کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

قیمت و هزینه خرید انواع پرندگان خانگی و زینتی

ویرایش شده در : ۱۳۹۸٫۱۲٫۰۶

قطعا شما نیز از آن دسته از افرادی هستید که پس از مطالعه مقالات مختلف در مورد پرورش پرندگان زینتی نظیر طوطی، مرغ عشق، عروس هلندی، مرغ مینا و... و آشنایی با بیماری ها، خصوصیات و تغذیه این پرنده ها تصمیم به پرورش یکی از این پرندگان را دارید. قطعا شما برای پرورش این پرندگان باید به آنها و محیط زندگی آنها علاقه داشته باشید و صبر و حوصله کافی برای ترتیب و پرورش آنها را داشته باشید.

در صورتی که موارد بالا را در خود احساس می کنید و تصمیم به خرید یکی از پرندگان را دارید، این مقاله برای شما بسیار مفید و کاربردی خواهد بود. لطفا با ادامه این نوشته همراه باشید.

قیمت و هزینه خرید پرندگان

« قیمت و هزینه خرید پرندگان »

هزینه خرید یک پرنده چقدر می تواند باشد؟

معمولا پرنده های مختلف دارای قیمت های مختلفی هستند و معیار تعیین قیمت در آنها هوش، زیبایی و قدرت و سن آنها می باشد مثلا یک کاسکو که از هوش بالایی در سخن گفتن برخوردار است و علاقه به هم نشینی با انسان ها را دارد، طبیعتاً از قیمت بالایی نسبت به سایر پرندگان برخوردار است و همینطور در مورد پرنده های دیگر مانند مرغ عشق، عروس هلندی نیز این قضیه صادق می باشد.

عامل دیگری که در قیمت پرنده تاثیر گذار خواهد بود، مکان خرید است، معمولا پرنده فروشی ها نسبت به خود پرورش دهندگان خانگی قیمت بالاتری را برای پرندگان در نظر می گیرند، بنابراین بهتر است از خود پرورش دهنده خریداری کنید چون هم قیمت کمتری را پیشنهاد میدهد و هم اینکه نسبت به خصوصیات، تغذیه و اخلاق پرنده خود آگاه تر است.

شما علاوه بر هزینه خود پرنده باید هزینه های دیگری را نیز برای خرید قفس، غذا، دارو، دانخوری، آبخوری و ... در نظر بگیرید.

قیمت مرغ عشق

با توجه به اینکه مرغ عشق تقریبا پرنده کم خرجی می باشد و در برابر بیماری ها مقاومت بالایی از خود نشان می دهد، هزینه کمتری نیز برای نگهداری آنها مورد نیاز خواهد بود. معمولا یک مرغ عشق قیمتی بین ۵۰ الی ۲۰۰ هزار تومان دارد و این قیمت با توجه به میزان اهلیت پرنده، سن و زیبایی او متغیر خواهد بود. مرغ عشق از انواع دانه ها، میوه و سبزیجات تغذیه می کند و با توجه به اینکه موجودی اجتماعی می باشد باید حتما به صورت جفت خریداری شوند.

قیمت قناری

این پرنده قیمتی حدود ۱۰۰ الی ۸۰۰ هزار تومان با توجه به قدرت آواز خوانی، سن و زیبایی خود دارد و هم چنین شما باید قفسی بزرگ را برای پرنده در نظر بگیرید تا امکان پرواز را درآن داشته باشد زیرا این پرنده از دسته پرندگان بسیار پر انرژی و پر جنب و جوش می باشد. بعلاوه با توجه

به اینکه قناری دارای روحیه ظریف و بازیگوشی می باشد جهت جلوگیری از بی حوصلگی پرنده باید انواع وسایل های بازی را برای او تهیه نمایید و همواره ساعاتی از روز را برای بازی با پرنده در نظر بگیرید.

قیمت فنچ

این پرنده پر سر و صدا قیمتی حدود ۵۰ الی ۵۰۰  هزار تومان را دارد و با توجه به اینکه تمایل به زندگی جمعی و گروهی دارند، باید چند عدد از این پرنده را خریداری نمایید، قفس آنها باید بسیار بزرگ باشد تا امکان پرواز برای همه پرندگان در دورن قفس فراهم شود.

قیمت عروس هلندی

عروس هلندی پرنده ای بسیار شیرین، بازیگوش و علاقه مند به رقص و بازی می باشد و شاید دلیل قیمت بالای پرنده وجود همین خصوصیات باشد. در صورت پخش آهنگ شاهذد رقص پرنده خواهید بود هم چنین در صورت تربیت درست، سوت زدن و سخن گفتن را نیز فرا خواهد گرفت. این پرنده قیمتی بین ۲۵۰ الی ۸۰۰ هزار تومان دارد.

قیمت کبوتر

کبوتر ها دارای رنگ و نژادهای مختلفی هستند و هر کدام دارای خصوصیات ظاهری و اخلاقی مخصوص به خود هستند و معمولا آواز آنها نیز با یکدیگر متفاوت می باشد. آنها با توجه به میزان زیبایی و شهرت خود قیمتی بین ۵۰ هزار الی ۲ میلیون تومان دارند. کبوتر ها را معمولا در قفس هایی بیرون از خانه نگهداری می کنند و برای تغذیه آنها از ارزن، گندم و جو استفاده می شود.

قیمت کاسکو

کاسکو ها پرندگانی بسیار حساس، جسور، با هوش و به شدت احساساتی هستند و در صورت بی توجهی میتواند تا چند روز با شما قهر کند و حتی در صورت وخیم شدن اوضاع شروع به پر کنی کند بنابراین شخص پرورش دهنده حتما باید روزانه چند ساعت با او حرف بزند، بازی کند و او را سرگرم کند. آنها باید یک اتاق مجزا داشته باشند تا شب ها با خیال راحت بخوابند و اوقاتی از روز را تنها بمانند. کاسکو ها قیمتی بین ۲ الی ۱۰ میلیون تومان دارند.

قیمت مرغ مینا

مینا ها بر خلاف کاسکو ها بسیار خشن هستند و در صورت هم قفس شدن با پرندگان دیگر امکان حمله به آنها را دارند. ولی در عین حال دارای هوشی بالا در تقلید انواع صدا ها می باشند. اگر او را در اتاقی بگذارید که دائما صدای تلوزیون، گریه بچه، گربه و ... را بشوند، پس از مدتی شاهد تقلید و تکرار صدا ها از طرف مینا خواهید بود. برای تربیت بهتر مینا بهتر است آن را به صورت جوجه تهیه کنید تا در زمان بلوغ کاملا به شما عادت کند. مینا با توجه به میزان مهارت و نژادی که دارد قیمتی بین ۸۰ الی ۵۰۰ هزار تومان دارد.

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری