کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

حیواناتی که در عاشق شدن مهارت بالایی دارند

ویرایش شده در : ۱۳۹۸٫۰۸٫۱۶

مرغابی های دریایی

مرغابی های دریایی (Seagull) از جثه بزرگی برخوردار هستند و بزرگ ترین پرنده های دریایی در مناطق شمالی اقیانوس آرام و همچنین در تقیانوس جنوبی می باشند . مرغابی ها در زمره جذاب ترین و دوست داشتنی ترین پرندگان موجود در طبیعت محسوب می شوند . مرغابی ها در 10 سالگی به بلوغ می رسند و درک می کنند که چگونه باید با پرندگان گوناگون ارتباط برقرار کنند . نحوه انتخاب جفت در مرغابی های دریایی بسیار جالب و در نوع خود منحصر به فرد می باشد . این پرنده ها با رقصیدن و همچنین آواز خواندن جلب توجه کرده و جفت خود را پیدا می کنند . این عمل ادامه پیدا می کند تا مرغابی ماده از میان نرها یکی را برای زندگی مشترک انتخاب نماید و تا ابد با او زندگی کند . مرغابی ها بعد از مدتی زندگی مشترک زبان مخصوصی برای حرف زدن با هم ابداع می کنند و مراسم ویژه ای را برای ازدواج بر پا می کنند .

جفت مرغابی ها با یاری هم به لانه سازی می پردازند . این پرنده ها لانه های خود را نزدیک هم نوعان خود می سازند . نحوه رفتار کردن مرغابی های جفت با یکدیگر بسیار جالب و عاشقانه می باشد بطوری که یک پیوند عاطفی قوی را به تصویر می کشند .

مرغابی دریایی

« مرغابی دریایی »

مرغ عشق

مرغ عشق (Love bird) یا (Budgerigar) یکی از گونه های بسیار محبوب طوطی ها می باشند که بیشتر به رنگ های نارنجی ، زرد و یا سبز هستند . این پرنده ها نماد مهربانی و عشق می باشند بطوری که گونه های ماده برای نشان دادن علاقه خود به نر ها و همچنین برای جلب توجه پر های خود را به سمت نر ها پرت می کنند . جالب است بدانید که نرها نیز در جواب به محبت ماده به رقصیدن می پردازند .

از روز اول تا آخرین روز زندگی لانه سازی و محافظت از جوجه ها و همچنین مراقبت از ماده همه بر عهده نر می باشد . علاوه بر این پیدا کردن غذای کافی برای ماده و جوجه ها نیز از جمله وظایف نر می باشد . از ویژگی های جالی توجه در این پرنده نحوه جفت گیری آنها می باشد که به صورت کاملاً رمانتیک انجام می شود . این پرنده تا اخرین روز زندگی با جفت خود زندگی می کنند و در صورت از دست رفتن یکی از آنها دیگری افسرده خواهد شد . از این رو برای درک کامل عشق به معنای واقعی کلمه باید به مرغ عشقی که جفت خود را از دست داده نگاه کرد.

مرغ عشق

« مرغ عشق »

فیل

فیل ها (Elephant) یکی از حیوانات بسیار منحصر به فرد می باشند که علاوه بر داشتن احساساتی بودن نسبت به هم نوعان به خصوص جفت هایشان ، با انسان ها نیز رابطه عمیق و صمیمی دارند . می توان گفت این ویژگی در طبیعت انها وجود دارد . این حیوانات بزرگ بیشتر شب و روز را نزد هم نوعان و جفت خود می گذرانند . از  ویزگی های بارز فیل ها حرکت های بسیار خواص و رومانتیک آنها به جفت های خود می باشند . یکی دیگر از ویژگی های جالب توجه این حیوانات اجتماعی بودن انها می باشد . شاید دیده باشید که در برخی کشور ها از جمله تایلند ، فیل ها به راحتی با انسان ها انس گرفته اند و حضور انسان ها برای آنها کاملاً عادی می باشد . گاهاً دیده شده برخی از فیل ها نسبت به صاحب خود بسیار وفادار می باشند . فیل ها برعکس بسیار از حیوانات دیگر تنها یک جفت برای خود انتخاب می کنند و تا آخر عمر با او زندگی می کنند .

تعداد اعضای خانواده فیل ها زیاد می باشد به طوری که از پدر ، مادر ، پدربزرگ مادر بزرگ ، عمه ، دایی و ... تشکیل می شود . جالب است بدانید که فیل ها به طور کامل قادر به شناسایی تک تک اعضای خانواده خود می باشند . دوره حاملگی در فیل ها طولانی تر از بیشتر حیوانات می بادشد به طوری که 22 ماه طول می کشد تا فیل ماده بچه خود را به دنیا بیاورد . توجه داشته باشید که فیل ماده حامله در تمام دوره 22 ماه توسط دیگر ماده های گله محافظت می شود . فیل ها از درک احساسی بالایی برخوردار هستند و تمامی احساسات را به خوبی تشخیص می دهند به طوری که اگر یکی از خیشاوندان خود را از دست بدهند به یاد او اشک می ریزند .

فیل

« فیل »

اسب دریایی

اسب دریایی (Seahorse) از جمله حیواناتی است که بیشتر مردم ان را ندیده اند . جالب است بدانید که سر این حیوان دریایی شبیه به اسب بوده و به همین دلیل ان را اسب دریایی نام گذاری کرده اند . از ویژگی های منحصر به فرد این جانور آبزی احساساتی و رومانتیک بودن ان است بطوری که اگر آنها جفت حقیقی خود را پیدا کنند فوراً به او سیگنال داده و علاقه و احساس قلبی خود را به جفت شان آشکار می سازند . اسب های دریایی جفت تا اخر لحظه زندگی با هم زندگی می کنند.

جالب است بدانید که بعد از تخم گذاری ، تخم ها در شکم یا کیسه گونه نر نگهداری می شود و در تمام این دوران این وظیفه ماده است که از نر خود مراقبت کند . هر بار که اسب دریایی تخم گذاری می کند بیش از هزار تخم در کیسه یا شکم او نگهداری می شود . این حیوانات دریای زندگی شاد و عاشقانه ای دارند به طوری روزانه چندین بار با هم به رقصیدن می پردازند . نر هایی که نگهداری بچه را در کیسه خود بر عهده می گیرند برای یک عاشق واقعی برای ماده ها محسوب می شوند.

اسب دریایی

« اسب دریایی »

شامپانزه

شامپانزه بونوبو (Pan paniscus ) که با نام شامپانزه کوتوله نیز شناخته می شود یکی از انواع حیواناتی است که در آفریقای مرکزی یافت می شود . این گونه از شامپانزه ها از نظر خلق و خو و همچنین رفتار بسیار شبیه به انسان ها هستند . از ویژگی های بارز این حیوانات علاقه و عشق آنها نسبت به جفت شان می باشد . به طوری که بونوبو ها در طی 24 ساعت بیشتر زمان خود را با جفت خود گذرانده و مدام به در آغوش گرفتن هم می پردازند . این سرده از شامپانزه ها در زمره رمانتیک ترین و همچنین طلح طلب ترین حیوانات موجود در دنیا می باشند .

از نظر جثه ماده ها کمی کوچک ترذ از نوع نر می باشند ولی قادر به ایجاد صلح بوده و مانع درگیری نر ها با هم می شوند . در میان حیوانات گوناگون شامپانزه ها هرگز خودکشی نمی کنند چرا که خانواده و دوست برای آنها معنا و مفهوم ویژه ای دارد . یکی از کار های سمبلیک این شامپانزه ها تقسیم کردن غذای شان با غریبه می باشد که این رفتار تقریباً در هیچ حیوانی دیده نشده است . زندگی شامپانزه های بونوبو با جفت خود سرشار از عشق و محبت می باشد.

شامپانزه بونوبو

« شامپانزه بونوبو »

عکس حیوانات رمانتیک 1
عکس حیوانات رمانتیک 2
عکس حیوانات رمانتیک 3
عکس حیوانات رمانتیک 4
گالری عکس
پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری