کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

مقایسه ایزی باتور ۱ و ایزی باتور ۳

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۱۰٫۲۵

امروزه جوجه گیری از تخم نطفه دار ماکیان به وسیله ماشین های جوجه کشی به امری رایج مبدل شده است. مواردی مانند کنترل بیشتر روند جوجه کشی ، ظرفیت ، راندمان نهایی و... باعث گردیده اند تا جوجه کشی به وسیله ماشین های جوجه کشی از روش جوجه کشی طبیعی ارجع تر به نظر بیایند. در میان ماشین های جوجه کشی تنوع خانگی از محبوبیت بالاتری نسبت به نوع صنعتی داشته و از نمونه دلایل آن میتوان به وزن سبک ، قابلیت حمل و نقل آسان ، مصرف کم انرژی ، کاربری ساده و قیمت ارزان اشاره کرد. ماشین های جوجه کشی خانگی علاوه بر مصارف خانگی در آزمایشگاه ها و مراکز آموزشی نیز استفاده میشود.

در حالت کلی ظرفیت ماشین های جوجه کشی بر اساس تخم مرغ معیارسنجی میشود. در این مطلب از سایت ما میخواهیم دو نوع دستگاه جوجه کشی ۴۸ تایی ایزی باتور ۱ و ۴۰ تایی ایزی باتور ۳ را با یکدیگر مقایسه کرده و شباهت ها و تفاوت های هر کدام از آنها را بازگو کنیم. بدین منظور میتوانید ادامه مطلب را مطالعه کنید.

تفاوت ایزی باتور ۱ و ۳

« تفاوت ایزی باتور ۱ و ۳ »

نقد و بررسی دستگاه ۴۰ تایی با دستگاه ۴۸ تایی

ماشین جوجه کشی ۴۰ تایی گروه صنعتی اسکندری با نام ایزی باتور ۳ و ماشین جوجه کشی ۴۸ تایی ساخت این کارخانه با نام ایزی باتور ۴ شناخته میشود. هر کدام از این محصولات در سری ماشین های جوجه کشی خانگی کارخانه طبقه بندی شده و خصوصیات خاص خود را دارند. با مقایسه دقیق و اصولی این دو محصول قصد داریم تا خریداران را با مشخصات فنی و ویژگی های آنها آشنا کنیم تا خریدی مطمئن داشته باشند.

ایزی باتور ۱ قدیمی ترین محصول ساخت گروه صنعتی اسکندری بوده توانسته است تا نظرات بسیار زیادی را به خود جلب کند. راندمان جوجه کشی بالا ، قیمت بسیار مناسب ، سیستم دقیق تنظیم دما و رطوبت ، سیستم انتخاب پرنده جوجه کشی و... از نمونه قابلیت های بارز ایزی باتور ۱ بوده و این قابلیت ها سبب شد تا این محصول بعنوان برترین محصول جوجه کشی در سال های پیاپی مورد انتخاب خریداران قرار گیرد.

با توجه به اعتماد و حمایت خریداران و مصرف کنندگان گروه صنعتی اسکندری بعد از گذشت چند سال ماشین جوجه کشی ایزی باتور ۳ را به تولید انبوه رساند. ایزی باتور ۳ در حدود سه سال بعد از ایزی باتور ۱ طراحی و تولید شده و میتوان گفت از تکنولوژی جدیدتری نسبت به ایزی باتور ۱ برخوردار است.

ایزی باتور ۳ بدلیل استفاده از فناوری پیشرفته ، ساختار با کیفیت و راندمان جوجه دهی بالا در جوجه گیری از انواع تخم های زینتی توانست در مدت زمان کوتاهی توجه عموم را به خود جلب کند. در ادامه به بررسی تفاوت ها و مزیت های هر کدام از این محصولات خواهیم پرداخت.

مقایسه ظرفیت و شانه های ایزی باتور ۱ و ۳

ظرفیت استاندارد ایزی باتور ۱ برای تخم های نرمال حدود ۴۸ عدد می باشد و این محصول از ۳ نوع شانه برای جوجه کشی از تخم های ریز ، متوسط و درشت استفاده میکند. بنابرین برای جوجه کشی از تخم نطفه دار پرنده های مختلف اپراتور میتواند با تغییر شانه ها نسبت به جوجه کشی از تخم های نطفه دار پرنده های مختلف اقدام کند.

ظرفیت استاندارد ایزی باتور ۳ برای تخم های متداول حدود ۴۰ عدد می باشد و این محصول از سیستم چرخش ۳۶۰ درجه ای تخم های نطفه دار استفاده میکند. شانه های دوار استفاده شده در این محصول نیازی به تعویض شانه ها نیست و شانه های دوار از قابلیت جوجه کشی از انواع تخم های نطفه دار ریز ، متوسط و درشت برخوردار می باشد.

به کمک شانه های غلطکی اپراتور میتواند تخم های نطفه دار را بصورت طبیعی در داخل دستگاه بچیند. به دلیل قرار گرفتن تخم ها بصورت افقی راندمان نهایی جوجه کشی افزایش پیدا کرده و جوجه از محتویات تخم به راحتی تغذیه میکند. علاوه بر این ، شانه دوار چرخش ۳۶۰ درجه ای را برای تخم های نطفه دار ایجاد میکند که این نوع چرخش بهترین نوع برای تخم های نطفه دار می باشد. در زمینه ساختار شانه ایزی باتور ۳ بهتر از ایزی باتور ۱ می باشد.

مقایسه شانه ایزی باتور ۱ و ۳

« مقایسه شانه ایزی باتور ۱ و ۳ »

مقایسه بدنه ایزی باتور ۱ و ۳

بدنه هر دو محصول از نوع ABS صنعتی و نشکن می باشد ؛ به همین علت کیفیت ساخت هر دو بدنه دقیقاً مثل هم می باشد. بدلیل ساختار ABS هیچگاه امکان زنگ زدگی در آن بوجود نمی آید. همچنین بدلیل ساختار خود به راحتی قابل ضدعفونی است.

درب محصول نیز شیشه ای بوده و در مانع نفوذ اشعه های مضر نور خورشید به داخل دستگاه میشود. عایق هر دو دستگاه از نوع پلاستوفوم می باشد که مانع از هدر رفت انرژی در دستگاه میشود.

مقایسه سیستم های تامین رطوبت ایزی باتور ۱ و ۳

سیستم تامین رطوبت ایزی باتور ۱ بصورت دستی و به کمک ظرف موجود در کفی دستگاه تامین میشود. در زمان جوجه کشی از پرنده های مختلف کافیست تا با توجه به موقعیت مکانی شیارهای تعبیه شده در ظرف آب را پر کنید. ایزی باتور ۳ از پمپ آب و پد سلولزی برای این کار استفاده میکند. در هنگام کاهش مقدار رطوبت پمپ آب بصورت اتوماتیک روشن شده و آب را بر روی پد سلولزی منتقل میکند. سیستم پمپ و پد جدیدترین روش تامین رطوبت دستگاه های جوجه کشی است که در اغلب ماشین های جوجه کشی خارجی نیز از این تکنولوژی استفاده میشود.

پمپ آب ایزی باتور ۳

« پمپ آب ایزی باتور ۳ »

مقایسه سایر امکانات ایزی باتور ۱ و ایزی باتور ۳

ایزی باتور ۱ برای گرداندن تخم ها از یکعدد موتور گیربکس دار جوجه کشی استفاده میکند. این موتور تکفاز خانگی بوده و با برق ۱۲ ولت کار میکند. سیستم چرخش محصول نیز به گونه ای است که تخم ها را با زاویه ۹۰ درجه به چرخش در می آورد. در صورت نبود برق این محصول را میتوان مستقیماً به باتری ۱۲ ولت متصل کرد. بدین منظور انبرهای اتصال به باتری برای خریدار ارسال میشود. قابلیت کار با برق ۱۲ ولت مزیتی بسیار مناسب برای ایزی باتور ۱ است ؛ چرا که در زمان نبود برق به کمک باتری ۱۲ ولتی خودرو میتوان روند جوجه کشی را ادامه داد.

 

ایزی باتور ۳ از یکعدد موتور قوی برای چرخش شانه های دستگاه استفاده میکند. همانطور که قبلاً نیز به این مورد اشاره شد چرخش تخم ها در دستگاه جوجه کشی ایزی باتور ۳ بصورت ۳۶۰ درجه است و تخم ها بصورت خوابیده در آن قرار میگیرند. در زمینه چرخش ایزی باتور 3 قطعاً بهتر از ایزی باتور ۱ عمل میکند. تنها محدودیت ایزی باتور ۴۰ تایی این است که نمیتواند با برق ۱۲ ولت کار کند. در صورت قطعی برق محصول مذکور به یکعدد منبع برق اضطراری نیاز دارد و در صورت استفاده از باتری ۱۲ ولت باید از مبدل برق استفاده شود.

برای مشاهده ماشین جوجه کشی ایزی باتور ۱ میتوانید به این صفحه و برای مشاهده ایزی باتور ۳ میتوانید به این صفحه مراجعه کنید.

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری