راهنمای راه اندازی کرسی در منزل

نوشته شده در : ۱۴۰۰٫۰۹٫۰۷

کرسی در قدیم الایام یکی از سیستم های گرمایشی بوده که در فصول سرما و بلخصوص زمستان مورد استفاده میگرفت. با پیشرفت تکنولوژی و ورود سیستم های جدید گرمایشی کرسی ها دستخوش تغییرات شده و به مرور زمان کمرنگ و کمرنگ تر شدند. اما امروزه با گذشت چندید دهه از آن سال ها مردم از خصوصیات مفید کرسی آگاهی پیدا کرده اند و در فصول سرد نسبت به راه اندازی دوباره کرسی اقدام میکنند. با برپایی کرسی علاوه بر گرد آمدن اعضای خانواده در کنار هم ، فوایدی نیز برای آنها به ارمغان می آیند. فوایدی مانند بهبود عملکرد سیستم گوارشی ، کاهش درد مفاصل و...

در صورتیکه علاقه مند به راه اندازی کرسی در منزل خود هستید پیشنهاد میکنیم تا مطالعه این مطلب را از دست ندهید. با مطالعه این مطلب شما میتوانید یک کرسی در منزل خود بر پا کنید.

روش راه اندازی کرسی خانگی

کرسی اجزای ساده ای داشته و جمع آوری و سرهم کردن آن نیز بسیار آسان است و این سیستم گرمایشی از نمونه لوازمی ساده تشکیل شده است. در زیر با اجزاء تشکیل دهنده کرسی آشنا خواهید شد:

۱. لحاف

اغلب افراد لحاف های پشمی در خانه خود دارند. این لحاف ها معمولاً ضخامت بالایی داشته و بهترین وسیله برای حفظ گرمای کرسی هستند. دقت کنید که از لحاف ها با الیاف پشم شیشه یا سایر الیاف هم میتوان برای کرسی استفاده کرد ؛ البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که الیاف سبب بروز حساسیت برای شما نشود.

روش راه اندازی کرسی

« روش راه اندازی کرسی »

۲. میز

عموماً از میزهای کم ارتفاع برای طراحی کرسی استفاده میشود. میز مورد استفاده باید بصورتی باشد که پا در زیر آن به سادگی قرار بگیرد و ارتفاع آن نیز به اندازه ای بلند نباشد که کاربر برای خوردن و نوشیدن مجبور به صاف کردن کمر خود شود. بدلیل زندگی غالب افراد در منازل آپارتمانی و بطبع کمبود جا بهتر است تا از میزهای تا شونده بدین منظور استفاده شود.

۳. تشک

تشک دور میز گذاشته شده و افراد بر روی آنها می نشینند. برای کرسی اغلب از تشک های پر شده از پشم گوسفند یا پشم شیشه استفاده می شود.

۴. بالش

مطمئناً بالش نیز در کنار تشک قرار داده شده و اعضا بدان ها تکیه میکنند. شما میتوانید با توجه به سلیقه خود بالشک هایی را بدین منظور انتخاب کنید.

۵. لامپ و یا بخاری برقی

در زمان های قدیم برای تامین گرمایش کرسی از زغال های نیم سوز استفاده میشد ؛ اما با ورود برق به منازل کرسی های زغالی جای خود را به بخاری برقی های مناسب برای کرسی دادند.

راه اندازی کرسی

« راه اندازی کرسی »

۶. سینی جهت قرارگیری بر روی لحاف

جهت پذیرایی میهمانان معمولاً از سینی استفاده میشود. در صورت نبود سینی میتوانید از تخته های مخصوص کرسی نیز استفاده کنید.

متدهای گرم کردن کرسی

یکی از روش های کم هزینه ساخت کرسی استفاده از لامپ های مادون قرمز است. این نوع لامپ ها برای درد مفاصل نیز استفاده میشوند و بهترین گزینه جهت استفاده در کرسی ها به شمار میروند. برای مشاهده لامپ مادون قرمز میتوانید به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

برای گرم کردن کرسی از بخاری برقی نیز استفاده میشود. بخاری برقی سیستم گرمایشی بی خطر بوده و مصرف برق نسبتاً مناسبی دارد.

کانال تلگرام وبسایت
پیج اینستاگرام وبسایت