کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

راهنمای انتخاب و خرید جت هیتر مناسب برای مرغداری

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۷٫۲۷

بسیاری از صاحبان سرمایه همیشه دنبال یک نوع سیستم گرمایشی مناسب برای سالن های مرغداری خود می باشند که در حین ایجاد یک تهویه ی پاک، احتیاجات گرمایی پرندگان را هم بتواند فراهم نماید.

جالب است بدانید که؛در سالن های مرغداری، بیشترین مصرف از نوع جت های هیتر موشکی ست که گرمای مورد نیاز را به صورت سوخت های گازی یا گازوئیلی در اختیار محیط های پرورشی قرار می دهد. در حقیقت این دستگاه به دلیل بهره مندی از تکنولوژی های روز دنیا، دارای سیستم ضد حریق یا ضدآتش سوزی پیشرفته ایست که امنیت دستگاه و محیط مرغ داری را به صورت کاملا تخصصی محفوظ نگه می دارد. همچنین این نوع جت ها در دو نوع دودکش دار و بدون دودکش ساخته می شوند که نوع بدون دودکش بیشتر در سالن های مرغداری یا مراکز بزرگ پرورش طیور بیشترین کاربرد و استفاده را دارند و راندمانی که در این دستگاه ها قابل اجراست، می تواند به اندازه ۱۰۰٪ گرمای مورد نیاز محیط را به سرعت فراهم نماید.

چکیده مقاله

در سالن های مرغداری ، بیشتر از سیستم گرمایش از کف یا هیتر تابشی استفاده می شود اما در بعضی مواقع به خاطر شرایط محیطی که می تواند با افت ناگهانی دما روبرو گردد، به جرأت می توان گفت که جت هیتر ها ، انتخاب مناسبی برای سالن های مرغداری خواهند بود.

جت های بدون دودکش

در این نوع جت هیتر های گرمایشی ، حرارت به صورت مستقیم، به محیط انتقال می یابد و یا به عبارتی سوختی که در داخل جت ها روشن می شود، قابلیت این را دارد که، به خوبی زبانه کشیده و مقدار زیادی گرما و انرژی را در داخل سالن های پرورشی تولید کند. به دنبال این جریان، فنی هم که در داخل هیتر نصب شده ، با داغ شدن جت، شروع به گردش کردن می نماید و با کشیدن هوای سرد محیط به داخل هیتر، سبب گرم کردن هوای سرد می گردد و هوای گرم شده را به محیط  پرورشی پرتاب می کند. البته فراموش نکنید که با کارکرد جت ، آلاینده های مونواکسیدی، گوگردی و اکسید کربنی هم تولید می شود که می تواند موجب مسمومیت و گاز گرفتگی طیور داخل سالن باشد گرچه غلظت این آلودگی ها در نوع دودکش دار کمتر از نوع بدون دودکش می باشد. به خاطر همین است که این نوع هیترها کمتر مورد استفاده قرار می گیرند و بیشتر در سالن های پرورش طیور و مرغداری ها که سیستم تهویه موجود می باشند نصب می گردند زیرا سیستم های تهویه در صورت تجمع آلودگی، قادر به خارج کردن مواد مضر از داخل محیط هستند.

جت هیتر

« جت هیتر »

جت های بدون دودکش نوعی از سیستم های گرمایشی هستند که می توانند تا میزان ۹۵٪ گرما تولید کنند و موجب بازدهی بالای دستگاه برای گرم کردن محیط پرورشی باشند و مهمتر از همه اینکه، قابلیت مصرف بهینه ی سوخت را به صورت کاملا تخصصی عهداه دارند. خوشبختانه نصب این هیترها کار بسیار آسانی ست و به دو صورت پرتابل و آویز قابل نصب است، همچنین هزینه ای که صرفاً برای راه اندازی آن مصرف می گردد به مراتب کمتر از میزان گرمایی ست که در محیط تولید می شود.

این سیستم ها به صورت کاملا هوشمند طراحی شده اند و می توانند طبق شرایط محیطی بدون هیچ وقفه ای وظیفه ی تولید گرمای مطلوب را در محیط پرورشی، بر عهده بگیرند.

هزینه ی تعمیر و نگهداری از این سیستم ها بسیار ارزان می باشد و در هنگام بروز کوچکترین مشکل در سالن یا ایجاد آتش سوزی، هیچ گونه نگرانی را به دنبال نخواهد داشت زیرا خطرات ناشی از آتش سوزی و برق گرفتگی در آن ها بسیار محدود می باشد.

اما سوالی که بیشتر کاربران علاقه به دانستن جواب آن دارند این است که آیا جت های هیتری قابل استفاده در سالن های مرغداری می باشند؟

خوشبختانه سالن های مرغداری به خاطر وجود گاز آمونیاک که در فضولات پرندگان به وفور دیده می شود و همچنین در صد بالای اکسیژن، مجهز به فن های تهویه و سیستم سیرکوله می باشند که می توانند میزان آلودگی های ناشی از آمونیاک و دی اکسید کربن را به میزان قابل توجهی مهار نمایند . با روشن نمودن سیستم تهویه هم می توان ، میزان بالایی از این آلاینده ها را که به خاطر وجود جت های هیتری وارد محیط شده اند را به سرعت دفع نمود و تمام طیور را از مشکلات مختلف تنفسی در امان نگه داشت.

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری