کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

عوامل موثر بر اندازه تخم مرغ

نوشته شده در : ۱۳۹۸٫۰۴٫۰۳

معیار ارزش یک تخم مرغ به اندازه ای است که دارد یعنی هر چقدر سایز آن بزرگتر باشد، از خریدار می توان پول خوبی برای فروشش دریافت کرد ولی این امکان وجود ندارد که همه پرندگان تخم هایشان را در یک سایز متعارف تولید کنند. بدون شک اندازه تخم تحت شرایط خاصی از قبیل ، نژادی که دارد،زمان بلوغ، تغذیه و ... بسیاری از موارد دیگر که در این مقاله شرح خواهم داد قابل تغییر است پس برای دریافت اطلاعات بیشتر و تا انتهای مطلب در این باره همراه ما باشید.

عوامل موثر اصلی بر اندازه تخم مرغ

  • نژاد مرغ: اندازه یک تخم مرغ تحت تاثیر نژادی است که مرغ تخمگذار دارد و معمولا نژادهای برتر تخم های با کیفیت تری تولید می کنند.

  • تغذیه: اگر نسبت به تغذیه آنها دقت کافی داشته باشید، توازن جیره، تمام کمبودهای بدن آنها را تامین خواهد کرد در غیر این صورت تخم ها اندازه کوچکتر و بی کیفیت تری خواهند داشت چون هیچ مواد مغذی خاصی در داخل آنها وجود ندارد.

  • محدویت غذایی: این مسئله از این رو حائز اهمیت است که، برخی از پرورش دهندگان در ساعت های نامناسب و غیر استانداردی به پرنده های خود غذا می دهند و حتی بسیاری از پرورش دهندگان ساعت های زیادی را از تغذیه پرندگان شان غافل می شوند در حالی که آنها در ساعات به خصوصی اللخصوص صبح زود و قبل از غروب آفتاب باید به اندازه کافی غذا دریافت کنند که بتوانند تخم های با کیفیت و بزرگتری تولید کنند.

  • سطح پروتئین خوراک: اگر پروتئین کافی ( یعنی کمتر از 15 درصد) به بدن مرغ ها نرسد، متقابلا با کمبود پروتئین دفعات تخمگذاری کمتر و حتی اندازه تخم ها آنها کوچکتر از حد استاندارد خواهد شد.

اندازه تخم مرغ

« اندازه تخم مرغ »

  • سن بلوغ: بسیاری از پرورش دهندگان، پرندگان را در معرض نور بیشتری قرار می دهند تا آنها زودتر به بلوغ برسند شاید این امر در بلوغ زودس آنها تاثیر گذار باشد ولی قطعا تخم هایی که می گذارند، اندازه کوچکتری خواهد داشت.

  • دمای جایگاه: مرغ ها به هوای خیلی گرم و یا خیلی سرد عادت ندارند چون متابولیسم بدنشان تحت تاثیر استرس های دمایی قرار می گیرد و بر سلامت و تخمگذاری آنها تاثیر گذار خواهد بود.

  • کمبود آب آشامیدنی: به آبی که در اختیار آنها می گذارید توجه کنید. مرغ ها در کنار وعده های غذایی خود به خوردن آب سالم نیاز دارند در غیر این صورت آب بدنشان تحلیل می رود و متقابلا اشتهای خود را برای خوردن غذا از دست می دهند.آب گرم و یا خیلی سرد آن هم در یک آبخوری کثیف و آلوده نه تنها سلامت جسمی آنها را به خطر می اندازد بلکه با گذشت زمان بر تخمگذاری آنها هم تاثیر خواهد گذاشت.

  • بیماری: سلامت جسمی یکی از فاکتورهای مهم برای تولید تخم با کیفیت است. مادامی که پرنده انواع بیماری ها را تجربه کند شرایط فیزیکی مناسبی برای تولید تخم نخواهد داشت و حتی در مواردی تخمگذاری آنها قطع می شود.

  • سن پرنده: مرغ ها تا زمانی که در سن   20 الی 26 هفتگی هستند تخم های کوچکتری تولید خواهند کرد ولی زمانی که سن شان بالاتر رود برای گذاشتن تخم هایی با اندازه مناسب آمادگی خواهند داشت این در حالی است که مرغ هایی که در سن 40 الی 50 هفتگی هستند، تخم های نسبتا بزرگتری تولید می کنند همچنین سن آنها هر چقدر افزایش یابد، یعنی وقتی به دوره توقف تولید تخم نزدیکتر شوند، اندازه تخم ها کوچکتر می شود.

نکته مهم در عوامل موثر بر وزنی که یک تخم مرغ دارد: اگر تخم مرغ ها را بلافاصله پس از تولید خنک کنید، و آنها را در دمای 50 درجه فانهایت ذخیره کنید، وزن مناسبی خواهند داشت در غیر این صورت؛ تخم مرغ های که در مجاورت هوای گرم قرار بگیرند، مایع داخل آنها تبخیر شده و وزنشان پایین تر می آید ضمن اینکه از نظر اقتصادی کیفیت مطلوبی هم نخواهند داشت و فروشنده قطعا ضرر می کند.

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری