1-مرغ عشق پرنده ای است که نیاز به دوست و همبازی دارد. به همین دلیل اگر وقت کافی برای بازی کردن با مرغ عشق را دارید ، می توانید این پرنده را به صورت تکی خریداری خرید. اما اگر وقت کافی برای اختصاص دادن به مرغ عشق ندارید ، پرنده افسرده خواهد شد. در این صورت باید یک جفت مرغ عشق را خریداری کنید تا نیازهای عاطفی همدیگر را تامین کنند.

2-اولین چیزی که در خرید مرغ عشق باید به آن توجه کنید ، سلامت پرنده است. برای خرید مرغ عشق سالم باید به چشم ها ، پاها و بال و پرهای پرنده توجه کنید. مرغ عشق سالم چشم  هایی براق و باز دارد و هیچ گونه آثاری از  آبریزش در آن مشاهده نمی شود. در بال و پرهای مرغ عشق سالم هیچ گونه آثاری از عیب و نقص مشاهده نمی شود. اما مرغ عشق بیمار ژولیده و غیر فعال است و چشم هایی غیربراق دارد. 

3- مرغ عشق به طور متوسط 12 تا 14 سال عمر می کند. نباید در طول این مدت طولانی علاقه خود را به پرنده ای که می خرید از دست بدهید.

4- مرغ عشق نیاز به مراقبت دارد. در طول این 12 تا 14 سال که از مرغ عشق نگهداری می کنید احتمال دارد که مدتی را به مسافرت بروید یا مریض باشید. در این صورت باید فردی باشد که در غیاب شما از مرغ عشق مراقبت کند.

5- توجه داشته باشید که برای نگهداری مرغ عشق باید فضا و مکان مناسب برای استقرار قفس را در داشته باشید در غیر این صورت پرورش آن می تواند با مشکل مواجه شود.

6-حیوانات خانگی مانند سگ و گربه می توانند برای پرورش مرغ عشق مشکل ساز باشند. سگ را می توان طوری تربیت کرد که با پرنده ای که نگهداری می کنید کاری نداشته باشد اما گربه احتمالا به پرنده آسیب خواهد رساند و حتی احتمال این وجود دارد که آن را بخورد.

7- خرید مرغ عشق اینترنتی یک راه مطمئن برای خرید مرغ عشق مولد یا تکی نیست. در خرید مرغ عشق باید توجه کنید که پرنده ای که می خرید باید سالم باشد. بنابراین برای خرید این پرنده بهتر است به صورت حضوری به پرنده فروشی ها یا پرورش دهندگان مرغ عشق مراجعه کنید.

8- به فکر هزینه ها هم باشید. هزینه پرورش این پرنده فقط شامل قیمت خرید نیست بلکه باید در طول نگهداری هزینه های دیگری مانند تغذیه ، دکتر و دارو را هم متحمل شوید.

9-اگر می خواهید مرغ عشق را برای سخن گفتن تربیت کنید ، خرید جوجه های پنج هفته ای بسیار مناسب هستند. برای یاد دادن کلمات به مرغ عشق باید وقت کافی را برای حرف زدن با پرنده اختصاص دهید و کلمات را برای آن تکرار کنید.

راهنمای انتخاب و خرید مرغ عشق

برخی افراد مایل به خرید مرغ عشق سخنگو  و بالغ هستند اما با این حال می توان جوجه های مرغ عشق را خریداری کرد و با گذاشتن وقت ، سخن گفتن را به آن ها آموخت. در این مقاله قصد داریم چند نکته مهم را بیان کنیم که در خرید مرغ عشق باید به آن ها توجه کنید.
راهنمای خرید مرغ عشق
پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری