حیواناتی که در عاشق شدن مهارت بالایی دارند

مرغابی های دریایی

مرغابی های دریایی (Seagull) از جثه بزرگی برخوردار هستند و بزرگ ترین پرنده های دریایی در مناطق شمالی اقیانوس آرام و همچنین در تقیانوس جنوبی می باشند . مرغابی ها در زمره جذاب ترین و دوست داشتنی ترین پرندگان موجود در طبیعت محسوب می شوند . مرغابی ها در 10 سالگی به بلوغ می رسند و درک می کنند که چگونه باید با پرندگان گوناگون ارتباط برقرار کنند . نحوه انتخاب جفت در مرغابی های دریایی بسیار جالب و در نوع خود منحصر به فرد می باشد . این پرنده ها با رقصیدن و همچنین آواز خواندن جلب توجه کرده و جفت خود را پیدا می کنند . این عمل ادامه پیدا می کند تا مرغابی ماده از میان نرها یکی را برای زندگی مشترک انتخاب نماید و تا ابد با او زندگی کند . مرغابی ها بعد از مدتی زندگی مشترک زبان مخصوصی برای حرف زدن با هم ابداع می کنند و مراسم ویژه ای را برای ازدواج بر پا می کنند .
جفت مرغابی ها با یاری هم به لانه سازی می پردازند . این پرنده ها لانه های خود را نزدیک هم نوعان خود می سازند . نحوه رفتار کردن مرغابی های جفت با یکدیگر بسیار جالب و عاشقانه می باشد بطوری که یک پیوند عاطفی قوی را به تصویر می کشند .
مرغابی دریایی

مرغ عشق

مرغ عشق (Love bird) یا (Budgerigar) یکی از گونه های بسیار محبوب طوطی ها می باشند که بیشتر به رنگ های نارنجی ، زرد و یا سبز هستند . این پرنده ها نماد مهربانی و عشق می باشند بطوری که گونه های ماده برای نشان دادن علاقه خود به نر ها و همچنین برای جلب توجه پر های خود را به سمت نر ها پرت می کنند . جالب است بدانید که نرها نیز در جواب به محبت ماده به رقصیدن می پردازند .
از روز اول تا آخرین روز زندگی لانه سازی و محافظت از جوجه ها و همچنین مراقبت از ماده همه بر عهده نر می باشد . علاوه بر این پیدا کردن غذای کافی برای ماده و جوجه ها نیز از جمله وظایف نر می باشد . از ویژگی های جالی توجه در این پرنده نحوه جفت گیری آنها می باشد که به صورت کاملاً رمانتیک انجام می شود . این پرنده تا اخرین روز زندگی با جفت خود زندگی می کنند و در صورت از دست رفتن یکی از آنها دیگری افسرده خواهد شد . از این رو برای درک کامل عشق به معنای واقعی کلمه باید به مرغ عشقی که جفت خود را از دست داده نگاه کرد.
مرغ عشق

فیل

فیل ها (Elephant) یکی از حیوانات بسیار منحصر به فرد می باشند که علاوه بر داشتن احساساتی بودن نسبت به هم نوعان به خصوص جفت هایشان ، با انسان ها نیز رابطه عمیق و صمیمی دارند . می توان گفت این ویژگی در طبیعت انها وجود دارد . این حیوانات بزرگ بیشتر شب و روز را نزد هم نوعان و جفت خود می گذرانند . از  ویزگی های بارز فیل ها حرکت های بسیار خواص و رومانتیک آنها به جفت های خود می باشند . یکی دیگر از ویژگی های جالب توجه این حیوانات اجتماعی بودن انها می باشد . شاید دیده باشید که در برخی کشور ها از جمله تایلند ، فیل ها به راحتی با انسان ها انس گرفته اند و حضور انسان ها برای آنها کاملاً عادی می باشد . گاهاً دیده شده برخی از فیل ها نسبت به صاحب خود بسیار وفادار می باشند . فیل ها برعکس بسیار از حیوانات دیگر تنها یک جفت برای خود انتخاب می کنند و تا آخر عمر با او زندگی می کنند .
تعداد اعضای خانواده فیل ها زیاد می باشد به طوری که از پدر ، مادر ، پدربزرگ مادر بزرگ ، عمه ، دایی و ... تشکیل می شود . جالب است بدانید که فیل ها به طور کامل قادر به شناسایی تک تک اعضای خانواده خود می باشند . دوره حاملگی در فیل ها طولانی تر از بیشتر حیوانات می بادشد به طوری که 22 ماه طول می کشد تا فیل ماده بچه خود را به دنیا بیاورد . توجه داشته باشید که فیل ماده حامله در تمام دوره 22 ماه توسط دیگر ماده های گله محافظت می شود . فیل ها از درک احساسی بالایی برخوردار هستند و تمامی احساسات را به خوبی تشخیص می دهند به طوری که اگر یکی از خیشاوندان خود را از دست بدهند به یاد او اشک می ریزند .
فیل

اسب دریایی

اسب دریایی (Seahorse) از جمله حیواناتی است که بیشتر مردم ان را ندیده اند . جالب است بدانید که سر این حیوان دریایی شبیه به اسب بوده و به همین دلیل ان را اسب دریایی نام گذاری کرده اند . از ویژگی های منحصر به فرد این جانور آبزی احساساتی و رومانتیک بودن ان است بطوری که اگر آنها جفت حقیقی خود را پیدا کنند فوراً به او سیگنال داده و علاقه و احساس قلبی خود را به جفت شان آشکار می سازند . اسب های دریایی جفت تا اخر لحظه زندگی با هم زندگی می کنند.
جالب است بدانید که بعد از تخم گذاری ، تخم ها در شکم یا کیسه گونه نر نگهداری می شود و در تمام این دوران این وظیفه ماده است که از نر خود مراقبت کند . هر بار که اسب دریایی تخم گذاری می کند بیش از هزار تخم در کیسه یا شکم او نگهداری می شود . این حیوانات دریای زندگی شاد و عاشقانه ای دارند به طوری روزانه چندین بار با هم به رقصیدن می پردازند . نر هایی که نگهداری بچه را در کیسه خود بر عهده می گیرند برای یک عاشق واقعی برای ماده ها محسوب می شوند.
اسب دریایی

شامپانزه

شامپانزه بونوبو (Pan paniscus ) که با نام شامپانزه کوتوله نیز شناخته می شود یکی از انواع حیواناتی است که در آفریقای مرکزی یافت می شود . این گونه از شامپانزه ها از نظر خلق و خو و همچنین رفتار بسیار شبیه به انسان ها هستند . از ویژگی های بارز این حیوانات علاقه و عشق آنها نسبت به جفت شان می باشد . به طوری که بونوبو ها در طی 24 ساعت بیشتر زمان خود را با جفت خود گذرانده و مدام به در آغوش گرفتن هم می پردازند . این سرده از شامپانزه ها در زمره رمانتیک ترین و همچنین طلح طلب ترین حیوانات موجود در دنیا می باشند .
از نظر جثه ماده ها کمی کوچک ترذ از نوع نر می باشند ولی قادر به ایجاد صلح بوده و مانع درگیری نر ها با هم می شوند . در میان حیوانات گوناگون شامپانزه ها هرگز خودکشی نمی کنند چرا که خانواده و دوست برای آنها معنا و مفهوم ویژه ای دارد . یکی از کار های سمبلیک این شامپانزه ها تقسیم کردن غذای شان با غریبه می باشد که این رفتار تقریباً در هیچ حیوانی دیده نشده است . زندگی شامپانزه های بونوبو با جفت خود سرشار از عشق و محبت می باشد.
شامپانزه بونوبو
گالری عکس
عکس حیوانات رمانتیک 1
عکس حیوانات رمانتیک 2
عکس حیوانات رمانتیک 3
عکس حیوانات رمانتیک 4
پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری