کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

جت هیتر چیست؟ کاربردهای جت هیتر

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۹٫۰۳

جت هیتر ( بخاری موشکی ) یک نوع وسیله برای گرمایش سالن های مختلف می باشد. این نوع محصولات در واقع با افزایش دمای سالن باعث گرمایش آن محیط میشوند. از این نوع دستگاه ها بیشتر در محیط هایی مانند مرغداری ها ، سوله های صنعتی و ... استفاده میشود. از قابلیت هایی که جت هیتر از آنها برخوردار است میتوان به راندمان گرمایشی ۱۰۰٪ ، امکان آویزان کردن از سقف ، مصرف پایین انرژی و... اشاره کرد. امروزه جت هیترها استفاده کننده های بیشماری داشته و به همین علت نرخ فروش بالایی را به خود اختصاص داده اند.

هیترجت ها با توجه به ظرفیت گرمادهی و نوع سوخت مصرفی به تنوع مختلف تقسیم میشود ؛ از این جهت خریدار میتواند با توجه به بودجه و هزینه کرد خود بهترین گزینه برای خود را انتخاب کند. یکی از این تنوع ، جت هیترهای دودکش دار و بدون دود کش است که هر کدام از آنها تفاوت های زیادی نسبت به دیگری دارد و هرکدام را میتوان در مکانی خاص استفاده کرد.

جت هیتر چیست؟

« جت هیتر چیست؟ »

جت هیتر بدون دودکش

برای استفاده از جت هیترهای بدون دودکش سالن حتماً و حتماً باید دارای سیستم تهویه باشد ؛ چرا که این دستگاه تمامی سوخت مصرفی خود را بدون اتلاف به گرما تبدیل میکند. بدلیل نوع سیستم کارکرد باعث گردیده تا هیتر در کنار گرمای تولید شده تمامی گازهای سمی تولید شده از احتراق را نیز به داخل سالن پخش کند. حجم گازهای تولیدشده میتواند باعث بوجود آوردن صدمات حتمی به انسان ، گیاهان و حتی حیوانات شود و به این دلیل جت هیتر های بدون دودکش را در مکانی قرار میدهند که دارای تهویه مناسب باشد.

استفاده از جت هیترهای بدون دودکش در گلخانه ها و سالن های پرورش گل و گیاه به هیچ وجه توصیه نمیشود ؛ چرا که محصولات گلخانه ای از حساسیت بالایی برخوردار بوده و تحت تاثیر گازها به سرعت از بین میروند. این نوع محصولات بیشتر در مرغداریها استفاده میشوند ؛ چرا که در سالن های پرورش طیور بدون شک از هواکش ها و فن های تهویه استفاده شده است و مشکلی از سمت گازهای تولیدشده توسط هیتر برای طیور رخ نمیدهد.

جت هیتر دودکش دار

جت هیتر های دودکش دار نسل دیگری از انواع جت هیتر های گرمایشیست که در مکان های مختلف برای تولید گرما استفاده میشود. وجود دودکش در این هیترها باعث شده تا گازهای حاصل از احتراق به بیرون انتقال کنند. اما وجود دودکش در این محصولات باعث اتلاف انرژی گرمایشی نیز گردیده ؛ به حدی که راندمان گرمایشی این هیترها در حدود 60 الی 70 درصد برآورد میشود. دلیل این موضوع این است که در کنار دفع گازهای سمی میزان زیادی از گرمای تولید شده توسط دودکشبه بیرون منتقل میشود.

با توجه به موارد گفته شده استفاده از انواع جت هیترهای دودکش دار در محیط های بزگ توجیه اقتصادی نداشته و میتواند هزینه های زیادی را روی دست مصرف کننده بگذارد.استفاده از این محصول در مکان هایی مانند کارگاه ها ، سالن های ورزشی و... مناسب می باشد.

جت هیتر برقی

« جت هیتر برقی »

ویژگی های کلی جت هیتر

یکی از دلایلی که فروش جت هیتر را در مقابل سایر هیترهای صنعتی افزایش داده تنوع ظرفیت و سوخت آنها می باشد. این بدین معنیست که شما میتوانید انواع جت هیترهای گازی ، گازوئیلی و دوگانه سوز را انتخاب و خرید کنید.

اغلب افرادی که در مرغداری ها شاغلند از جت هیترهای گازوئیلی استفاده میکنند ؛ چرا که سوخت این دستگاه ها از گازوئیل و نفت سفید می باشد و قیمت پایین تری نسبت به گاز دارد. از این نوع جت هیترها هم بصورت دودکش دار و هم بصورت بدون دودکش ساخته میشود و خریدار میتواند با توجه نسبت به حساسیت و سیستم تهویه خود بهترین گزینه را انتخاب کند. برخی از جت هیترها نیز در کنار خود از باک نیز برخوردار هستند که میتوانند میزان بسیار زیادی از سوخت را در خود جای دهند. گران ترین نوع هیتر نیز از نوع دوگانه سوز می باشد ؛ چرا که میتواند بصورت همزمان با گاز و گازوئیل کار کند. این محصولات نیز در دو نوع دودکش دار و بدون دودکش بوده و برای خریداران عرضه میشوند.

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری