کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

آموزش نحوه ساخت آسیاب مرغداری

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۹٫۰۹

دستگاه آسیاب همانطور که از نام آن پیداست برای آسیاب کردن دان مورد استفاده قرار میگیرد. خوب است بدانید که دان جوجه های طیور حتماً و حتماً باید پودر شده و آرد شده باشد ؛ به همین علت از دستگاه آسیاب برای پودر کردن غلات اسفاده میشود. درصورتیکه برای تولید دان قصد ساخت آسیاب را دارید این مطلب را از دست ندهید! در این مطلب ما به شما آموزش طریقه ساخت آسیاب را توضیح خواهیم داد. دقت کنید که آسیاب ساخته شده راندمان و سرعت پودر کنی پایینی دارد و اگر شما سالن مرغداری گسترده ای دارید بهتر است آسیاب صنعتی مرغداری تهیه کنید.

دان مرغ آسیاب شده

« دان مرغ آسیاب شده »

لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای ساخت آسیاب دان مرغ

برای ساخت آسیاب مرغداری لوازم و تجهیزات مورد نیاز را باید از قبل آماده کنید:

  • لوله پی وی سی 4 اینچ به طول 60 سانتی متر

  • چهار عدد تخته چوبی ده اینچ در یک اینچ

  • سطل بزرگ

  • تخته های چوبی

  • دریل

  • پیچ و میله

  • غلطک هایی که در ساخت آسیاب در نظر گرفته شده از جنس پی وی سی ضخیم بوده اما شما میتوانید از غلطک های آهنی نیز استفاده کنید.

مراحل ساخت

در مرحله اول تخته چوبی با ابعاد 30 در 15 سانت به یکدیگر متصل میکنیم تا چارچوب ایجاد شود. در مرحله بعدی تخته ها را به کمک میخ و یا پیچ یه یکدیگر وصل کنید تا قاب ایجاد شود. در داخل قاب بوجود آمده باید غلطک نصب شود.

بر روی دیواره های ۱۵ سانتی باید مکان دقیق اتصال پیچ ها را برآورد کنید. برای اینکه محل سوراخ کاری بصورت دقیق مشخص شود پیشنهاد میکنیم تا غلطک ها را درون قاب قرار دهید. لبه غلطک ها باید با لبه چوب تراز باشد. غلطک ها نیز باید دقیقاً در وسط قاب وصل شوند. دقت کنید که فاصله غلطک ها باید به یکدیگر بسیار نزدیک باشد تا دان ها بتوانند آسیاب شوند.

غلطک آسیاب

« غلطک آسیاب »

عبور دادن پیچ ها از میان غلطک ها

توجه : در صورتی که از لوله های پی وی سی ضخیم برای ساخت آسیاب استفاده میکنید موردی برای دستگاه آسیاب شما در طولانی مدت بوجود نخواهد آمد ؛ اما اگر از پی وی سی نازک بدین منظور استفاده میکنید باید داخل لوله ها را با ماده سخت پر کنید.

برای ایجاد مخزن هم پیشنهاد میکنیم تا از یک سطل بزرگ استفاده کنید. بدین منظور کف را میتوانید برش دهید تا دان های پودر شده از طریق غلطک به داخل سطل ریخته شود. برای برش باید بصورتی باشد که دان ها دقیقاً به وسط غلطک ها ریخته شود. همچنین سطح برش باید کمی کوچکتر از غلطک ها باشد.

محل نصب غلطک ها

« محل نصب غلطک ها »

اگر تصویر را ملاحظه کنید به سادگی میتوانید آسیاب مرغداری را بسازید. دقت کنید که هدف از درج این مطلب آشنایی شما با ساخت یک آسیاب دست ساز بود و شما برای تامین دان مرغداری های بزرگ بهتر است از آسیاب های صنعتی بدین منظور استفاده کنید.

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری