کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

روش تشخیص جنسیت مرغ عشق چگونه است؟

تشخیص جنسیت مرغ عشق در پروش این پرنده زینتی اهمیت زیادی دارد زیرا بعضا مشاهده می شود که برخی افراد که علاقه زیادی به پرورش این پرنده دارند به دلیل تشخیص جنسیت مرغ عشق به صورت نادرست ، مرغ عشق های همجنس را می خرند و نمی توانند از آن ها جوجه کشی کنند. به همین دلیل باید با روش هایی که در ادامه برای تشخیص جنسیت مرغ عشق اشاره می شود ، این کار را به درستی انجام داد.

آموزش تشخیص جنسیت مرغ عشق

تشخیص جنسیت مرغ عشق بالغ

تشخیص جنسیت مرغ عشق بالغ پس از شش ماهگی به راحتی انجام پذیر است. ناحیه اطراف سوراخ های بینی این پرنده را توده مومی شکلی می پوشاند که با استفاده از آن ها می توان برای تشخیص جنسیت مرغ عشق بالغ استفاده کرد. رنگ این توده در مرغ عشق های بالغ نر آبی مایل به ارغوانی روشن است. اما در جنس ماده رنگ این توده در مواقع عادی سال قهوه ای کم رنگ تا سفید و در فصل های جفت گیری قهوه ای است.

البته رنگ این توده در جنس نر مرغ عشق های با نژاد ابلق مغلوب ، لوتینو و آلبینو در تمام طول عمر صورتی یا ارغوانی است.

از رفتارشناسی و شکل سر نیز می توان برای تشخیص جنسیت مرغ عشق بالغ استفاده کرد. مرغ عشق های نر اجتماعی ، پر سروصدا و شاداب هستند اما مرغ عشق های ماده ساکت تر و غیر اجتماعی تر هستند.  همچنین جنس ماده دارای ناحیه پشت سر مسطح تری نسبت به جنس نر می باشد.

همانطور که اشاره شد تشخیص جنسیت مرغ عشق از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا اشتباه در این زمینه می تواند منجر به هدر رفتن وقت و هزینه شما در پرورش این پرنده شود. بنابراین باید از علائمی که اشاره شد باید برای تشخیص جنسیت پرنده استفاده کنید.

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری