کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

عوامل موثر در راندمان جوجه کشی

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۴٫۱۶

عملیات جوجه کشی از تخم نطفه دار دارای حساسیت زیادی است و در صورتیکه عوامل مربوطه به درستی انجام نشود راندمان جوجه دهی با کاهش قابل توجهی روبرو میشود. در این مطلب سعی کردیم تا عوامل موثری که در راندمان جوجه کشی تاثیر میگذارند را نام برده و هر کدام را تک تک برایتان شرح دهیم.

دلایل کاهش راندمان جوجه کشی

« دلایل کاهش راندمان جوجه کشی »

۱- عوامل مربوط به دستگاه جوجه کشی

مهمترین موضوع در انجام فرآیند یک جوجه کشی موفق استفاده از یک دستگاه جوجه کشی حرفه ای است. همانطورکه میدانید عوامل دما ، رطوبت ، چرخش تخم ها و تهویه در فرایند جوجه کشی بسیار مهم هستند و ماشین جوجه کشی نقش بسیار مهمی در انجام موارد بالا ایفا میکند.

۲- تخم نطفه دار

تخم های نطفه دار دومین فاکتور از عوامل تاثیر گذار در راندمان جوجه کشی است. درصورتیکه ماشین جوجه کشی شما بهترین برند باشد ، اما تخم های شما نطفه دار نبوده و یا کهنه باشد با کاهش شدید راندمان جوجه دهی روبرو خواهید شد. به همین علت سعی کنید تا تخم های نطفه دار را از فروشندگان معتبر و یا مزرعه داران تهیه کنید تا از نطفه دار بودن آنها مطمئن شوید. سعی کنید قبل از چیدن تخم ها داخل دستگاه آنها را ضدعفونی کنید. همچنین از خرید تخم های نطفه دار بزرگتر از سایز نرمال و یا کوچکتر از آن پرهیز کنید.

چه چیزهایی میتوانند باعث کاهش راندمان فرایند جوجه کشی شوند؟

از زمانیکه تخم تولید میشود تا زمان به جوجه تبدیل شدن آن ، علاوه بر موارد اساسی بالا خطرات دیگری نیز میتواند راندمان را بصورت محسوس کاهش دهد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

عوامل تاثیر گذار بر راندمان جوجه کشی

« عوامل تاثیر گذار بر راندمان جوجه کشی »

الف. ترکیدگی تخم های نطفه دار

عدم رعایت اصول و موارد بهداشتی و عدم حذف میکروب ها و سایر عوامل آلوده زا بر روی پوسته تخم میتواند باعث ترکیدگی تخم ها شود. همچنین علاوه بر موارد بالا آلودگی محفظه جوجه کشی نیز میتواند عامل ترکیدگی تخم ها گردد.به همین علت برای دریافت بالاترین راندمان جوجه دهی باید بهترین و تمیزترین تخم های نطفه دار در دستگاه جوجه کشی ضدعفونی شده قرار داده شود. دقت کنید که درصورت وجود حتی یک خراش کوچک روی پوسته تخم ممکن است باعث ورود عوامل میکروبی به داخل آن شده و باعث ترکیده تخم طی فرایند جوجه گیری گردد.

ب. تخم های فاقد نطفه

تخم بدون نطفه از دلایل دیگر تاثیر گذار بر روی راندمان جوجه کشی است. عدم تشکیل جنین در داخل تخم نطفه دار و یا ضعیف بودن نطفه داخل تخم باعث کاهش راندمان جوجه کشی میشوند.

ج. اتاقک هوایی غیر استاندارد

کم بودن رطوبت تخم نطفه دار باعث ایجاد اتاقک هوایی بزرگ شده و در حالت برعکس ، ایجاد رطوبت بالا باعث شکل گرفتن رطوبت هوایی کوچک میشود. البته باید توجه کنید که اندازه کلی تخم نطفه دار میتواند بر روی این موضوع تاثیر گذار باشد.

د. چسبیدگی جنین به پوسته تخم

در بررسی بعضی از تخم هایی که به جوجه تبدیل نشده اند  متوجه خواهید شد که جنین به پوسته تخم چسبیده است ؛ این مشکل در زمانی اتفاق می افتد که در دوره هچر رطوبت به طرز محسوسی کاهش پیدا کند.

ه- تبدیل زودهنگام و یا دیرهنگام به جوجه

اگر دمای ماشین جوجه کشی بالا بوده و رطوبت پایین باشد تخم ها زودتر از بازه زمانی نرمال ترک برداشته و به جوجه تبدیل میشوند. در برعکس این حالت ، اگر دما و رطوبت زیاد باشد هچ به تعویق افتاده و جوجه ها دیرتر از تخم خارج میشوند.

خروج جوجه ناقص از تخم

« خروج جوجه ناقص از تخم »

پرسش و پاسخ هایی در مورد راندمان جوجه کشی

۱- در چه حالتی جنین در ۲ تا ۴ روزگی از بین می رود ؟

ابتلا به برخی از بیماری های ژنتیکی و یا بیمار بودن گله مادر باعث میگردد تا نطفه در ۲ الی ۴ روزگی تلف شود. البته با توجه به تجربیات ، کم و زیاد شدن دما و یا خروج آن در دوره ستر نیز یکی از عوامل تاثیر گذار از بین رفتن نطفه در بازه زمانی نامبرده است.

 

۲- در چه حالتی جنین در ۷ روز دوم می میرد ؟

بیماری و یا ضعف مرغ مادر ؛ دمای بالا و رطوبت پایین ، بالا بودن میزان گاز کربن دی اکسید ، چرخش غیر اصولی تخم های نطفه دار و یا قطعی برق حین دوره جوجه کشی از عواملی است که باعث مرگ جوجه ها میشود.

 

۳- در چه حالتی جوجه قادر به خروج از تخم نمی باشد ؟

جوجه هایی که به مقدار کافی مواد مغذی دریافت نکرده اند و یا دچار بیماری های مادرزادی هستند ممکن است نتوانند هیچ گاه از تخم خارج شوند. البته قرار دادن غیر اصولی تخم های نطفه دار داخل دستگاه نیز ممکن است باعث ایجاد چنین موردی شود. باید قسمت برآمده تخم های نطفه دار در شانه های جوجه کشی رو به بالا قرار داده شود.

 

۴- تحت چه شرایطی اندازه جوجه ها غیر استاندارد می باشد ؟

درصورتیکه تخم های تولیدشده از اندازه کوچکتر از سایر تخم مرغ معمولی بوده و یا در شهرهای نسبتاً گرم تولید شوند جوجه هایی نسبتاً ضعیف و کوچک به همراه دارند. بالا بودن دما و پایین بودن رطوبت نیز تاثیر به سزایی در تولید جوجه های یکروزه کوچک دارد. همچنین :

  • اگر جوجه ها تا مدت زمان طولانی داخل دستگاه در رطوبت پایین قرار گیرند دهیدراته می شوند.

  • درصورت عدم رعایت بهداشت جوجه کشی و مقدار کم کلسیم در مرغ تخم گذار می تواند باعث تولید جوجه های نرم شود.

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری