ و خروس نژاد پلیموت راک

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۸٫۲۸

مرغ و خروس پلیموت راک از نمونه قدیمی ترین مرغ های نژاد آمریکایی و انگلیسی می باشد. این نژاد از مرغ کیفیت گوشت خوبی داشته و تخمگذاری بالایی نیز دارد. در این مطلب ما شما را مرغ و خروس نژاد پلیموت راک آشنا خواهیم کرد.

مرغ و خروس پلیموت راک

« مرغ و خروس پلیموت راک »

پیدایش مرغ و خروس پلیموث روک

اجداد اولیه این نژاد برای اولین بار در سال ۱۸۴۹ و در ماچوست کشف شد. در برهه ای از زمان ، بلخصوص در جنگ جهانی دوم پرورش این نژاد در آمریکا رونق گرفت. دلیل این امر نیز خواص بسیار زیاد گوشت و تخم پرنده است ؛ چرا که در جنگ گوشت و تخم پرنده یک منبع بسیار عالی برای تامین نیاز سربازان بود. با پیشرفت صنعت مرغداری این نژاد از مرغ کمتر مورد توجه قرار گرفته و به مرور زمان جای خود را به نژادهایی مانند لگهورن و مرغ کورنیش داد. با اینحال هنوز هم این نژاد در برخی از مناطق مختلف جهان پرورش داده میشود.

ویژگی ها و خصوصیات مرغ پلیموت راک

مرغان پلیموت روک بدلیل خصوصیات بارز ظاهری به راحتی قابل تشخیص هستند. مرغ و خروس این نژاد عموماً سنگین وزن بوده و بعنوان یک پرنده سنگین وزن بشمار میروند. پرهای پلیموت روک ها نرم و سیاه رنگ بوده و جنسیت نر و ماده آنها به سادگی از هم قابل تشخیص است. پرهای پلیموت راک مرغ نسبتاً سیاهی بیشتری داشته و در کنار خروس آن تیره تر بنظر می آید.

پلیموت روک ها هیکلی بزرگ دارند و سینه آنها پهن و پشت آنها بلند و عریض می باشد. پاهای این نژاد عاری از پر بوده و چهار انگشتی است. تاج و ریش این پرنده ها نیز به رنگ قرمز بوده و لاله گوش آنها قهوه ای رنگ است. قهوه ای بودن گوش این مرغ ها نشانگر رنگ تخم پرنده است ؛ چرا که پلیموت روک های گوش قهوه ای تخم هایی به رنگ قهوه ای دارند. ناگفته نماند که اندازه تخم مرغ پلی موت روک بزرگ می باشد.

وزن مرغ های پلیموت راک بیش از ۳ کیلوگرم بوده و وزن خروس آن نیز به بیش از ۴٫۵ کیلوگرم میرسد. این نژاد بطور معمول در سن ۸ هفتگی به سن تخمگذاری میرسند.

در حال حاضر چندین گونه از مرغ های پلیموت راک شناخته شده اند که عبارتند از : مرغ پلیموت راک راه راه ، نقره ای ، کرم قهوه ای ، سفید ، کلمبیایی ، آبی که از میان این هفت گونه پلیموت راک سفید و راه راه جمعیت بالایی دارند. مابقی گونه ها تقریبا کمیاب و نادر میباشند. خروس پلیموت روک سفید در ایران به اشتباه به خروس سفید ماشینی هم معروف است.

مرغ پلیموت روک

« مرغ پلیموت روک »

خلق و خوی مرغ و خروس پلیموت راک

این نژاد از پرنده خوی ملایمی داشته و کم سر و صدا است.  این پرنده ها شخصیتی آرام داشته و تنش ایجاد نمیکنند. به همین علت پرورش این طیور در خانه مناسب بوده و مشکلی برای کودکان و یا باقی اعضای خانواده ایجاد نمیکنند. البته باید ذکر کرد که مرغ پلیموث راک در زمان تخمگذاری همانند اغلب طیور قدقد میکند. خروس ها نیز با صدای کم در صبح آواز میخوانند. این خروس ها رفتارهای قلدرانه نداشته ولی محافظین خوبی برای گله هایشان هستند. پرورش دهندگان این پرنده در توصیف پلیموت راک میگویند که آنها آرام، مطیع و در عین حال شیرین هستند.

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری