بررسی دستگاه جوجه کشی فاخته (مرجع کامل)

بروز شده در : ۱۳۹۹٫۰۱٫۱۶

خوشبختانه امروزه در سطح جهان شاهد رشد روز افزون علم و صنعت در زمینه ی تولید ماشین آلات صنعتی و نیمه صنعتی می باشیم که به خاطر رقابت هایی که در کل جهان انجام می شود روز به روز تنوع و پیچیدگی هایی خاصی از آن ها آشکار می گردد.

قابل ذکر است که دیگر مردم جامعه همچون گذشته از سطح آگاهی کمی برخوردار نیستند که به راحتی برای خرید یک ماشین جوجه کشی گران قیمت مبلغ هنگفتی را بی چون و چرا تقدیم تولید کننده نمایند. برعکس علاقمندند که تمام اطلاعات و جزئیات ماشین جوجه کشی یا هر وسیله ای را که خریداری می کنند به صورت دقیق و واضح مورد کنکاش و بررسی قرا داده و بعدا اقدام به تهیه ی آن نمایند.گرچه بسیاری از شرکت های تولید کننده با تبلیغ نقاط مثبت دستگاه های تولید شده، صرفا دنبال فروش بیشتر محصولاتشان هستند تا با روحیه انتقاد پذیری با تقویت کیفیت محصولاتی که تولید میی کنند، قدم مثبتی در پیشبرد اهداف مشتری مداری بردارند.

در این مقاله در نظر داریم صرفا جهت اطلاع رسانی و به دور از هر شاعبه ذهنی، با نقد و پردازش مزایا و معایب ماشین جوجه کشی گروه طیوران صنعت فاخته را بررسی کنیم تا شما عزیزان را در خرید بهترین نوع دستگاه جوجه کشی یاری رسانیم امید است که با خواندن مطالب ذکر شده نقش تاثیرگذاری در خرید شما داشته باشیم.

گروه طیوران صنعت فاخته

گروه ماشین سازی طیوران صنعت فاخته، چند سالی بود که به صورت غیر رسمی در زمینه ی تولید ماشین آلات مختلف فعالیت می نمود تا اینکه در سال ۱۳۹۶ فعالیت خود را به صورت رسمی و شناخته شده در سرتاسر ایران آغاز نمود و تا کنون در این زمینه موفق عمل کرده است، شاید این شرکت نسبت به تولیدکنندگان برتر ایرانی همچون اسکندری و بلدرچین دماوند ، سابقه و تجربه کمتری در تولید ماشین های جوجه کشی داشته باشد ولی با ارائه قطعات با کیفیت در سازه دستگاه های جوجه کشی و تبلیغات گسترده ای که در سایت های مجازی، انجام داد، باعث شد این شرکت خیلی سریع در بین کاربران صاحب اسم و رسم شده و همین محبوبیت هم متقابلا باعث بالا رفتن روحیه تیمی این گروه سازنده شد تا در عرصه ی تولید دستگاه های قدرتمند به صورت جدی فعالیت خود را ادامه دهد.

دستگاه جوجه کشی فاخته

« دستگاه جوجه کشی فاخته »

بررسی بدنه دستگاه جوجه کشی فاخته

بر کسی پوشیده نیست که این نوع از بدنه، بهترین بدنه ایست که می تواند با قدرت تمام در ماشین های جوجه کشی نقش آفرینی نماید زیرا به علت عایق بندی خوبی که در جداره ی داخلی و خارجی دستگاه گنجانده شده است، قادر است از ورود و خروج هوا، دما و رطوبت اضافی به درون دستگاه ممانعت به عمل آورد، همچنین در دمای بالا هیچگونه گازی از خود ساطع نمی کند که این خود به تنهایی ویژگی منحصر به فردی ایست، چرا که امنیت نطفه ها را با این عمل دوچندان می کند و در حالت کلی دستگاه و نطفه ها را از رشد باکتری و قارچ های موجود در محیط اطراف ایمن نگه می دارد. از همه مهم تر اجازه نمی دهد حرارت تامین شده از دستگاه خارج گردد و همین امر باعث شده که انرژی و برق دستگاه پایدار باقی بماندو از تلف شدن بی رویه نطفه ها جلوگیری نماید.

بدنه ی این دستگاه از جنس پی وی سی بوده و پایه هایی که در ساخت این ماشین ها به کار رفته از جنس MDF کابینتی ست.

بدنه فاخته

« بدنه دستگاه جوجه کشی فاخته »

بررسی سنسور جوجه کشی فاخته

شرکت صنعتی فاخته در ساخت ماشین های خود از سنسور معروف سوئیسی SHT استفاده کرده است. در حقیقت حسگر SHT sensorion می تواند به صورت دقیق تغییرات دمایی و رطوبتی را اندازه گیری نموده و تلرانس متعادلی را بر روی نطفه ها اعمال کند و همین امر موجب پیشرفت این گروه سازنده در کوتاه مدت شده است، همانطور که شرکت های معروفی در سطح جهان از این سنسور فوق العاده در ساخت ماشین آلات خود استفاده می کنند که شرکت اسکندری و فاخته هم از این ویژگی مستثنی نیستند.

سنسور فاخته

« سنسور فاخته »

بررسی برد جوجه کشی فاخته

در این دستگاه ها بیشتر از برد میکروکنترلر و سیستم پردازنده ی CPU استفاده شده که به صورت هوشمند اجرا می گردد.

متاسفانه این برد، در حد انتظار کاربر، از توانایی های لازم، برای سازماندهی عملیات جوجه کشی برخوردار نیست و از یک سیستم پردازنده ای قدیمی تبعیت می نماید.

در این زمینه پیشنهاد می شود که شرکت طیوران فاخته این بلندگوی صوتی را در دستگاه های جدید خود حذف نمایند تا با این عمل، فرایند جوجه کشی را با روش بهتری سازماندهی کنند و یا اگر همچنان قصد راه اندازی و نصب راهنمای صوتی را در سیستم دستگاه های تولید شده خود دارند، بهتر است از قطعات و پردازنده های باقدرتی استفاده کنند.

برد فاخته

« سنسور فاخته »

بررسی سیستم چرخش فاخته

شرکت فاخته برای گردش تخم های خود از یک نوع موتور جک دار به جای موتور الکتریکی استفاده نموده که طبیعتاً مزیت بالایی نسبت به آن دارد و یکی از مهم ترین کارکردهای جوجه کشی ست، به این علت که جک ها می توانند قدرت زیادی را به دستگاه انتقال دهند و به همان اندازه هم در برابر ضربات سنگین و متعدد استحکام داشته باشد، یا به زبانی ساده تر خیلی سخت دچار شکستگی و صدمه شود. در حالیکه موتورهای الکتریکی تعبیه شده در سازه دستگاه های جوجه کشی طیوران صنعت فاخته، طی کارکرد مداوم و یا در هنگام جابجایی احتمال دارد از قسمت اصلی بدنه جدا شده و شکسته و یا دچار آسیب شده و نهایتا از کار بیفتد.از همه مهم تر موتورهای الکتریکی مصرف بالایی از لحاظ برقی دارند و بدون شک کاربر را با هزینه های سرسام آور هزینه های برق روبرو خواهند ساخت.

شرکت صنعتی طیوران فاخته در ساخت راک و شانه های خود از آلیاژهای آلومینیومی استفاده کرده است که تا حدود قابل ملاحظه ای در برابر صدمات مقاوم است.

این شانه ها قابلیت ریسایز شدن با تخم های متعدد را نداشته و باید به طور مداوم از لحاظ اندازه ای تعویض گردند که این هم به نوبه ی خود شامل هزینه هایی برای کاربر است. توجه داشته باشید نحوه ی قرار گرفتن تخم ها در این شانه به صورت کاملا عمودی بوده که از نظر زاویه ای هم نطفه ها را در هنگام چرخش با مشکل روبرو ساخته، زیرا تخم ها برای بهتر بارور شدن به چرخش و زاویه ی بیش از ۹۰ درجه نیازمندند که این کارکرد از حیطه ی دستگاه های فاخته خارج است و در حالت کلی سبب راندمان پایین جوجه آوری خواهد شد.

البته این شرکت تولیدی شرایطی را برای دستگاه جوجه کشی ۱۰۰۸ تایی فراهم نموده که می تواند در بازه های زمانی مشخصی تخم ها را با زاویه ۹۰ درجه به گردش درآورد. یعنی این چرخش به صورت ۴۵ درجه به راست و ۴۵ درجه به چپ انجام می گیرد

توجه داشته باشید بسیاری از کاربران از شانه های غلطکی ۳۶۰ درجه همه کاره برای راندمان جوجه کشی استفاده کرده اند که تاثیر قابل توجهی در رشد نطفه ها دارد، پس مطمئنا حاضر نیستند با خرید شانه های تک کاره ی قدیمی ۹۰ درجه ، راندمان تکثیر جوجه های یکروزه با کاهش روبرو شود. این شانه ها شاید بتوانند برای جوجه کشی مناسب باشند ولی هیچوقت نمی توانند به اندازه ای که تخم های نطفه دار با زاویه ی ۳۶۰ درجه ای می چرخند، انتظار کار بر را برآورد کنند.

چرخش فاخته

« چرخش فاخته »

بررسی سیستم سخنگو فاخته

این سیستم به صورت کاملا اتوماتیک مراحل تنظیمات دستگاه، خارج شدن تنظیمات دمایی یا رطوبتی را از حالت استاندارد و اخطار در هنگام تخلیه شدن مخزن آب را به گوش کاربر می رساند و به صورت مدام به صدا در آمده و هشدار می دهد.

سیستم صونی فاخته

« سیستم سوخنگوی فاخته »

بررسی کیفیت فن های به کار رفته در ماشین های جوجه کشی فاخته

این فن ها دارای قابلیت خنک کنندگی دائم بلبرینگی می باشند و بهترین روش برای نرمال کردن فضای داخلی دستگاه هستند. ولی میزان اصطحکاکی که در تولید این دستگاه ها مصرف شده ، بالاست. پیشنهاد ما این است که در این زمینه از فن های تحت خلاء استفاده شود تا علاوه بر خاموش کردن ناهنجاری ها، با امنیتی که ایجاد می کنند، ماشین را از نوسانات برقی یا اتصالات موجود حفظ نموده و موجب عمر مفید دستگاه گردد.

بررسی موتورماشین های جوجه کشی فاخته

شرکت فاخته برای راه اندازی دستگاه های خود از موتور لاندا الکترونیک استفاده کرده که از قدرت و کمیت کمتری برخوردار است. به سازندگان شرکت صنعتی فاخته پیشنهاد می شود که در طراحی دستگاه های خود ،همانند کمپانی اسکندری، محتاطانه عمل کند و از موتور ساخت مالزی استفاده نمایند، زیرا قدرت، عملکرد و کیفیتی که این موتورهای قدرتمند دارند، به اندازه ایست که ضمن کارکرد بهینه می تواند کاربر را در بازه زمانی کوتاه مدت به سودآوری برساند چون گردش راک ها و قدرتی که برای چرخاندن تخم ها لازم است، تماما نیروی خود را از موتور دستگاه می گیرند.

ظرفیت ماشین های جوجه کشی فاخته

جالب است بدانید محصولات و ماشین آلات فاخته دارای گنجایش متعدد ۸۴ تایی الی ۱۰۰۸ تایی هستند و سیستمی که در آن ها به کار برده شده از خاصیت اتوماتیک بودن بهره گیری کرده است . بزرگ ترین دستگاه طراحی شده در کمپانی فاخته، قابلیت جوجه آوری از ۱۰۰۸ عدد تخم مرغ، ۸۶۴ عدد تخم اردک، ۶۰۰ عدد تخم بوقلمون و غاز، ۱۵۳۶ عدد تخم کبک و ۲۳۰۴ عدد تخم بلدرچین را داراست.

البته فراموش نکنید که با توجه به ظرفیت بالا و هزینه ای که برای تخم های نطفه دار پرداخت می نمایید، بایستی اطلاعات لازم را در مورد کیفیت و راندمان جوجه آوری با این ماشین جوجه کشی ،در اختیار داشته باشید، که در قسمت بعدی به بررسی چند مورد از محصولات فاخته می پردازیم:

  • مدل 64 تایی: این ماشین مخصوص تخم های شتر مرغ است ولی متاسفانه از کارایی مطلوب و استانداردی برخوردار نیست، به این علت که جوجه کشی از شترمرغ نیازمند سیستم رطوبت گیر با کیفیتی ست که در این ماشین ها موجود نمی باشد

  • ماشین 84M : مجهز به برد هوشمند، سیستم سخنگو، بدنه پی وی سی، دارای استند فلزی با رنگ کوره ای و چرخ دار، جنس فلزات از نوع آلومینیوم می باشد ولی چرخش تخم ها را به صورت اتومات 90 درجه ای انجام می دهد که اصلا مناسب نیست و از همه بدتر عملیات ستر و هچر را همراه با وقفه مدیریت می کند.

  • مدل M-168 : برد هوشمند، سیستم سخنگو، بدنه PVC ، نمایش LCD ، فن چرخشی و سنسور سطح سنج آب از ویژگی های اساسی این دستگاه می باشد.

  • مدل M-504 : همانند دو مدل دیگر دارای ویژگی های مشابه است فقط از نظر ظرفیتی متفاوت می باشد.

  • مدل 2200 تایی: نسبت به مدل های دیگر دارای ارتفاع و اندازه بزرگتری است.

ظرفیت محدود فاخته

« ظرفیت محدود دستگاه های جوجه کشی فاخته »

حرف آخر

آیا می توان به محصولات فاخته اعتماد نمود؟

فراموش نکنید که در سرتاسر ایران ،شرکت های زیادی هستند که در فرصتی خود را وارد پروسه تولید می کنند و در کنار رقبای بزرگی، طراحی و تولید ماشین آلات صنعتی را ادامه می دهند، اما ممکن است با کوچکترین تلنگرهای اقتصادی ورشکسته شده و دست از کار بکشند. درست است که شرکت صنعت طیوران فاخته شروع خوبی در امر تولید و طراحی قطعات ماشین های جوجه کشی داشته ولی از آنجایی که این شرکت فقط دو سال است که در زمینه ی تولید ماشین آلات صنعتی فعالیت خود را آغاز نموده است و نسبت به شرکت های اسکندری و بلدرچین دماوند از قدمت زمانی کمتری برخوردار است ، امید است با پشتکار و تلاش مداومی برای کیفیتی کردن محصولات تولیدی خود دارد، در جرگه اعتبار و اعتماد عموم مردم و سازندگان معتبر قرار بگیرد.

در پایان امیدواریم با مطالعه نکات مهمی که در این مطلب ذکر شده، برای خرید دستگاه های گران قیمت ، عجولانه تصمیم نگیرید و از شرکت های خرید کنید که به اندازه کافی در بین مصرف کنندگان تجربه و اعتبار دارند.

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری