کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

تشخیص جنسیت نر یا ماده بودن بلدرچین

ویرایش شده در : ۱۳۹۹٫۰۹٫۰۴

اگر شما جزو افرادی هستید که از نژاد های مختلف بلدرچین ها نگهداری می کنید قطعا در ابتدای کار با مشکل تعیین جنسیت آنها مواجه شده اید. برای تحقق این امر باید صبر کنید تا سن سه هفتگی آنها به پایان برسد چون جوجه بلدرچین ها بسیار شبیه به یکدیگر بوده و وجه تمایز آنها از سه هفتگی به بعد ظاهر می شود.پس در ادامه مطلب همراه ما باشید تا با پیشنهاد چند روش متفاوت از نر و ماده بودن بلدرچین هایتان مطمئن باشید.

چکیده مقاله

یکی از راه های تشخیص جسیت نر و ماده بودن بلدرچین توجه به صدا و آواز آنهاست. بلدرچین نر آواز و صدای به خصوصی دارند. گرچه ماده ها هم صدای خاص خودشان را دارند ولی بلندی و رسایی صوت، مختص پرنده های نر است. مخصوصا زمانی که گرسنه و تشنه اند. وقتی تاخیری در دادن آب و غذا به آنها داشته باشید بعد از ریختن دان یا آب ، نر ها زودتر از ماده به سمت غذا هجوم می آورند و ماده ها صدایی شبیه به اعتراض کردن دارند.

تشخیص جنسیت بلدرچین تگزاس

برای این کار توجه خود را به مخرج پرنده معطوف کنید. آنها را به آرامی در دستتان نگه دارید طوری که مقعد پرنده رو به بالا باشد. پرهای آن قسمت را کنار بزنید و سوراخ مخرج را بررسی کنید سپس با دو انگشت خود، قسمت پایین و بالای مقعد را به آرامی فشار دهید اگر چیزی شبیه به یک توپ کوچک دیده شود قطعا پرنده شما نر است. در این این صورت بلدرچین شما ماده است.

تشخیص جنسیت بلدرچین تگزاس

« تشخیص جنسیت بلدرچین تگزاس »

تشخیص جنسیت بلدرچین ژاپنی

در بلدرچین های ژاپنی تشخیص اینکه بدانید کدام یک از آنها نر هستند یا ماده باید به طرح و رنگ پرهای سینه آنها توجه کنیدپرنده هایی که ماده هستند، . رنگ پایه پرهای بدنشان کرمی و یا قهوه ای کمرنگ است و روی قفسه سینه آنها خال هایی به رنگ قهوه ای وجود دارند در حالی که پرهای قفسه سینه بلدرچین های نر قهوه ای متمایل به رنگ قرمز است و هیچ خالی در بین بال و پر آنها دیده نمی شود ضمن اینکه جثه بلدرچین نر و ماده از نظر وزن و اندازه هم ، با یکدیگر فرق می کنند طوری که بلدرچین نر بزرگتر و درشت از بلدرچین ماده دیده می شود.

تشخیص جنسیت بلدرچین ژاپنی

« تشخیص جنسیت بلدرچین ژاپنی »

تشخیص جنسیت بلدرچین سفید

وقتی سن بلدرچین ها به 45 روز رسید، یک غده کلاهکی » شبیه به یک برآمدگی « در انتهای مخرج آنها ظاهر می شود و هر چقدر سن افزایش یابد بیشتر مشهود است. پرنده را به آرامی در میان دستانتان بگیرید » البته انجام دادن این کار مستلزم داشتن تخصص است. چنانچه این توانایی را ندارید، حتما از یک فرد با تجربه کمک بگیرید چون ممکن است به آنها آسیب جنسی وارد کنید « و با دو انگشت خود قسمت انتهایی آن برآمدگی را فشار دهید. اگر از آن، چیزی شبیه به کف صابون غلیظ بیرون آمد، بدون شک بلدرچین شما نر است.

تشخیص جنسیت بلدرچین سفید

« تشخیص جنسیت بلدرچین سفید »

تشخیص جنسیت بلدرچین کالیفرنیایی

خصوصیات ظاهری بلدرچین های کالیفرنیایی آنقدر بارز است که به راحتی می توان نر و ماده بودن آنها را تشخیص داد. هر دو پرنده بر روی سر خود یک تاج پرده ای شکل دارند ولی تاج پرنده ماده کوچکتر است. رنگ پرهای سینه پرنده نر آبی است و خط های سیاه رنگی در زیر گلویش به چشم می خورد همچنین یک خط سفید هم دو تا دور سر و گردنش کشیده شده است در حالی که ظاهر پرنده ماده ساده تر است.

تشخیص جنسیت بلدرچین کالیفرنیا

« تشخیص جنسیت بلدرچین کالیفرنیا »

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری