- املاح و عناصر معدنی برای سلامتی و شادابی بدن انسان ضروری هستند. تخم بلدرچین علی رغم حجم کوچکی که دارد ، دارای چندین برابر عناصری مانند فسفر ، آهن و انواع ویتامین های B نسبت به تخم مرغ است. همچنین تخم بلدرچین منبعی غنی برای پروتئین محسوب می شود به طوری که از آن به عنوان بمب پروتئین نام برده می شود.
- امگا 3 ماده ای است که برای کاهش افسردگی ، تنش های عصبی ، روحی و روانی مفید است. همچنین تحقیقات نشان می دهند که این ماده برای پیشگیری از سرطان بسیار مناسب است. تخم بلدرچین سرشار از امگا 3 است.
- افزایش کلسترول بدن می تواند منجر به بیماری های قلبی و عروقی و حتی سکته قلبی شود. مواد غذایی مانند گوشت و تخم مرغ سرشار از کلسترول هستند. این درحالی است که تخم بلدرچین کلسترول کمتری نسبت به تخم مرغ دارد و برای سلامتی انسان مفیدتر است.
- شاید شنیده باشید که جگر مرغ به دلیل انباشت سموم و مواد دارویی که در هنگام پرورش مرغ به آن تزریق می شود ، برای مصارف غذایی مضر است. گوشت مرغ هایی نیز  که با تزریق هورمون پرورش میابند برای بدن انسان مضر هستند.
در مقابل بلدرچین که پرنده ای وحشی است در مقابل بیماری ها بسیار مقاوم است و در پرورش آن نیازی به استفاده از آنتی بیوتیک ها و مواد دارویی نیست. به همین دلیل تخم و گوشت بلدرچین کاملا ارگانیک است و مواد سمی مضر برای سلامت انسان در آن وجود ندارد.
- متابولیسم و سوخت و ساز سلول های بدن برای ادامه حیات انسان ضروری است. پروتئین و چربی موجود در تخم بلدرچین به راحتی در داخل سلول ها سوخته می شود نیازهای سلول های بدن را تامین می کند.
- همه والدین دوست دارند که فرزندانشان ضریب هوشی بالایی داشته باشد. جالب است بدانید که مصرف تخم بلدرچین توسط مادران باردار باعث افزایش ضریب هوشی جنین می شود.
- اگر فردی کم اشتها هستید و می خواهید که مصرف غذایتان افزایش پیدا کند می توانید از تخم بلدرچین استفاده کنید. تخم بلدرچین تاثیر فراوانی در افزایش اشتها دارد به همین دلیل استفاده از آن برای اطفال و نوجوانان که در سن رشد قرار دارند توصیه می شود.
- تخم بلدرچین در تنظیم سیکل ها خواب افرادی که خوابشان تنظیم نیست نیز مفید است.
- ترکیب مواد غذایی موجود در تخم بلدرچین به گونه ای است که استفاده از آن برای سالخوردگان و افرادی که از پوکی استخوان رنج می برند نیز مفید است.
- تخم بلدرچین برای دمان بیماری های قلبی و عروقی ، کلیوی ، کم خونی ، آسم ، عصبی و روحی و روانی نیز مفید است. از تخم بلدرچین می توان برای افزایش میل جنسی نیز استفاده کرد.
خصوصیات تخم بلدرچین
تخم بلدرچین وزنی حدود یک پنجم تخم مرغ دارد ولی پنج برابر آن دارای انواع ویتامین و پروتئین است. تخم این پرنده به دلیل ارزش غذایی و دارویی بالایی که دارد برای استفاده توسط کودکان ، مادران باردار ، سالخوردگان ، و بیماران قلبی و اعصاب توصیه میشود
در این مقاله قصد داریم به برخی خصوصیات و ویژگی های تخم بلدرچین اشاره کنیم.

خواص ، خصوصیات ، ویژگی ها و فواید تخم بلدرچین

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری