کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

اهمیت بهداشت در جوجه کشی

ویرایش شده در : ۱۳۹۹٫۱۰٫۱۰

پیشرفت صنعت جوجه کشی در سالهای اخیر موجبات جلورفت صنعت طیور را فراهم کرد ؛ اما با این حال مشکلاتی را نیز بهمراه آورد. با ورود تعداد زیادی از تخم های نطفه دار به کارخانجات جوجه کشی بیماری ها را در این مراکز افزایش داد. در این مطلب شما با اهمیت بهداشت و چگونگی بهداشت در کارخانجات جوجه کشی آشنا خواهید شد.

اهمیت بهداشت جوجه کشی

« اهمیت بهداشت جوجه کشی »

اهمیت بهداشت در جوجه کشی

بدون هیچگونه تردید ، رعایت بهداشت برای پیشگیری و جلوگیری از ایجاد آلودگی بر روی جوجه های یکروزه بهتر از مقابله با آلودگی و درمان بیماری طیور است. اگر شما به بهداشت را در دوره جوجه کشی رعایت کنید یقیناً برایتان به صرفه تر از درمان انوای بیماری طیور بواسطه آلودگی ها خواهد بود. به زبانی دیگر ایجاد آلودگی در یک واحد جوجه کشی باعث کاهش کمیت و کیفیت جوجه های تولید شده ، اتلاف نیروی کار و ضررهای اقتصادی میگردد.

امروزه برای رعایت بهداشت جوجه کشی برنامه های مختلفی در سالن های جوجه کشی اجرا میشوند. برای نمونه کنترل عوامل آلوده گر ، برنامه منظم برای نظافت سالن و مدیریت مواد زائد از جمله این اقدامات است. هدف از اجرای این تلاش ها بالاترین میزان تولید با بهترین کیفیت با هزینه کم می باشد.

روش های انتقال عوامل بیماری زا به سالن

عوامل بیماری زا از طرق مختلف مانند تخم مرغ ، کارگران ، تاسیسات و تجهیزات و در نهایت هوا به داخل سالن منتقل میشوند. در زیر به مهمترین این موارد اشاره شده است.

 

۱- تخم مرغ

تخم مرغ یکی از عمده ترین منبع آلودگی در سالن های جوجه کشی است. در صورت آلودگی شدید پوسته تخم میکروب ها به واسطه نوسانات دمایی ، مرطوبیت پوسته تخم و یا شکستگی از پوسته به داخل تخم نفوذ میکنند. تلفات چند روز اولیه بعد از خروج جوجه ها در دستگاه جوجه کشی نیز معمولاً به میکروب ها ارتباط دارند. بنابرین تخم مرغ هایی که پوسته آنها به شدت آلوده است باید در مرحله اول به اتاق های گاز منتقل شوند و پس از پاکیزه شدن به داخل سالن هدایت شوند. برای اجرای این عملیات ابتدا تخم مرغ ها را در اتاق دود و قبل از وارد ساختن به ماشین جوجه کشی ضدعفونی کنید. پیشنهاد میکنیم تا عملیات ضدعفونی را در اتاق های کوچک انجام دهید تا علاوه بر مصرف کم مواد تخم ها نیز بهتر ضدعفونی شوند. بعد از ضدعفونی هر گروه از تخم مرغها، گاز را به وسیله ی تهویه از اتاق خارج کنید.

بهداشت اتاق جوجه کشی

« بهداشت اتاق جوجه کشی »

۲- کارگران و کارکنان

کارکنان میتوانند علاوه بر اجرای وظایف خود آلودگی سالن را نیز تشدید کنند. به همین علت لازم است تا کارکنان شرایط و ضوابط خاصی را رعایت کنند. این افراد برای ورود به سالن باید لباس خود را تعویض کنند و با چکمه های خود از داخل مواد ضدعفونی کننده عبور کنند. افراد شاغل در این حوزه نباید در مرغداری های دیگر شاغل باشند و یا در منزل خود پرنده نگهدارند.

 

۳- کنترل هوای ورودی و خروجی

هوای وارد شده به داخل سالن باید قبل از ورود به کمک فیلترها تمیز شوند. محل مناسب نصب فیلتر، ورودیهای سقف سالن است. دقت کنید که هوای اتاق هچری و جوجه های یکروزه بسیار آلوده است ؛ هوای این اتاق ها باید در سریع ترین زمان از اتاق خارج شوند. اگرچه خروج تمامی هوای آلوده از سالن عملکردی کاملاً ایده آل است ؛ اما وجود مقدار کمی هوای آلوده در سالن اجتناب ناپذیر است و مشکلی در سالن ایجاد نمیکند.

 

۴- تاسیسات و تجهیزات

از مهمترین اصول بهداشتی ضدعفونی مرتب و منظم اتاق ها و لوازم جوجه کشی است. توجه کنید که تمیز کردن ، خشک کردن و در نهایت ضدعفونی کردن کامل تجهیرات برای به حداقل رساندن جرم های میکروبی بسیار ضروری است. جهت پاکسازی میتوانید عملیات زیر را اجرا کنید:

  • برای نظافت تجهیرات از آب فشار قوی استفاده کنید.

  • تمام سطوح را با محلول مواد شوینده ضدعفونی کنید. دقت کنید که مواد باید به منظور میکروب زدایی باید 5 دقیقه بمانند.

  • مواد ضدعفونی را از سطوح آلوده تمیز کنید.

 

جرم های میکروبی معمولاً توسط لایه های مواد کثیف احاطه میشوند ؛ به همین دلیل قبل از انجام فرایند ضدعفونی باید آلودگی های سطحی برطرف شوند. در صورتی که این کار صورت نگیرد مواد ضدعفونی کننده موثر واقع قرار نمیگیرند.

اجرام میکربی اغلب توسط لایه ای از مواد کثیف احاطه می شوند. به همین جهت، قبل از عمل ضدعفونی، آلودگیهای سطحی را باید برطرف کنید. چنانچه این کار صورت نگیرد. مواد ضد عفونی کننده مؤثر واقع نمی شوند.

توجه کنید که ضدعفونی کابین ماشین های جوجه کشی بیشتر از نظافت سالن اهمیت دارد. همچنین علاوه بر کف و دیوار ، باید روی دستگاه ها ، میزهای نطفه سنجی ، گاری های حمل و نقل و جعبه های پلاستیکی نیز ضدعفونی شوند.

نظافت داخل کابین ماشین های جوجه کشی

دقت کنید که نظافت سیستم داخلی ماشین های جوجه کشی بسیار پر اهمیت است. بدین منظور توصیه میشود تا تجهیزات از جنس استیل باشند تا بهتر ضدعفونی شوند. استفاده از برخی ضدعفونی کننده های استاندارد نیز توصیه میگردد.

برای نظافت داخلی ماشین های جوجه کشی بعد از خارج ساختن سینی ها در مرحله اول به کمک جارو های برقی ابتدا کُرک و پر های داخلی دستگاه را جارو کنید. سپس به کمک برس سیمی و محلول های شوینده درب و دیواره های دستگاه را بشویید و در انتها طبق دستورالعمل دستگاه را با گاز فرمالیدید ضدعفونی کنید.

« راهنمای ضدعفونی با گاز فرمالدید »

بازدید از سایر مرغداری ها

جهت کسب تجربه از واحد جوجه کشی شهر خود بازدید کرده و با مدیران آنجا تبادل اطلاعات کنید.

توجه کنید که بهترین ضدعفونی کننده فرمالین است. علاوه بر این محلول میتوانید از ترکیبات فنلی دار ، ترکیبات یددار ، ترکیبات کلردار ، ترکیبات چهار تایی آمونیاک و مواد حاوی کرزول ، نظیر کرولین نیز استفاده کنید.

نحوه ی ضد عفونی با فرمالین : فرمالدیید به صورت محلول ۴۰٪ در آب و به نام فرمالین در بازار موجود است. این گاز مادهی مؤثرهای فرمالین است و ضد عفونی کننده ی خوبی است و به راحتی می تواند تعداد زیادی تخم مرغ را با هم ضد عفونی کند.

نکات مورد توجه برای ضد عفونی با فرمالین

گازفرمالین خطرناک بوده و باید تمامی موارد ایمنی در هنگام کار با آن رعایت شود. در هنگام ضدعفونی اتاق را ترک کنید و بعد از خاتمه دربها را باز کرده و تهویه را روشن کنید.

۱- بهتر است در هنگام کار با فرمالین از دستکش استفاده کنید.

۲- از ظروف سفالی با حجم زیاد بجای ظروف آهنی استفاده کنید.

۳- تأثیر ضد عفونی با گاز فرمالین در محیطی که حرارت و رطوبت مناسب داشته باشد افزایش مییابد.

۴- همیشه باید فرمالین را بر روی پرمنگنات بریزید.

۵- نسبت دو قسمت حجمی فرمالین به یک قسمت وزنی پرمنگنات پتاسیم را رعایت کنید.

۶- غلظت گاز فرمالدیید با توجه به دقت مورد نیاز برای ضد عفونی «تخم مرغ» ، «تجهیزات» و «تأسیسات» متفاوت است.

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری