کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

پرورش مرغ و خروس آبی اندلس

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۹٫۰۳

مرغ و خروس آبی که عموم مردم آن را با نام مرغ و خروس اندلس میشناسند متعلق به کشور اسپانیا می باشد. این نژاد از مرغ از یک نژاد از مرغ محلی در کشور اندونزی در جنوب غربی اسپانیا نشأت میگیرد. مرغ های اندلس در اکثر مناطق حومه کوردوبا و سویل پراکنده شده اند و در این مناطق میتوان این نژاد را به وفور یافت. در سال ۲۰۰۹ میزان جمعیت این پرنده ها در حدود ۱۰ هزار پرنده تخمین زده شده است.

مرغ اندلس

« مرغ اندلس »

تاریخچه مرغ و خروس اندلسی

اطلاعات زیادی در مورد مرغ و خروس نژاد اندلس وجود ندارد ؛ این پرنده ها در حدود سال ۱۸۵۱ از منطقه اندلس اسپانیا به انگلستان آورده شده و به همین دلیل نوع بین المللی مرغ و خروس های آبی به انگلستان نسبت داده شده است. با این وجود ممکن است این گونه از طیور در کشور بریتانیا و یا استرالیا بوجود آمده باشند. نوشته های تاریخی گویای این است که دو پرورش دهنده روند پرورش نژاد اندلس را آغاز کرده اند که سال ها به طول انجامیده است. این افراد یکی بنام کولز از فرهام همپشایر و دیگری بنام جان تیلور از لندن بود.

مرغ های اندلسی مابین سالهای ۱۸۵۰ الی ۱۸۵۵ به ایالات متحده آمریکا وارد شده و در حدود سال ۱۸۷۴ در آن کشور به ثبت رسیده اند. این پرنده ها همچنین در سال ۱۸۷۰ به آلمان راه یافت و گونه بانتام آن در سال ۱۸۸۰ بوجود آمد.

ویژگی های ظاهری مرغ و خروس اندلس

این پرندگان همانطور که از نامشان پیداست دارای پرهایی به رنگ های آبی می باشند که از ترکیب ژن E با پرهای مشکی رنگ بوجود آمده اند. در بدن این نژاد ترکیبی از پرهای آبی ، مشکی و حتی سفید وجود دارد. بستگی به نحوه پراکندگی ژن ها میتوان آنها را در رنگ های متفاوتی مشاهده کرد ؛ اما هر سه رنگ در آنها وجود خواهد داشت.

خروس های اندلس تاج و ریش بلند و قابل توجه دارند و مرغ اندلسی نیز تاج قرمز پر رنگ و بزرگتری دارند. ساق پا ، پنجه ها و نوک این پرنده ها مایل به مشکی بوده و پاها کاملاً بدون کرک است. با دقت به سر پرنده های این نژاد به سادگی میتوانید لاله گوش آنها را مشاهده کنید.

مرغ و جوجه آندلس

« جت هیتر چیست؟ »

پرورش مرغ و خروس اندلس

اندلس ها در دو نوع معمولی و بانتام وجود دارند. عموماً این پرندگان دو منظوره بوده و هم برای تولید گوشت و هم برای تولید تخم استفاده میشوند ؛ چرا که نوع ماده آن در سال در حدود ۱۶۰ تخم میگذارد که برای جوجه کشی و مصرف خوراکی میتوان استفاده کرد. خروس این نژاد در حدود سه الی چهار کیلوگرم وزن داشته و مرغ اندلس نیز در حدود دو الی سه کیلوگرم وزن دارند. این وزن ها برای کشتار و استفاده از گوشت طیور وزن های ایده آل بوده و پرورش اندلس ها را بسیار موجه میکند. اما مرع و خروس های بانتام وزن کمتری داشته و معمولاً برای اهداف زینتی و پرورش در باغ استفاده میشوند. خروس اندلس بانتام در حدود ۷۵۰ و مرغ آن در حدود ۶۵۰ گرم وزن دارند.

برای جوجه کشی از تخم های نطفه دار این پرنده ها میتوان از دو شیوه طبیعی و مصنوعی اقدام کرد. در شیوه طبیعی نیازی به کار خاصی نبوده و کافیست مرغ مادر تخم های نطفه دار تولید کرده و بر روی آنها بنشیند. در شیوه مصنوعی نیز میتوان به کمک یک دستگاه جوجه کشی از تعداد بسیار زیادی از تخم نطفه دار مرغ اندلس جوجه کشی کرد. دمای جوجه کشی ۳۷٫۵ و رطوبت حدود ۶۰ درصد خواهد بود و همچنین دوره جوجه کشی ۲۱ روز خواهد بود که از روز ۱۸ وارد مرحله هچر خواهد شد.

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری