کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

میزان سود جوجه کشی برای پرورش طیور

نوشته شده در : ۱۳۹۸٫۰۸٫۱۲

شاید بارها شاهد گفتمان افرادی بوده اید که از سود حاصل از جوجه کشی به قدری راضی بوده و شروع به تعریف، تمجید کرده اند که شما را ناخودآگاه علاقمند به انجام این کار نموده اند.

در این مقاله قصد داریم میزان سودآوری افراد از جوجه کشی را به نحو تخصصی توضیح داده و جوابگوی بسیاری از آن ها در مورده این باشیم که آیا می توانند از جوجه کشی به سود کافی برسند؟ یا به عبارتی می توانند با جوجه کشی از تخم انواع پرندگان، هزینه های روزمره ی زندگی خود را تامین نمایند؟

چکیده مقاله

اگر شما به عنوان یک تولید کننده مبتدی هستید تا حد ممکن به شما توصیه می شود اقدام به خرید تخم های گران قیمت یا دستگاه های پیشرفته ننمایید زیرا استفاده از آن ها نیازمند تجربه و دانش قبلی ست که از رده ی شما خارج می باشد. تا حد امکان سعی کنید نکات ارائه شده در این مقاله را به نحو احسنت رعایت کنید تا از یک شغل پردرآمد بهره مند گردید.

درآمد و سود جوجه کشی

برای رسیدن به سود مناسب در این کار باید مسائلی مثل نوع پرنده، تجهیزات مورد استفاده، تغذیه و بهداشت و بسیاری از موارد مهم و کاربردی را در نظر گرفت، با اینکه جوجه کشی از سود خوبی برخوردار است اما قبل از آن باید بدانید که چه نوع شرایط محیطی یا آب و هوایی برای پرورش طیور مختلف مناسب است؟ و یا به زبانی ساده تر میزان سرمایه و هزینه ی شما برای شروع کار به قدری کافی هست که در نیمه ی کار شما را دچار مشکل ننماید؟

سود پرورش طیور
« سود پرورش طیور »

میزان کسب درآمد جوجه کشی

برای پرورش طیور مراحل مختلفی وجود دارد که می توان همه آنها را داشته باشیم و یا فقط یک جزئی از آن را داشته باشیم؛ پرورش طیور می تواند در هر مکانی قابل اجرا باشد چه در شهر، چه در روستا و یا در منزل..!!

فقط کافی ست فضای مورده نظر را برای پرورش طیور مورده نظر در اختیار داشته باشد و برای همسایه های خود مزاحمتی ایجاد نکند، البته پرورش بسیاری از پرنده ها همچون قرقاول، کبوتر در تعداد کمتر در پشت بام منازل مسکونی و یا حیات خانه های ویلایی هم می تواند موجب سود آوری شده و مانع هرگونه مزاحمتی گردد.

همچنین اگر شما در ابتدای راه هستید و فقط سرمایه ی پرورش یک نوع پرنده را در اختیار دارید، باید مابین مرغ و اردک یکی را انتخاب نمایید و به این موضوع اهمیت دهید که تولید و فروش کدامیک موجب کسب درآمد و سودآوری مطلوب خواهد شد؟ یا به عبارتی کدامیک از آن ها مورده توجه و علاقه ی مشتریان است؟ زیرا در صورت عدم توجه به این موضوع بدون شک با مشکلات شدید اقتصادی روبرو خواهید شد و تا مرز ورشکستگی پیش خواهید رفت و از همه مهم تر هر چه تولید کرده اید فقط هزینه و وقت خود را تلف نموده اید.

سود جوجه کشی از شتر مرغ

در حالت کلی هر چه قیمت پرنده ها بالاتر باشد در نتیجه سود حاصل از تکثیر آن ها می تواند بیشتر باشد؛ خوشبختانه شتر مرغ جزوه پرندگانی ست که با گذاشتن سرمایه ی خوب در این کار می توانید با راه اندازی مزرعه ی پرورش شتر مرغ، در مدتی مطلوب به سود و درآمد شگفت انگیزی برسید.

سومین نکته ی مهم توجه و بررسی لازم به فضای کافی و مورده نیاز جوجه کشی پرندگان متفاوت می باشد:

در این زمینه شما با توجه به سرمایه و فضای موجود، تصمیم به پرورش مرغ گرفته اید ولی باید قبل از آن به نکات مورده نظر اهمیت دهید مثلا محیط پرورش مرغ باید توسط سرپوش های مناسب پوشیده گردد تا از ورود حشرات مختلف، سرما، گرما، گرد و غبار یا آلودگی ها ممانعت به عمل آورد.

همچنین ایجاد بستری مناسب و محیط کاملا بهداشتی جزء اوصولی ست که حتما باید از سمت تولید کننده رعایت گردد، مکان مورده نظر شما باید به گونه ای باشد که به سهولت قابل شستشو و تی کشی باشد، همینطور گرما، سرما، گرد و خاک و دی اکسید کربن اضافی از طریق سیستم های تهویه ای مطلوب قابل انتقال به محیط بیرون از سالن باشند. علاوه بر این موضوع سالن مجهز به سیستم های گرمایشی مطلوبی باشد تا نطفه ها و جوجه ها از خطرات سرمایشی ایمن گردند.

اگر شما به عنوان تولید کننده خود اقدام به تولید تخم مرغ می کنید باید هر روز صبح تخم ها را از آشیانه ها جمع آوری نمایید در غیر این صورت از مکان های مطمئن اقدام به تهیه ی تخم های نطفه دار نمایید تا در روند جوجه کشی با مشکلات متعدد روبرو نگردید.

اهمیت دستگاه جوجه کشی

انتخاب دستگاه جوجه کشی اتوماتیک و هوشمند کمک شایانی به کسب سودآوری شما از جوجه کشی خواهد نمود، زیرا می تواند با تنظیم دیجیتالی حرارت، رطوبت و تهویه ی مناسب از وجود مشکلات جوجه کشی جلوگیری کرده و در صد جوجه آوری از نطفه ها را بالا ببرد.

توجه داشته باشید که نطفه ها در طول جوجه کشی حداقل باید 3 تا 4 بار گردش نمایند تا تخم هایی که دچار مشکل شده اند از دستگاه خارج گردند تا دستگاه را از آلودگی های موجود حفط نمایند، از همه مهم تر شما با یادداشت روزمره ی جوجه کشی می توانید کمک ویژه ای در کسب تجربیات خود داشته باشید.

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری