کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

تاریخچه دستگاه جوجه کشی در دوران قدیم

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۸٫۲۸

جوجه کشی از انواع پرنده ها قدمتی بسیار طولانی دارد که در همین راستا پیدایش دستگاه جوجه کشی به عنوان عنصر اصلی این فرایند به حدود 20 قرن پیش باز می گردد. این وسیله ها که برای جوجه کشی استفاده می شوند، متشکل از کوره های آتشین بوده که الهام یا در واقع ایده اولیه همین دستگاه های جوجه کشی امروزی را خلق کرده اند. این مطلب را می توان نشان دهنده اهمیت صنعت جوجه کشی و پرورش پرنده در نظر گرفت که قدمت و تاریخچه طولانی و بسیار پر اهمیتی را به خود اختصاص داده است.

تاریخچه جوجه کشی

« تاریخچه جوجه کشی »

دستگاه جوجه کشی در مصر باستان به چه شکلی بودند ؟

جالب است بدانید کوره هایی که در مصر برای جوجه کشی استفاده می شد، ساختاری جالب تر از اهرام ثلاثه دارند. البته هم اکنون نیز در برخی از روستاهای مصر همچنان از سیستم جوجه کشی 20 قرن پیش بکار گیری می کنند. وجه های متعددی از فرهنگ غنی مصریان، همانند ریاضیات، تولید پاپیروس، زمینه های هنری و حتی شیوه های جوجه کشی، یونانیان باستان را تحت تاثیر خود قرار داد. فیلسوف بزرگ ارسطو را می توان اولین کسی در نظر گرفت که آخرین نوآوری را ارائه نمود : " در کشور مصر، تخم ها به طور خودبخودی با دفن شدن در انبوهی از فضولات حیوانات تبدیل به جوجه می شوند.” بعد از گذشت 2 قرن از این مهم، تاریخدان دیودروس سایکلوس با بررسی ها و تحقیقاتی که انجام داده بود شیوه جوجه کشی مردم مصر را اعجاب آور بیان کرد.

وی در کتاب معروف “تاریخچه کتابخانه” که گردآوری از 40 کتاب تاریخی است، بیان کرد: حقیقت اعجاب آور این است که، با توجه به حیاتی بودن بهره گیری از آنها، [در مصر] افرادی که در راس امور پرورش پرنده هایی چون مرغ و غاز قرار دارند، علاوه بر اینکه آنها را با روشهای طبیعی شناخته شده برای همه بشر، پرورش می دهند؛ با دستان خود و با بهره گیری از یک مهارت منحصر به فرد عرفانی که توصیف ناپذیر است، این فرایند را به انجام می رسانند. ارسطو و دیودوروس هر دو به وسیله های جوجه کشی که توسط مصریان استفاده می شد اشاره کرده اند، نوعی کوره ای گلی که با پیروی از یک  سیستم خاص كه در حالت کلی جهت خلق شرایط لازم جوجه کشی، در قسمت پایین مرغ تخم گذار طراحی شده بود.

علیرغم تامین گرمای زیاد، رطوبت و همچنین گردش تخم مرغ به شکل دوره ای شرایط حیاتی برای تبدیل تخم به جوجه سات که یک کوره جوجه کشی می تواند ۴۵۰۰ تخم بارور شده را در مدت 2 الی 3 هفته به جوجه تبدیل کند . این رخداد تمامی بیگانگان را را تحت تاثیر خود قرار داده و همه شیوه جوجه کشی مردم مصر را نوعی معجزه می دانستند.

بررسی دستگاه های جوجه کشی که توسط مصریان استفاده می شد

در نیمه قرن هجدهم، یک حشره شناس فرانسوی به نام آنتوان فرهولو دی رئومور برای آشنایی کامل و یافتن پاسخ سوال های خود از دستگاه جوجه کشی بازدید كرد و اظهار داشت كه “مصر باید بیشتر از اهرام ثلاثه اش، به آنها افتخار کند.”

جالب است بدانید که نقاشی ها و طراحی های حک شده در دیوار توسط مصریان باستان بیشتر نماد غذا می باشد. با توجه به تحقیقات و بررسی های انجام شده دستگاه جوجه کشی در مصر دیتر اختراع شده و مورد استفاده قرار گرفت. سلیما اکرام که یکی از بزرگ مصر شناسی دانشگاه آمریکایی در قاهره است بیان می کند مرغ ها پرنده ی بومی دره نیل نبودند. به امکان زیاد این پرنده ها از آسیا، اقلیمی که در آن ۱۰ هزار سال قبل مرغ های وحشی طی فرایندی اهلی شدند- با گذر از بین النهرین یا توسط برخی کشتی ها ، به اینجا وارد شده اند. خانم اکرام همچنین بیان می کند که گوشت مرغ از اوایل قرن چهارم تا 30 سال قبل از میلاد که به دوره بطلمیوس معرف است به عنوان یکی از اصلی ترین غذا های مردم مصر بود. این امر باعث شده تا مردم این اقلیم برای تامین گوشت مرغ به میزان کافی دست به طراحی و تولید دستگاه جوجه کشی بزنند.

این دستگاه های جوجه کشی از نظر ساختار و طراحی مشابه نمونه های کوچکتر و گردتر اهرام بود که نه روی زمین بله بر روی آجر هایی قرار داده می شوند و قسمت های دودکش مانندی با ساختار دایوری برای خروج هوا داشتند. هر مرغ می تواند در هر دوره حدوداً بین 13 تا 15 تخم نطفه دا بگذارید که مصریان آنها را جداگانه در کوره جوجه کشی قرار می دادند و این امر در مقیاس چند هزار تخم امری بسیار دشوار و غیر قابل باور بود. بهره گیری از این سیستم باعث شده بود تا مرغ زمان بیشتری برای تخم گذاری داشته باشد.

دستگاه جوجه کشی قدیمی

« دستگاه جوجه کشی قدیمی »

بررسی کارکرد جوجه کشی مصریان

متاسفانه با وجود بررسی های انجام شده مشخص نیست که افراد با چه شیوه ای از کوره جوجه کشی برای تبدیل تخم به جوجه استفاده می کردند. با توجه به بررسی بعضی از محققان فعال در این زمینه، تنها گفته شد که مصریان از شیوه های مرموز و غیر معمول برای این کار استفاده می کنند.

البته می توان در نظر گرفت که امکان مسافران برای توضیح این فرایند تنها بروی تصورات و دیده های خود اتکا نمایند خود تکیه کنند نه و هیچ یک از واقعیت هایی را درک نکنند.

یک  راهب ایرلندی به نام سایمون فیتز Simon Fitz کوره های جوجه کشی متعلق به مصری ها را خارق العاده و ماورالطبیعه شرح داد. این راهب از مصر، تحت عنوان قسمتی از زیارت بی نظیر که وی را از کشور خود به اقلیمی مقدس در اوایل قرن چهاردهم برد، بازدید کرد. به طوری کلی فیتز کوره هایی مصری را بدین شکل تصور می کرد:

“در قاهره، مکانی ای باریک و طولانی بیرون از قسمت دروازه و حدوداً در بخش سمت راست قرار دارد که بدون بهره گیری از پرنده های مولد یعنی مرغ و خروس، تنها با بکارگیری آتش و حرارت، تخم پرنده ها را به جوجه تبدیل می کنند که از نظر تعداد بسیار زیاد می باشند.” بدیهی است که تخم تولید شده توسط مرغ به وسیله خروس بارور و اصطلاحاً نطفه دار می شود ولی توضیحات این راهب به شکلیست که خواننده باور می کند تنها اتش و دمای بالا باعث تولد جوجه ها شده است.

دستگاه جوجه کشی دست ساز قدیمی

« مرغ و خروس پلیموت راک »

گفته های موجه و قابل استاندارد درباره تاریخچه دستگاه جوجه کشی

اولین توضیحات موجه و قابل بررسی توسط اروپایی ها ارائه گردید. در اواسط قرن هجدهم ، فردی به نام  رئومور به سرزمین مصر سفر کرد که مجوز گذر به داخل کوره های “جادویی” را از افراد صاحب اختیار به دست آورد. وی تمامی چیز هایی را که مشاهده کرد را کاملاً با جزئیات نوشت. با توجه به گفته های رئومور، کوره های مخصوص جوجه کشی متشکل از دو بال متقارن می باشد که به وسیله یک راهروی مرکزی تفکیک شده است. هر یک از این بال ها دارای 5 عدد اتاق بوده که هر اتاق از دو ردیف تشکیل شده است.

تخم های نطفه دار پرنده در بخش پایینی این اتاقک ها جایگذاری می شوند و به وسیله آتش موجود در طبقه بالایی اتاقک ها گرم می شوند. ارسطو نوشته بود كه تخم ها پس از دفن شدن در مدفوع تبدیل به جوجه می شوند. در واقع کلید پروسه جوجه کشی، مدفوع بوده است، اما از روشی که فیلسوف یونانی فکر میکرد،استفاده نمی شد. در دره نیمه خشک نیل، استفاده از کود حیوانی راحتتر از چوب بود، بنابراین برای گرم کردن تخم ها از کود حیوانی به عنوان سوخت استفاده می کردند.

چند اتاق به عنوان اسکان برای کارگران که در کوره ها جوجه تولید می کردند، استفاده می شد. وظیفه اصلی آنها نظارت بر آتش و چرخاندن مرتب تخم ها بود که اساس تولید جوجه است. با استناد بر بیانات فیلیپ جی کلوئر، استادیار تدریس علوم حیوانات در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، حرکت دادن و گرداندن تخم ها از چسبیدن جنین به پوسته تخم جلوگیری می کند. تا بدین شکل جنین از بین نرود و یا امکان بروز هرگونه مشکل در سلامتی جوجه به صفر برسد.

دستگاه جوجه کشی جایگزینی برای مرغ

پروسه جوجه کشی از دوره ها و فرایند ها متعددی تشکیل شده است که یکی از مهم ترین آنها تامین گرما به مقدار کافی در برای جنین داخل تخم است. توجه داشته باشید که اگر این گرما از حد استاندارد تخطی کند جوجه زودتر از تخم خارج شده که در این حالت احتمال تلف شدن بسیار بالا می باشد. پرنده ها به طور غریزی و با پیروی از ذات خود می توانند دمای داخل تخم را حس کنند. جالب است بدانید که به گفته رئومور کارکنان نیز برای اندازه گیری و به نوعی درک دمای داخل تخم آنها را بین انگشتان و نزدیک پلک خود قرار می دادند.

مصری ها با بررسی رفتار ها مرغ و تقلید از آن می توانستند در هر بازه ای از رمان به جوجه کشی از تخم های نطفه دار بپردازند. این در حالیست که، اروپایی ها فقط در فصل های بهار و تابستان قادر به جوجه کشی بودند، چرا که مرغ ها در ماه های سردتر نمی توانند دمای کافی را برای تخم ها تامین کنند. رئومور بعد از بازگشت به کشور خود یعنی فرانسه تلاش کرد تا با استفاده از ابزار مناسب همین روش بی نظیر مصریان را مکرر اجرا کند. ولی با توجه به شرایط آب و هوا بسیار خنک اروپا، دستگاه های جوجه کشی جهت تولید جوجه به گرما و مهم تر از همه سوخت بیشتری نیاز داشتند.

متاسفانه رئومور راهی را برای اجرای این پروژه پیدا نکرد که از نظر اقتصادی مناسب ایده آل باشد. بعد از مرگ او، تعداد زیادی از محققان و دانشمندان  این هدف را ادامه دادند. تا اینکه بالاخره در سال اواخر قرن نوزدهم، یک فرد اهل کانادا به نام لیمان بایس، دستگاه جوجه کشی مجهز به لامپ زغال را طراحی و اختراع کرد. در این دستگاه از یک تنظیم کننده الکتریکی جهت پایدار نگه داشتن دما بهره گیری شده بود. اهمیت این اختراع باعث شد تا شهر پتالوما، کالیفرنیا، به “پایتخت مرغ جهان” تبدیل گردد.

دستگاه جوجه کشی نسل جدید

« دستگاه جوجه کشی نسل جدید »

بکارگیری از لامپ بنزینی در انکوباتور جوجه کشی

با ظهور نسل جدید از دستگاه جوجه کشی که با برق کار می کردند، اهمیت کوره های مخصوص جوجه کشی مصریان افت کرد. اکثر کارشناسان مرغ معاصر بر این باورند که، کوره های جادویی مدت ها پیش نابود شده اند. این در حالیست که در سال ۲۰۰۶، یک تیم متشکل از متخصصان سازمان غذا و کشاورزی بعد از بررسی های موشکافانه دریافتند که کوره های جوجه کشی جادویی متعلق مصریان هنوز برای تبدیل تخم به جوجه مورد استفاده قرار می گیرد. کارگران همان روش هایی را که ۲۰۰۰ سال بکار می بردند، را دنبال می کنند. اولاف سایم، یکی از کارشناسان فعال در زمینه دام که با سازمان غذا و کشاورزی جهت بررسی مزارع همکاری می کند، می گوید: “تیم ما  بخاطر بررسی و تحقیق درباره خطرات آنفولانزای مرغی در فارم ها و مزرعه های بودیم که دریافتیم در برخی از استان ها، افراد محلی بر با پیروی از سنت ها و شیوه های قدیمی از کوره های جادویی جوجه کشی باستانی بهره گیری می کنند.

او ادامه داد، با توجه به موارد ذکر شده در گزارش بررسی سازمان غذا و کشاورزی، کوره های جوجه کشی که در حال حاضر از آنها استفاده می کنند بسیار شبیه به نمونه های های قبلی می باشند. از نظر طراحی هنوز هم دو بال دارند که به وسیله یک راهرو مخصوص از یکدیگر تفکیک شده اند و هر بال متشکل از اتاقک هایی با 2 طبقه هستند.

دستگاه جوجه کشی نمادی از تاریخچه جوجه کشی مصر باستان

برماوی یک کلمه عربی برای بیان فردی که جوجه کشی می کند مورد استفاده قرار می گیرد، و در اصل به معنای “مردی از روستای برمه” است. سایم توضیح می دهد که کارشناسان سازمان غذا و کشاورزی بعد از تحقیقات عمیق و موشکافانه دریافتند که “ سیستم جوجه کشی مصر باستان در اصل به شکل سینه به سینه از یک نسل به دیگری و بدون کوچک ترین آموزش یا دوره ای رسمی انتقال یافته است.” به عبارت دیگر فناوری و دانش زبانی فرایند جوجه کشی ۲۰۰۰ سال از تغییر و تحولات زبانی، از اقلیم مصر باستان گرفته تا سرزمین های قبطی و در آخر عربی، باز مانده است.

با استناد به بیانات علی عبدالحکیم، كه در دوره ای فعالیت های خود را در سازمان غذا و کشاورزی به پیش می برد و حال رئیس سازمان دامپزشکی Vet CEO در کشور مصر می باشد، امروزه در حدود 180 تا 210 عدد دستگاه هنوز با پیروی از تکنیک های باستانی که نشات گرفته از تاریخچه ابزارهای جوجه کشی مصر باستان است استفاده می شود. ولی بیشتر افراد برای راحت تر کردن کار و سوددهی بالا به شیوه های نوین روی آورده اند.

شایان ذکر است که تک تک دستگاه ها حتی پیشرفته ترین آنها با پیروی از شیوه خلاقانه ای که برای نخستین بار  20 قرن پیش در مصر باستان با روش های خارق العاده اختراع شد ،اجرا و پیاده سازی می شود. از این رو می توان گفت که شاید همین دستگاه ها از خود اهرم ثلاثه مصر جذاب تر هستند.

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری