دلایل و علل بوق ممتد زدن دستگاه جوجه کشی

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۸٫۲۵

گروه صنعتی اسکندری با بهره گیری از مهندسین و اساتید دانشگاهی دستگاه های جوجه کشی بسیار با کیفیت و رقیب دستگاه های جوجه کشی خارجی کُره ای را تولید و عرضه میکند. با توجه به تجربه و تخصص این کارخانه مواردی در محصول تولیدی خود به کار برده تا استفاده کننده از محصول خود را متوجه خطر خرابی تخم ها مطلع کند. یکی از این آپشن ها بوق های ممتد دستگاه جوجه کشی است که در این مطلب ما چرایی ایجاد آن و روش رفع مشکل را بازگو خواهیم کرد.

بوق ممتد دستگاه جوجه کشی

« بوق ممتد دستگاه جوجه کشی »

کسانی که در مقیاس های نسبتاً بزرگ سر و کار دارند برای کاهش هزینه های خود ترجیح میدهند که بجای خرید جوجه های یکروزه ، به کمک یک دستگاه جوجه کشی خود اقدام به جوجه کشی کرده و چند صد عدد تخم نطفه دار تولید شده توسط گله خود را به جوجه تبدیل کنند. نکته قابل توجه موضوع این است که جوجه گیری از تخم های نطفه دار تحت تاثیر انواع فاکتورها مانند رطوبت ، دما ، اکیژن و چرخش قرار داشته و اگر یکی از این موارد رعایت نشود منجر به نابودی کل تخم های نطفه دار خواهد شد.

بوق ممتد دستگاه جوجه کشی

همانطور به برایتان شرح دادیم جوجه کشی تحت تاثیر برخی شرایط انجام میشود. بدون شک استفاده از محصول بصورت ۲۴ ساعته نمیتواند در کنار دستگاه بوده و به آن نظارت داشته باشد. از این رو اگر در کارکرد دستگاه خللی وارد شود ممکن است کل تخم های نطفه دار داخل محفظه از بین بروند. این موضوع باعث شده تا گروه صنعتی اسکندری از سیستم بوق ممتد بعنوان سیستم هشدار دهنده استفاده کند. در صورتیکه در هنگام انجام فرآیند جوجه کشی صدای بوق ممتد به گوشتان خورده است این موضوع نشان دهنده غیر استفاده بودن یکی از موارد جوجه کشی است. برای نمونه این بوق نشانگر این است که :

  • دمای داخل بالاتر یا پایین تر از حد استاندارد باشد

  • رطوبت داخل بالاتر یا پایین تر بازه تعریف شده باشد

  • دمای محیط کمتر از ۲۳ درجه و بیشتر از ۲۶ درجه باشد

در این زمان باید شما تمامی موارد را بررسی کنید تا از افت میزان راندمان خود جلوگیری کنید.

دما و رطوبت داخل دستگاه جوجه کشی

مقدار دما و رطوبت جوجه کشی برای تخم نطفه دار پرنده های مختلف متفاوت است. از این رو کاربر باید با توجه به نوع تخم جوجه کشی مقادیری مانند دما و رطوبت را اعمال کند. پس از آن چنان چه به هر دلیلی یکی از این مقادیر از مقدار تنظیم شده فراتر برود صدای بوق ممتد از برد دستگاه به گوش میرسد. در این زمان مصرف کننده محصول باید نسبت به بررسی مقادیر دما و رطوبت اقدام کند.

دما و رطوبت داخل دستگاه جوجه کشی

از دیگر عواملی که باعث میگردد تا آژیر بوقق ممتد دستگاه به صدا دربیاید عوامل بیرونی است ؛ چرا که دستگاه های جوجه کشی گروه صنعتی اسکندری مجهز به سنسور محیطی بوده و بصورت دقیق دمای محیط پیرامون دستگاه را اندازه گیری میکند. چرا که دمای پیرامون دستگاه نیز بر روی راندمان نهایی تاثیرگذار بوده و دمای بالاتر از ۲۶ درجه و پایین تر از ۲۳ درجه را تحت تاثیر قرار دهد. در این صورت سیستم هشدار دهنده بصورت پیاپی بوق میزند تا کاربر عملیات لازم برای معتدل سازی دمای محیط را انجام دهد. جالب است بدانید که سیستم هشدار دهنده در فصول سرد بیشتر فعال شده و کاربر را از سرد بودن دمای محیط آگاه میکند. سیستم هشدار دهنده در واقع یک امتیاز برای محصولات جوجه کشی اسکندری محسوب میشود ؛ چرا که با آگاه کردن صاحب محصول باعث عدم تلف شدن تخم های نطفه دار میشود.

« دلایل مرگ جنین جوجه کشی »