کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

تفاوت ایزی باتور 5 و 6

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۹٫۳۰

دو محصول ایزی باتور 5 و 6 بعد از معرفی خود علاقه مندان زیادی را به سوی خود جذب نموده اند. یکی از مهمترین سوالات خریداران این دو نوع دستگاه جوجه کشی تفاوت های آنها می باشد. در این مطلب سعی شده دا بصورت کاملاً ساده نگاهی به شباهت ها مخصوصاً تفاوت های دو نوع ماشین جوجه کشی ایزی باتور 5 و 6 نگاهی بیندازیم ؛ بدین منظور میتوانید ادامه مطلب را مطالعه کنید.

تفاوت ایزی باتور 5 و 6

« تفاوت ایزی باتور 5 و 6 »

ماشین های جوجه کشی ایزی باتور 5 و ایزی باتور 6 به ترتیب به ماشین های جوجه کشی اقتصادی و حرفه ای نیز معروف هستند. این دو محصول از دسته ماشین آلات جوجه کشی خانگی گروه صنعتی اسکندری بوده و با قالیت های روز دنیا ساخته شده اند. هر دو محصول از قابلیت های تکنولوژی هوش مصنوعی ، سنسور SHT ساخت سوئیس ، سیستم چرخش ۳۶۰ درجه ای و شانه های همه کاره ، موتورهای انحصاری EIG و قطعات داخلی ای بی اس قابل رقابت با باکیفیت ترین دستگاه های خارجی هستند. با اینکه تشابه زیادی این دو محصول با یکدیگر دارند دارای تفاوت های بنیادی با یکدیگر هستند. ایزی باتور ۵ نسخه ای ارزان قیمت از ایزی باتور ۶ بوده و برخی از امکانات ایزی باتور 6 برای کاهش قیمت دستگاه حذف شده است.

در صورتی که قصد جوجه کشی از تخم نطفه دار پرندگان زینتی و گران را دارید توصیه میکنیم که محصول ایزی باتور 6 را خریداری بکنید و اگر قصد جوجه کشی از پرندگانی همچون مرغ و بلدرچین را دارید میتوانید از ایزی باتو 5 استفاده کنید. در زیر میتوانید برخی از قابلیت های حذف شده در ایزی باتور 5 را ملاحظه کنید :

سنسور

در ساخت ایزی باتور ۶ از دو عدد سنسور برای کنترل دما و رطوبت استفاده شده است. سنسور اصلی دستگاه ساخت کارخانه SHT ساخت سوئیس بوده بسیار دقیق می باشد. این سنسور بدلیل دقت اندازه گیری بسیار بالا در عملیات حساس پزشکی نیز مورد استفاده قرار میگیرد. سنسور دوم دستگاه در بیرون از دستگاه قرار میگیرد و از برند LM35 و یا NTC می باشد. در تولید ایزی باتور 5 از سنسور خارجی صرف نظر شده است.

سیستم تامین رطوبت

در ایزی باتور ۶ از پمپ آب و پد برای تامین رطوبت استفاده شده است. بدین منظور ظرف آبی در بیرون و خارج از دستگاه قرار گرفته و شیلنک پمپ در داخل آن قرار داده میشود. در هنگام کاهش میزان رطوبت از مقدار تنظیم شده دستگاه بصورت خودکار آب را به کمک پمپ از ظرف بیرونی مکش میکند و آن را به پد سلولزی منتقل میکند. پد سلولوزی نیز بدلیل ساختار خود قادر است که تا 10 برابر حجم خود آب ذخیره کند. این سیستم برای تامین رطوبت جوجه کشی تخم های پرندگان گران قیمت مناسب است.

در محصول ایزی باتور ۵ برای تامین رطوبت دستگاه از شیارهای آب استفاده شده است. در این روش برای افزایش رطوبت دستگاه کافیست تا آب درون دستگاه را افزایش دهید. این روش اگرچه نسبت به ایزی باتور 6 ساده تر است ولی برای تامین رطوبت تخم پرندگانی همچون مرغ و بلدرچین مناسب می باشد.

ایزی باتور 5 ارزان

« ایزی باتور 5 ارزان »

تنظیم دما و رطوبت

در دستگاه جوجه کشی ایزی باتور 6 ، تنظیم دما و رطوبت بصورت کاملاً خودکار انجام میگیرد. این در حالیست که در ایزی باتور 5 تنها تنظیم دما بصورت اتوماتیک صورت می پذیرد.

نمایشگرهای دما ، رطوبت و روزشمار

ایزی باتور 6 از سه نمایشگر دما ، رطوبت و روزشمار برخوردار بوده اما در ایزی باتور 5 تنها یک نمایشگر تعبیه شده و آن نیز دما و رطوبت را نمایش میدهد.

تفاوت ظاهری

بدنه ایزی باتور ۶ از مواد ABS و کریستال نشکن ساخته شده و ایزی باتور ۵ تنها از کریستال نشکن ضد یووی ساخته شده است.

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری