کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

گام های نخست برای شروع به کار پرورش پرندگان

نوشته شده در : ۱۳۹۸٫۰۳٫۲۹

در این مقاله قصد داریم تا شما پرورش دهندگان عزیز را بعد از اینکه طرح توجیحی مناسبی را انتخاب کردید با اولین گام شروع کار پرورش پرندگان که در واقع تهیه یک دستگاه جوجه کشی است، آشنا کنیم بدون شک با چنین شرایطی قادر خواهید بود چرخه پرورش و نگهداری از پرندگان زینتی مثل مرغ عشق، طوطی، کاسکو، فنچ، عروس هلندی، قناری و ... یا سایر پرندگان پرواری مثل شترمرغ، بوقلمون، کبک، قرقاول، بلدرچین و یا بوقلمون و ... را یاد خواهید گرفت تا قادر باشید،راه های رسیدن به سودآوری و موفقیت ادامه دهید.

مطالعه این مقاله در واقع نشان دادن مسیری که شما را با آگاهی دادن و تامین آموزش های لازم به یک پرورش دهنده ی حرفه ای تبدیل خواهد کرد. پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

پرورش طیور

« پرورش طیور »

گام نخست : استفاده از دستگاه جوجه کشی

تهیه دستگاه جوجه کشی و تکثیر پرندگان، می تواند هر پرورش دهنده ای را  به سودآوری برساند. سوالی که بسیاری از پرورش دهندگان مبتدی و حرفه ای از ما پرسیده اند این است که  که برای شروع کار تکثیر پرندگان، کدام روش مناسب است؟ آیا بهتر است گله ای از مولدین تهیه کنیم تا بعد از جفتگیری و گذاشتن تخم های نطفه دار، از آنها برای جوجه کشی استفاده کنیم یا نه بهتر است یک دستگاه جوجه کشی تهیه کرده و با خریدن تخم های نطفه دار از مراکز معتبر، اقدام به تکثیر و تولید جوجه های یک روزه کنیم؟ ؟ جواب کارشناسان ما در پاسخ به این این سوال این است که؛ یک پرورش دهنده هر چقدر هم که محطاطانه عمل کند و یا برای تهیه جوجه های مولد دستی هم در بازار داشته باشد بازهم علی رغم تلاشی که برای به دست آوردن نتیجه مثبت خواهد کرد نمی تواند در این راه موفق باشد . سودآوری از گله مولد یا زمانی موفقیت امیز خواهد بود که پرورش دهندگان  هیچ تلفاتی نداشته باشند که امری غیر ممکن است چون قطعا با کوچکترین سهل انگاری از جانب پرورش دهندگان و یا شیوع بیماری های واگیردار، رسیدگی به تغذیه و بهداشت مولدها و صد البته داشتن مکان مناسب و صرف زمان زیاد، برای نگهداری از آنها، عملا کاری طاقت فرسات و بارها و بارها به صورت تجربی  ثابت شده است که کسانی که از این روش پیروی کرده اند، عملا شکست خورده و حتی انگیزه خود را برای  ادامه کار از دست داده اند .

پس اجازه بدهید قبل از هر چیزی  عوامل تلفات و خسارت ناشی از تکثیر پرندگان را از مولدین آنها شرح دهم سپس وارد بحث مزیت های استفاده از دستگاه جوجه کشی خواهیم شد. لازم به یاد آوری است که؛  تمامی مقالات و مطالب منتشر شده در وب سایت اینترنتی ایزی باتور حاصل تحقیق، مشاهده و گرفتن گزارش از تجربیات پرورش دهندگان حرفه ای است تا با ارائه آموزش های لازم، پایه و اساس علمی و تجربی شما پرورش دهندگان عزیز برای رسیدن به اهداف سازمان یافته که همانا موفقیت و کسب درآمد زیاد است هموار کند.

گام نخست : استفاده از دستگاه جوجه کشی

کسانی را سراغ دارم که با مشورت گرفتن از دوستانشان یا مطالعه از طریق سایت های اینترنتی متقاعد شده اند خرید گله مولد و یا خرید جوجه های یک روزه برای شروع کار روش بسیار مناسبی است . حتی تمام تلاششان را می کنند تا با تهیه امکانات اولیه بتوانند، شرایط بهتری را برای نگهداری از گله مولد ایجاد کنند ولی وقتی عملا وارد کار نگهداری از آنها می شوند، علاوه بر تحمل سختی کار، با از بین رفتن گله، شیوع بیماری و حتی عدم تخم گذاری آنها مواجه می شوند. تنها نتیجه گیری آنها از این اتفاقات نابهنگام، این است که؛ «پایان کار، موفقیت و کسب درآمدهای هنگفت چیزی نیست که من عملا آنرا تجربه کرده ام چون با شکست مواجه شدم» در صورتی که کارشناسان ما بر این عقیده اند که، یک  پرورش دهنده  بدون دیدن آموزش های لازم، مشاوره با کارشناسان و افراد خبره که به اصطلاح در این راه پوست کلفت شده اند و آگاهی در باره مسائل و مشکلاتی که در قسمت بعدی مقاله به آنها اشاره خواهم کرد، هرگز نمی تواند از این روش به موفقیت های چشمگیر دست یابند.

مهمترین دلایل برای استفاده نکردن از روش تهیه گله مولد و یا جوجه ها برای شروع کار

۱- مهم نیست که گله مولد خریداری شده در ظاهر سالم به نظر بیاید چون ممکن است ناقل بیماری های ارثی و ژنتیکی باشد.

۲- همانطور که می دانید تغذیه مولدها قبل از جفتگیری بسیار مهم است و شما نمی دانید کسی که از او گله را خریداری کرده اید آیا تغذیه سالم  و مقوی تری در اختیار گله مولد قرار داده است یا نه؟  زمانی متوجه این مسئله خواهید شد که بیشتر تخم ها نطفه دار نیست.

۳- شاید مولد ها تخم تولید کنند اما با کوچکترین سههل انگاری شما برای تغذیه کردنشان و یا عدم کمبود کلسیم در تخم آنها،  نطفه تلف شود.

۴- با هر تغییرات دمایی  ممکن است، مولد خریداری شده دچار استرس شده و قادر به تولید تخم نباشند.

۵- ماشین ها و یا قفس هایی که برای انتقال مولدها استفاده می شود ممکن است ناقل بیماری باشد.

۶- به هنگام نقل و افتادن ماشین های حمل و نقل در دست اندازه های جاده ایی مولد ها دچار استرس می شوند.

اگر کمی محتاطانه عمل کنید، حتی از سلامت گله مولد هم اطمینان داشته باشید قطعا با این دلایلی که مطرح کردم  ،تضمین ادامه کار هر کسی  را به شک و نگرانی  وا خواهد داشت.

پیشنهاد و توصیه ما به شما پرورش دهندگان عزیز این است که قبل از مواجه شدن با چنین شکستی در همان ابتدا روش کار خود را که انتخاب یک دستگاه جوجه کشی حرفه ای و کاملا استاندارد است، تعیین کنید و با رعایت اصول استفاده از دستگاه جوجه کشی خیالتان را برای ادامه مسیر پرورش و نگهداری تمام پرندگان زینتی و اهلی راحت کنید.

پرورش جوجه یکروزه طیور

« پرورش جوجه یکروزه طیور »

پرورش دهنده ای که برای تکثیر و تولید جوجه انواع پرندگان از دستگاه جوجه کشی بهره گرفته است اگر شرایط بهتری برای پرورش و نگهداری از جوجه های یکروزه را دارد می تواند با با رعایت اصول بهداشت، تغذیه و نگهداری از آنها، خودش به ادامه کار مبادرت ورزد در غیر این صورت با توجه به نیاز بازار عرضه و تقاضا نسبت به خرید و فروش سایر متقاضیان، جوجه های یکروزه را به قیمت مناسبی بفروشد.

بدون شک استفاده از چنین روشی ( استفاده از دستگاه جوجه کشی)خسارت و تلفات ناشی از آن را به حدقل می رساند.

نکته: تمامی مسیر پرورش نیازمند کسب تجربه و به دست آوردن اطلاعات و آموزش های کامل و حرفه ای است، به دین معنی که هرگز یک پرورش دهنده بدون کسب آگاهی و داشتن تجربه، به تنهایی و فقط با خرید یک دستگاه جوجه کشی یا خرید گله مولد، احداث سالن به نتیجه مطلوب نخواهد رسید.

چرا استفاده از دستگاه جوجه کشی برای شروع کار مناسب است؟

به دلایل مهمی اشاره می کنم که اگر توجه خود را به آن معطوف کنید، از پیشنهاد بنده برای خرید دستگاه جوجه کشی استقبال خواهید کرد.

۱- ظرفیت دستگاه جوجه کشی بر اساس تعداد تخم های نطفه دار طراحی شده است.

۲- مادامی که یک پرورش دهنده قادر به تهیه زمین و یا سالن را نباشد ، در یک جای کوچک هم می تواند به کار خود ادامه دهد.

۳- دستگاه جوجه کشی  دقیقا مطابق با شرایط مرغ مادر طراحی شده است  که تمام مراقبت های شبانه روزی را از قبیل رساندن دمای کافی، اکسیژن، رطوبت  و چرخش اتوماتیک تخم های نطفه دار را به نحو احسن حتی بهتر از مرغ مادر به پایان می رساند.

۴- دستگاه جوجه کشی قابلیت این را دارد که یک پرورش دهند را در تعداد بالا مثلا  12 عدد تا 2000 عدد تخم آن هم در یک زمان مشخص به تولید و متعاقبا به سود برساند.

۵- هر تخم نطفه داری با توجه به شرایط  ایام ستر و هچری که باید بگذراند یعنی بعد از گذشت  یک زمان کاملا مشخص به جوجه تبدیل می شود و پرورش دهندگان هیچ استرسی را احساس نخواهند کرد.

۶- مهم نیست که در محل زندگی خود با تغییرات دما و آب و هوایی مواجه شوید چون دستگاه جوجه کشی در حالت متعادل تمام مسائل مربوط به رطوبت، اکسیژن، دمای محیط تخم ها را به صورت اتوماتیک مدیریت و سازماندهی خواهد کرد.

۷- اندازه شانه های تخم برای گذاشتن انواع تخم های نطفه دار قابل تغییر است یعنی می تنواید در این شانه ها انواع تخم های نطفه دار بلدرچین، کبک، طاووس، طوطی، مرغ و ... را قرار داده و منتظر هچ شدن آنها باشید.

۸- سود پرورش دهنده برای تولید جوجه های یکروزه آن هم با استفاده از دستگاه جوجه کشی تضمین می شود.

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری