کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

روش های تشخیص بهترین دستگاه جوجه کشی

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۸٫۲۲

سودآوری پرورش و نگهداری انواع پرندگان زینتی و گوشتی باعث گردیده تا به مخاطبان این حرفه روز به روز افزوده شود. این موضوع باعث گردیده تا در دنیا شرکت های زیادی نسبت به تولید ماشین های جوجه کشی اقدام کنند. با پیشرفت تکنولوژی به مرور دستگاه های جوجه کشی قدیمی از رده خارج شده و ماشین های جوجه کشی جدید جایگزین آنها میشوند. در این مطلب سعی داریم تا شما را با بهترین دستگاه جوجه کشی موجود در بازار ایران آشنا کنیم.

بهترین دستگاه جوجه کشی

« بهترین دستگاه جوجه کشی »

وجود انواع دستگاه جوجه کشی در بازار ، ذهن هر خریداری را به خود درگیر میکند. به راستی کدام دستگاه جوجه کشی بهترین است؟ از طرفی بسیاری از فروشندگان دستگاه جوجه کشی مدعی برترین تولیدکننده در این حیطه هستند. همین موضوع باعث میگردد تا اکثر کاربران در انتخاب محصولات دچار تردید میشوند. به این موضوع دقت کنید که فرآیند جوجه کشی کاری بسیار حساس بوده و ممکن است در صورت عدم انتخاب صحیح ، تخم ها از بین بروند.

بهتر است بدانید که بهتر بودن یک دستگاه جوجه کشی مسئله نسبی است و هر فردی باید با توجه به نیاز خود باید یکی از آنها را انتخاب کند. ممکن است که جدیدترین دستگاه جوجه کشی بازار از محبوبیت کمتری نسبت به سایر بخوردار باشد ؛ چرا که تجربه نشان داده مردم به دنبال اجناسی میروند که از قبل امتحان خود را پس داده اند. بطور کل یک دستگاه جوجه کشی باید از زوایا مختلف بررسی شود تا کلمه " بهترین " را برای خود اختصاص دهد.

ویژگی ها و خصوصیات بهترین دستگاه جوجه کشی

مهمترین عوامل انتخاب یک محصول بعنوان بهترین از قرار زیر است :

بدنه : بدنه دستگاه جوجه کشی اولین مورد مهم برای انتخاب دستگاه جوجه کشی است ؛ چرا که تخم های نطفه دار برای رشد نیازمند به یک محیط امن و ایزوله بوده که به هیچ وجه آلودگی در دستگاه ایجاد نکند. همچنین بدنه بر روی دوام و عمر دستگاه تاثیر مستقیم دارد.

کنترلر دستگاه : از بخش های مهم هر دستگاه جوجه کشی است و تمامی قطعات الکتریکی در این بخش قرار گرفته است. کنترل جوجه کشی باید بصورت اتوماتیک باشد و نمایشگرهای مختلفی را در خود داشته باشد. اغلب دستگاه های جوجه کشی نسل جدید از دو سنسور اصلی و نگهبان برای کنترل دستگاه جوجه کشی استفاده میکنند.

کنترلر دستگاه جوجه کشی : مهمترین قطعه در هر دستگاه جوجه کشی می باشد که قطعات الکترونیکی دستگاه بر روی آن نصب شده و سیستم های مختلف در داخل و یا بیرون دستگاه با آن کنترل میشوند. مسلما نمی توان گفت که کنترلر آنالوگ و دستی، بهترین گزینه برای دستگاه جوجه کشی است. چرا که کنترلر دستگاه جوجه کشی باید کاملا اتوماتیک و پیشرفته باشد و نمایشگرهای لازم برای کنترل دما، رطوبت و روزشمار جوجه کشی را داشته باشد.

سنسور دما و رطوبت : سنسور دما و رطوبت از اصلی ترین قطعات دستگاه است. در هنگام خرید ماشین جوجه کشی باید بررسی شود که آیا محصول از بهترین نوع سنسور بهره مند است یا خیر ؟ چرا که در صورت غیر استاندارد بودن سنسور دستگاه جوجه کشی راندمان نهایی محصول کم بوده و تخم های زیادی از بین میروند ؛ بدین صورت که کاهش و یا افزایش بیش از اندازه مقدار دما و رطوبت باعث آسیب رسیدن به تخم های نطفه دار میشود. بنابراین سنسور دما و رطوبت دستگاه جوجه کشی می بایست دقت بسیار بالایی داشته باشد.

معرفی بهترین دستگاه جوجه کشی

« معرفی بهترین دستگاه جوجه کشی »

ویژگی ها و خصوصیات بهترین دستگاه جوجه کشی

سیستم چرخشی و شانه ها‌ : بهترین حالت برای قرارگیری تخم های نطفه دار قراردادن آنها بصورت افقی می باشد. همچنین سیستم چرخشی برای تخم ها در بهترین حالت بصورت ۳۶۰ درجه می باشد. دقت کنید که در اغلب دستگاه های جوجه کشی صنعتی زاویه چرخش بصورت ۹۰ درجه است که این مقدار برای این محصولات نرمال می باشد.

سیستم تامین رطوبت جوجه کشی :‌ سیستم تامین رطوبت دستگاه نباید تخم ها را دچار نوسانات دمایی و شوک کند. توجه کنید در دستگاه های جوجه کشی جدید و حرفه ای این مورد توسط خود دستگاه کنترل میشود.

گارانتی و خدمات پس از فروش : بعد از خرید دستگاه جوجه کشی هر کسی انتظار دارد تا محصول خریداری شده تا سالیان دراز کار کند. به همین منظور تمامی قطعات یدکی استفاده شده در ساخت ماشین جوجه کشی باید از طرف تامین کننده تامین شود. چرا که در غیر اینصورت قطعات یدکی متناسب با محصول خریداری شده در بازار یافت نشده و خریدار با مشکلات متعددی روبرو میشود. به همین علت داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش یکی از امکانات یک دستگاه جوجه کشی خوب به شمار میرود.

برای مشاهده انواع دستگاه های جوجه کشی گروه صنعتی اسکندری میتوانید به صفحه اصلی وبسایت مراجعه کرده و آنها را با دستگاه های جوجه کشی سایر شرکت ها مقایسه کنید.

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری