کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

معرفی مرغ و خروس استرالوپ

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۹٫۰۲

زادگاه مرغ و خروس استرالوپ کشور استرالیا بوده و هدف از پرورش آنها استفاده از گوشت و تخم آنها می باشد. این نژاد از طیور در سال بیش از ۲۵۰ تخم میگذرند و بسته به شرایط محیط ، کیفیت دان و آب و هوا تخم میتواند تخمگذاری بیشتری نیز انجام دهد. مرغ استرالوپ در حدود ۳ کیلوگرم وزن داشته و نر پرنده در حدود ۴ کیلوگرم وزن دارد. پرنده ها با گذشت شش ماه از تولد خود به سن بلوغ میرسند و میتوان به کمک انواع شربت های مولتی ویتامین رشد پرنده ها را بهبود  بخشید.

مرغ استرالوپ از پرنده های بومی استرالیاست که توسط انجمن طیور آن کشور به رسمیت شناخته شده است. این پرنده در آمریکا هم وجود داشته و اغلب به رنگ سیاه می باشد ؛ اما در کشور استرالیا در تنوع رنگ های سفید ، آبی و مشکی وجود دارد.

مرغ استرالوپ

« مرغ استرالوپ »

تاریخچه مرغ و خروس استرالوپ

مرغ استرالوپ در بین سال های ۱۸۹۰ الی ۱۹۰۰ کشف شده و کاشفان بر این عقیده هستند که والدین این پرنده از نژادهای اورپینگتون و رُد آیلند قرمز باشد که از کشور انگلستان به استرالیا وارد شده اند. اولین فردی که نام استرالوپ را برای این پرنده ها برگزید ویلیام والاس اسکات یکی از اعضای موسسه پرنده های زینتی بود. این شخص در سال ۱۹۲۵ تلاش کرد تا نام این پرنده را بعنوان یک پرنده رسمی به ثبت برساند.

ویژگی های ظاهری مرغ و خروس استرالوپ

این نژاد نیز در دو نوع استاندارد و باتنام وجود دارند. وزن نژاد استاندارد بین ۳ الی ۴ کیلوگرم وزن می گیرند و نژاد بانتام بین ۸۰۰ الی ۹۰۰ گرم وزن خواهند داشت. میزان تخمگذاری این پرنده ها در حدود ۲۰۰ تخم در سال بوده و تغذیه بسته به شرایط و تغذیه ای است. استرالوپ ها در رنگ های مشکی، سفید و آبی مایل به خاکستری وجود دارند و پرهای آنها در نور آفتاب به رنگ سبر تغییر پیدا میکند. این پرنده ها دارای بدنی طویل بوده و دمی کشیده و به سمت بالا هستند. خروس های این نژاد تاج و ریش بلندی داشته و رشته رشته می باشد. پرهای دم خروس نیز بصورت پراکنده و بلند می باشد. علاوه بر این نوک ، ساق و پنجه پا نیز به رنگ خاکستری مایل به مشکی می باشد.

استرالوپ ها را به راحتی میتوان در قفس ها و یا محیط های بسته پرورش داد. در محیط آزاد نیز این پرنده ها مانند سایر مرغ و خروس ها از حشرات روی زمین تغذیه میکنند. آنها در مرحله اول پرندگانی بسیار آرام به نظر میرسند ؛ اما با گذشت زمان و با عادت کردن به محیط برای گرفتن غذا به دنبال صاحب خود میدوند. درصورت نگهداری استرالوپ ها در یک مکان بسته چاق میشوند و در مدل بسیار کوتاه تخمگذاری آنها کاهش پیدا میکند.

مرغ و خروس استرالوپ

« مرغ و خروس استرالوپ »

اگر شما به خرید پرنده ای علاقه مند هستید که میزان تخمگذاری بالا داشته و مقاومت بدنی قوی داشته باشد ما نگهداری مرغ و خروس استرالورپ را برایتان پیشنهاد میکنیم ؛ چرا که شما میتوانید در صورت مسن شدن خروس ها میتوانید آنها را بعنوان پرنده گوشتی به بازار عرضه کنید. درصورتیکه میخواهید در کنار پرورش مرغ استرالورپ تخم های نطفه دار نیز داشته باشید باید جفت نر نیز برای پرنده تهیه کنید ؛ چرا که با انجام عمل جفتگیری تخم های نطفه دار بوجود می آیند.

پرورش و نگهداری استرالورپ ها بسیار بسیار آسان است و تقریباً در هر نوع آب و هوا میتوان آنها را پرورش داد. بنابرین شما چه در مناطق شمالی و چه در مناطق جنوبی باشید میتوانید به پرورش مرغ استرالورپ اقدام کنید. همچین این پرنده ها همه چیز خوار بوده و با استفاده از مواد غذایی مصرفی خانه نیز میتوان این پرنده ها را تغذیه کرد.

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری