کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

معرفی یکی از مشاغل خانگی و اشتغال زایی شغل دوم

ویرایش شده در : ۱۳۹۹٫۰۹٫۲۵

کسانی که به دنبال مشاغل خانگی هستند یا میخواهند برای خود اشتغال زایی شغل دوم داشته باشند می توانند پرورش پرندگان بومی یا زینتی را به عنوان یک شغل پر درآمد انتخاب کنند. حتما از قیمت پرنده های زینتی مانند کاسکو، مرغ عشق، قناری، مرغ مینا، فنچ، عروس هلندی، طوطی اسکندر، کاکادو و ماکائو خبر دارید که به چه قیمت های گرانی به فروش می روند برای نگهداری آنها شما به هیچ سرمایه اولیه سنگینی نیاز ندارید و فقط با کمی تلاش و پشتکار و داشتن یک ماشین جوجه کشی مناسب و ایده آل سالانه بین 20 الی 30 میلیون تومان درآمد خواهید داشت. در این مقاله سعی خواهیم نمود دلایل و مستنداتی را خدمت شما عزیزان بیان کنیم که مزایای اشتغال زایی با ماشین جوجه کشی را نسبت به سایر مشاغل آشکار می سازد.

چکیده مقاله

ماشین جوجه کشی یک وسیله ای بسیار کاربردی و فوق العاده پولساز میباشد که با استفاده از آن می توانید برای خود یا دیگران اشتغالزایی کنید و به درآمد قابل توجهی در کوتاه ترین زمان ممکن برسید بدون اینکه زحمت زیادی را به خرج دهید در حالی که هر شغلی سختی های مخصوص به خودش را دارد و ریسک سرمایه ای بالایی دارد ولی برای جوجه کشی و پرورش انواع پرندگان زینتی و یا اهلی فقط به یک یا چند ماشین جوجه کشی، تعدادی نیروی کار و یک مکان مناسب نیاز دارید.

مزایای اشتغال زایی با ماشین جوجه کشی

علاوه بر اینکه استفاده از ماشین جوجه کشی به منظور جوجه کشی از پرندگان مختلف سود بسیار بالایی خواهد داشت، به صورت همزمان نیز برای چند نفر اشتغال زایی خواهید نمود، میزان ریسک این کار بسیار پایین خواهد بود و سرمایه شما فقط صرف خرید ماشین جوجه کشی، خرید تخم نطفه دار، اجاره مکان، نیروی کار، خرید دان و وسایل گرمایشی و سرمایشی خواهد شد که تمامی این وسایل در عرض یکسال هزینه های خود را جبران خواهند نمود.

اگر در هر شغل دیگری سرمایه گذاری کنید با توجه به وضعیت نابسامان ارزهای خارجی و عدم تعادل بازار هر لحظه امکان ضرر برای شما وجود خواهد داشت در حالی که ماشین جوجه کشی و سایر ملزومات خریداری شده ساخت ایران بوده و دوباره نیز قابل نقد کردن با همان قیمت اولیه هستند و محصول نهایی شما نیز جوجه یا پرنده گوشتی و یا زینتی خواهد بود که در هر لحظه بازار مربوط به خودش را دارد و هیچ ارز خارجی نیز در بازار آنها دخیل نخواهد بود.

به عنوان مثال مرغ، غاز، بوقلمون، بلدرچین، کبک جزو مصارف اصلی خانوار بوده و هر کسی تمایل به خرید و کباب کردن گوشت پرنده های بومی را دارد و یا اینکه پرندگان زینتی مانند طوطی، مرغ عشق، قناری، فنچ، عروس هلندی و… مورد علاقه بسیاری از قشر مرفه جامعه می باشد و هر کدام از آنها برای سرگرمی خود یا کودکان خود تمایل به خرید یک یا چند عدد از آن پرندگان را خواهد داشت. در حالی که هر محصول دیگری که بخواهید بفروشید بازار مخصوص به خودش را دارد و تمامی قشر جامعه را شامل نمی شود، به عنوان مثال کفش های لوکس مردانه فقط مردان پولدار جامعه را شامل می شود که برای فروش آنها نیز باید مغازه ای را در بالای شهر اجاره کنید که هزینه اجاره خود مغازه اندازه هزینه های تمام ملزومات و ماشین های جوجه کشی خواهد بود !!!

هر محصول دیگری به جز پرندگان محلی یا زینتی روزی بازار خود را از دست خواهد داد و شما برای به دست اوردن بازار بیشتر و پیشی گرفتن از رقبا نیاز به طراحی و تولید یا خرید محصولات جدید خواهید داشت. به عنوان مثال همان کفش های لوکس مردانه روزی بازار خود را از دست خواهد داد و شما مجبورا باید کفش های قبلی را به حراج بگذارید و مدل های جدید و پرطرفدار را خریداری کنید، در حالی که این مرغ مرغ عشق همان پرنده 2 هزار سال پیش می باشد و روز به روز نیز بر طرفداران آن افزوده می شود.

اشتغال زایی و شغل دوم

« اشتغال زایی و شغل دوم »

برای شروع کار این شغل دوم چه اقداماتی لازم است؟

در درجه اول و قبل از هر چیز شما باید علاقه خود را مد نظر قرار دهید زیرا اگر کاری را بدون علاقه و صرفا برای به دست آوردن درآمد شروع کنید روزی برای شما خسته کننده خواهد بود، ولی اگر در کار خود علاقه داشته باشید حتی تا نصفه های شب نیز به کار خود ادامه خواهید داد و هیچ گاه نیز خسته کننده نخواهد بود. پس اگر این علاقه را در خود احساس می کنید باید قدم دوم را بردارید.

قدم دوم در پرورش پرندگان پیدا کردن مکان مناسب می باشد، مکان مورد نظر باید به دور از مناطق مسکونی باشد زیرا بوی نامطبوع پرندگان همسایگان را اذیت خواهد نمود، مکان مورد نظر باید در حاشیه شهر و بسیار نزدیک به شهر باشد و به جاده اصلی شهر نیز نزدیک باشد تا حمل و نقل راحت تر باشد، هم چنین باید از امکانات اولیه مانند آب، برق و گاز برخوردار باشد زیرا هر سه این موارد برای پرورش پرنده لازم و ضروری خواهد بود.

قدم سوم انتخاب نوع و نژاد پرنده می باشد به عنوان مثال برخی فقط به پرورش مرغ علاقه دارند و حوصله نگهداری همزمان چند پرنده مختلف را ندارند ولی در مقابل افرادی نیز هستند برای به دست آوردن حداکثر فروش انواع مختلفی از پرندگان را پرورش می دهد، شید خودتان نیز افرادی را دیده باشید که انواع مختلفی از مرغ، بوقلمون، غاز، قرقاول، اردک و ... را به صورت همزمان پرورش می دهند و اصطلاحا هیچ مشتری را دست خالی نمی گذارند. پس از انتخاب نوع پرنده باید ملزومات لازم را فراهم کنید که در مرحله بعدی توضیح داده خواهد شد.

ملزومات لازم برای شروع کار خرید ماشین جوجه کشی متناسب با ظرفیت تولید مورد انتظار شما می باشد، در خرید ماشین جوجه کشی دقت کنید که کارخانه سازنده ماشین از گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش واقعی برخوردار باشد زیرا احتمال خرابی ماشین در آینده وجود خواهد داشت و وجود گارانتی و خدمات پس از فروش به کمک شما خواهند آمد. وجود گارانتی و خدمات پس از فروش واقعی و مطمئن برای یک ماشین جوجه کشی نه تنها کیفیت خود ماشین را تضمین می کند بلکه اعتبار و بزرگی کارخانه سازنده را نیز به اثبات می رساند.

پس از خرید ماشین جوجه کشی باید تخم نطفه دار مورد نظر، ملزومات پرورش از قبیل لامپ مادر مصنوعی، دانخوری، آبخوری، تجهیزات سرمایشی و گرمایشی و … را آماده کنید. اگر می خواهید در هزینه های خود صرفه جویی کنید می توانید از وسایل دست دوم نیز استفاده کنید ولی خرید وسایل نو و دست اول عمر آنها را تضمین نموده و تا چندین سال برای شما کار خواهد کرد در حالی که هیچ گونه تضمینی از بابت صحت کارد وسایل دست دوم وجود ندارد.

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری