بازاریابی گوشت و فرآورده های بلدرچین

بازاریابی و فروش محصولات حاصل از پرورش بلدرچین آخرین و البته مهم ترین مرحله از پرورش بلدرچین است که اگر به دستی انجام نشود می تواند ، به دلیل عدم فروش می تواند زحمات شما را تحت تاثیر خود قرار دهد.
بازار مصرف فراورده های این پرنده به دلیل عدم آشنایی عامه مردم از فواید آن ها کمتر از سایر طیور معمولی مانند مرغ است. به همین دلیل بنگاه های تولیدی گوشت و تخم بلدرچین مخصوصا افرادی که به صورت واحدهای کوچک تولیدی و یا اشتغال خانگی اقدام به پرورش بلدرچین می کنند باید برنامه مناسبی برای بازاریابی و فروش محصولات داشته باشند.
بازاریابی تخم و فراورده های بلدرچین

بازاریابی فراورده های بلدرچین خود را چگونه باید انجام دهید؟

در وهله اول توجه داشته باشید که بهترین شخص برای بازاریابی محصولات تولیدی مزرعه خودتان هستید.
شاید فکر کنید که با فروش محصولات به مصرف کنندگان نهایی مانند خانوارها می توانید سود بیشتری کسب کنید اما این کار نیازمند صرف وقت و هزینه بسیار زیاد است و البته از ریسک بالایی برخوردار است.
بنابراین توصیه می کنیم برنامه بازاریابی خود را بر روی فروش عمده محصولات متمرکز کنید.
برنامه بازاریابی محصولات تولیدی خود را هم برای حفظ مشتریان فعلی و هم برای پیدا کردن مشتریان جدید تدوین کنید.
برای مصرف کنندگان بالقوه خود بازار هدف تعیین کنید. بازار هدف محصولات شما می تواند کودکان زیر ۷ سال ، سالمندان ، بیماران و یا مادران شیرده باشد.

توجه کنید که در این کسب و کار شما مدیر بازاریابی هستید نه بازاریاب

بسیاری از پرورش دهندگان بلدرچین در ابتدا فکر می کنند که می توانند در کنار تولید بلدرچین خودشان می توانند محصولات تولید شده را به بازار عرضه کنند. این کار در ابتدا شاید قابل انجام به نظر برسد ولی پس از  گذشت پنج شش که کارتان گسترش پیدا کرد ، وقت کافی برای انجام این کار را نخواهید داشت.
اگر خودتان فرصت کافی برای انجام این کار را نداشتید می توانید از مشارکت های انتفاعی برای فروش محصولات خود استفاده کنید. بدین صورت که با برخی از فروشندگان دیگر فرآورده های بلدرچین ارتباط برقرار کرده و با دادن درصد از آن ها می خواهید محصولات شما را بفروشند. این کار می تواند نقش بسیار مهمی در صرفه جویی وقت شما و افزایش سودآوری واحد تولیدیتان ایفا کند.

چگونه با بازاریابی فروش محصولات بلدرچین خود را افزایش دهید

در بازاریابی محصولات خود سعی کنید نقش مشاور را برای مشتریان ایفا کنید. به نیازهایی که فرآوده های بلدرچین می توانند از مشتریان شما برطرف کنند در هنگام بازاریابی اشاره کنید. این نیازها می تواند تامین انرژی ، افزایش رشد ، تقویت عضلانی و یا درمان بیماری ها باشد.
همیشه این را در نظر داشته باشید که خرید و فروش محصولات یک بازی برد برد است. همانطور که سود حاصل از فروش محصولات برای شما مهم است ، رفع کاستی های نیازها هم برای خریدار اهمیت دارد. بنابراین در هنگام بازاریابی و فروش محصولات خود صادق باشید.
هر چقدر هم تولید داشته باشید ولی در مرحله بازاریابی ضعیف عمل کنید محصولاتتان به فروش نخواهند رسید و کیب و کارتان رونق پیدا نخواهد کرد. به همین دلیل توصیه می کنیم که حتما اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید. در دوره های آموزشی بازاریابی شرکت کنید و کتاب های بازاریابی را مطالعه کنید.
پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری