کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

روش های تامین رطوبت دستگاه جوجه کشی

ویرایش شده در : ۱۳۹۹٫۰۸٫۲۶

برای افزایش راندمان یک دستگاه جوجه کشی مناسب ، نیاز به اطلاعات کامل به اهمیت رطوبت در دستگاه جوجه کشی و روش های اندازه گیری رطوبت و ایجاد رطوبت در دستگاه جوجه کشی خواهید داشت. در این مقاله ما اطلاعات کاملی در مورد اهمیت رطوبت در دستگاه جوجه کشی ، اندازه درصد رطوبت دستگاه جوجه کشی و ایجاد ، تامین و تنظیم رطوبت و روشهای افزایش و کاهش آن ، انواع رطوبت ساز ، رطوبت سنج و سنسور جوج کشی و ... در اختیار شما قرار خواهیم داد

تامین رطوبت ماشین جوجه کشی

« تامین رطوبت ماشین جوجه کشی »

رطوبت دستگاه جوجه کشی باید چند باشد ؟

رطوبت , یکی از عوامل مهم در تبدیل تخم به جوجه می باشد که در صورت نادیده گرفتن این موضوع مهم ، میتواند صدمات جبران ناپذیری برای ما بوجود آورد . به همین علت باید به میزان رطوبت دستگاه جوجه کشی خود همواره دقت کافی مبدول بداریم. درجه رطوبت در همه پرندگان یکسان نبوده و برای پرنده ای خاص ، باید رطوبت همان پرنده تامین گردد. پیشنهاد میشود برای مشاهده  میزان رطوبت پرنده مورد نظر خود به صفحه جدول دما و رطوبت دستگاه جوجه کشی مراجعه فرمایید.

نحوه تنظیم میزان رطوبت در دستگاه جوجه کشی چگونه است ؟

جهت تامین رطوبت دستگاه جوجه کشی میتوان از دو روش استفاده از دستگاه رطوبت ساز التراسونیک و یا استفاده از ظرف آب بهره جست.

 

تنظیم رطوبت با استفاده از ظرف آب :

اگر کف ظرف آب بصورت شیب دار باشد با بالا یا پایین رفتن عمودی سطح آب در ظرف، میزان تماس آب درون آن با هوا و پیرو آن میزان تبخیر نیز تغییر میکند و از آن بعنوان روشی برای کنترل رطوبت میتوان استفاده کرد

 

تنظیم رطوبت با استفاده از دستگاه مه ساز یا رطوبت ساز یا دستگاه بخار سرد التراسونیک :

دومین روش برای تامین رطوبت استفاده از دستگاه بخار سرد است بدین ترتیب میزان رطوبت بطور ثابت و دقیق بدون بروز نوسانات دما یا تشکیل قطره بر روی اجزا در حد مجاز تعیین شده توسط کاربر باقی خواهد ماند و بطور قطع روشی قابل اطمینانی جهت تامین رطوبت است.

سیستم تامین رطوبت جوجه کشی

« سیستم تامین رطوبت جوجه کشی »

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری