پیشگیری از عفونت بند ناف

نوشته شده در : ۱۳۹۸٫۰۴٫۰۵

بیشترین دلیلی که در هفته اول باعث تلف شدن جوجه ها می شود این است که به عفونت بند ناف یا عفونت مجرای کیسه زرده مبتلا می شوند و این بیماری در روند جوجه کشی اتفاق می افتد.

عامل بیماری کیسه زرده در واقع رشد باکتری های مختلف مثل استافیلوکوک ها،کلی فرم ها، استرپتو کوک ها و پروتئوس هاست که جوجه ها در اثر رشد و نمو این باکتری ها به بیماری عفونت کیسه زرده مبتلا می شوند.

عموما جوجه هایی که به این بیماری مبتلا می شوند معمولا 24 ساعت بعد از هچ کامل یا نهایتا 5 الی 6 روز بعد از تولد از بین می روند. اگر بتوانید اصول اولیه را بعد از تولد جوجه ها رعایت کنید شاید آمار تلفات را به 5 الی 10 درصد که طبیعی هم هست برسانید.

شرایط فیزیکی جوجه های مبتلا بی حالی و افسردگی است ولی گزارش حاکی از کالبد شکافی نشان می دهد که مایع بدرنگی اطراف ناف و کیسه زرده را احاطه کرده و باعث ملتهب شدن آن شده است  و عروق خونی توسعه یافته در آنها همراه با بوی نا مطبوع قابل مشاهده است. ولی به طور کل التهاب و میزان عفونت بند ناف را می توان با رعایت اصول بهداشتی پیشگیری کرد.

عفونت بند ناف جوجه

« عفونت بند ناف جوجه »

اگر ایام انکوباسیون جوجه حالت ایده آل داشته باشد می توان به طور طبیعی مشاهده کرد که آنها با ناف های مطلوب به دنیا می آیند.درست است که در زمان تفریخ مقداری از ناف باز می ماند

ولی حتما و به طور طبیعی باید تا زمان خشک شدن آنها یعنی بعد از حدود ۲ ساعت باید بسته شود در غیر این صورت باکتری های فعال در اطراف ناف وارد عمل شده شده و از طریق مواد مغذی که درون کیسه زرده است، در شدیدترین حالت ممکن شروع به تکثیر شدن می کنند و مکانیزم دفاعی جوجه را از کار می اندازند.

دلیل این اتفاق زمانی است که در ایام انکیباسیون پارامترهای ضروری چون دمای استاندارد، مقدار رطوبت و ... و برخی از موارد دیگر که در ایام  هچر خیلی مهم است را رعایت نکرده اید مثلا:

- اگر مقدار دما بیشتر از حد مجاز باشد، باعث بروز ناف دکمه ای سیاه رنگ می شود و دمای  پایین باعث عدم بسته شدن ناف خواهد شد.

- اگر میزان رطوبت بیش از مقدار تعین شده باشد باعث بزرگ شدن  کیسه زرده شده و بعد از به دنیار آمدن جوجه مانع بسته شدن ناف می شود. رطوبت خیلی کم هم متقابلا باعث کم آبی کیسه زرده شده و اطراف ناف آنقدر سفت می شود که به بافت های حساس اطراف آن آسیب می رساند.

- اگر تخم های نطفه دار را طولانی مدت در انباره ذخیره نگهداری کنید،جوجه ها با ناف های سیاه زخم و آلوده  متولد می شوند.

این توصیه ها را جدی بگیرید

۱- اصول بهداشتی را از لانه تخم گذاری تا شروع شدن ایام ستر رعایت کنید.

۲- مبادا تخم ها در جای مرطوب نگهداری شوند.

۳- دستگاه جوجه کشی و تمام قسمت های مربوط به ستر وهچر ولوازم جانبی آن را حتما ضد عفونی کنید.

۴- سبد های هچر قبل از انتقال تخم ها از قسمت ستر حتما به طور کامل خشک باشند تا خطر به راحتی نتوانند از  منافذ و سوراخ های ریز تخم به داخل آن نفوذ کنند.

۵- در بسیاری از موارد مشاهده شده است که یک یا چند تا از تخم ها بنا به دلایل خاصی مثلا نبود نطفه، داخل دستگاه منفجر شده اند. در این حالت قبل از انتقال تخم های دیگر به سبد هچر حتما عملیات گازدهی را در قسمت هچر انجام دهید.

۶- بعد از هچ کامل اجازه بدهید جوجه ها حداقل تا 24 ساعت در داخل دستگاه جوجه کشی باقی بمانند. مبادا قبل از اینکه بال و پر آنها خشک شود از دستگاه خارجشان کنید  زیرا هنوز بند ناف به طور کامل بسته نمی شود.

۷- همه جوجه ها را به محض ورود به فارم جدید ( محل تعین شده برای نگهداری از آنها) به تغذیه کردن تحریک کنید تا بازجذب کیسه زرده هر چه سریعتر اتفاق بیفتد.

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری