کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

بررسی دستگاه جوجه کشی اسکندری

نوشته شده در : ۱۳۹۸٫۰۸٫۲۵

یکی از برندهای شناخته شده و معروف در سرتاسر ایران و خاورمیانه که حدود ۲۵ سال با خدمات منحصر به فردی که به کاربران خویش داده، توانسته امتیازات ویژه ای را از سمت کارشناسان خبره دریافت نماید و همچنین محبوبیت خاصی را در بین مشتریان خود کسب نماید.

در حالت کلی شروع فعالیت کارخانه ی اسکندری در سال ۷۲ با مدیریت جواد اسکندری و داوود اسکندری به صورت جدی اتفاق افتاد، به طوریکه در سال های اول آن ها فقط می توانستند دستگاه های صنعتی را تولید نمایند، تا اینکه بالاخره در سال ۹۲ موفق شدند اولین دستگاه جوجه کشی خانگی را به اسم هواباتور عرضه ی بازار نمایند. خوشبختانه ماشین های خانگی اسکندری در عرض مدت کوتاهی با استقبال بی نظیری از سمت افراد مختلف روبرو شد، به طوریکه گروه اسکندری بعد از یک سال توانست با تغییرات بزرگی روی هواباتور، این برند را تبدیل به ایزی باتور نموده و در اختیار کاربران خویش قرار دهد. در اصل در ایزی باتور سنسورهای SHT سوئیسی و بردهای مونتاژ شده ی SMD روی سیستم مورده نظر اجرا و پردازش شد.

چکیده مقاله

با اینکه محصولاتی که در این کارخانه تولید می شود در سطح ایران و حتی خاورمیانه حرف اول را میزند ولی باید توجه داشت که می تواند در برابر شرکت های بزرگ دنیا همچون Rcom ، Victoria ، Brinsea ، Jamesway و ... رقابت نماید؟

فراموش نکنید که دستگاه های صنعتی خارجی دارای راندمان بالا و ۱۰۰ درصدی می باشند. بدین معنی که اگر از این دستگاه ها استفاده کنید، خواهید دید، با نطفه دار بودن تخم های داخل دستگاه، جوجه های سالمی بیرون خواهند آمد..!! یا به زبانی ساده تر تمام تخم های نطفه دار شما تبدیل به جوجه خواهند شد...!!!

در واقع شرکت اسکندری اگر با همین پشتکار  جلو رود، طولی نخواهد کشید که تبدیل به یک برند جهانی خواهد شد، تا به حال هم توانسته سهم وسیعی از علم و تکنولوژی را مختص خویش نماید، نمونه ی بارز آن تولید شانه های همه کاره و غلطکی که فقط از عهده ی شرکت اسکندری در کل ایران بر می آید.

محصولات گروه صنعتی اسکندری

در حالت کلی شرکت اسکندری قادر به تولید دستگاه های خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی و دستگاه مخصوص شترمرغ می باشد، به طوریکه محصولات خانگی خود را با نام های ایزی باتور۲،۱ (در سال ۱۳۹۳)،۴،۳ (در سال ۱۳۹۶) و ۵ و ۶ را (در سال ۱۳۹۵) عرضه ی بازار نموده است. البته کارخانه ی اسکندری اعلام داشته که در اواخر سال ۱۳۹۷ ایزی باتور ۹،۸،۷ و ۱۰ را وارد بازار نماید ولی مسلما به خاطر نوسانات شدید قیمت و تحریم های اقتصادی که از طرف ابر قدرت ها بر علیه ایران اعمال می شود، قطعا به تحقق رساندن این آرمان بزرگ نسبتا با مشکل مواجه خواهد شد.

علاوه بر دستگاه های ذکر شده، شرکت اسکندری در راه اندازی دستگاه های صنعتی ۱۲۶ تایی ، ۱۶۸ تایی، ۲۵۲ تایی، ۳۳۶ تایی، ۵۰۴ تایی، ۶۷۲ تایی، ۱۰۰۸ تایی و ۲۰۱۶ بسیار موفق بوده است و ماشین های مخصوص شترمرغ را در گنجایش ۱۶، ۲۴ و ۶۴ تایی به خوبی ساپورت می کند.

جالب است بدانید که کارخانه ی اسکندری از همان ابتدا بدنه ی دستگاه های خود را با ورقه هایی از جنس گالوانیزه درست می نمود، اما طولی نکشید که با دیدن کیفیت نامطلوب بدنه، تصمیم گرفت با بدنه ی PVC دار، آنرا تعویض نماید. در واقع بدنه ی گالوانیزه اصلا از پوشش دهی کافی برای حفظ کردن گرمای دستگاه برخوردار نبود و از همه بدتر دیواره ی جداره ای آن ها که با یونولیت پر شده بود، اصلی ترین نقطه برای رشد قارچ ها و تجمع باکتری به حساب می آمد ولی بر عکس این جریان، بدنه دو جداره ی پی وی سی دار نه تنها بهترین پوشش دهی گرمایی را دارد بلکه از تجمع و تکثیر باکتری های بیماری زا ممانعت به عمل می آورد از همه مهم تر اینکه در امنیت نطفه ها را از خطرات موجود در محیط داخلی و بیرونی دستگاه کاملا تضمین می کند.

دستگاه جوجه کشی اسکندری

« دستگاه جوجه کشی اسکندری »

محصولات گروه صنعتی اسکندری

قابل ذکر است که کارخانه ی اسکندری در راستای تولید و طراحی ماشین های جوجه کشی پیشرفته، بسیار موفق عمل کرده است و از تجهیزات بخصوصی در این زمینه بهره گیری نموده، به گونه ای که با وجود نوسانات ارز در بازار و تحریم های موجود در کشور هنوز هم توانسته در بین خریداران ماشین های جوجه کشی به برندی خاص و پرفروش تبدیل گردد.

از جمله تغییراتی که این کارخانه ی صنعتی در ماشین های خود گنجانده است، سنسور SHT سوئیسی لایسنس دار، شانه های سایزیک یا همه کاره، بدنه ی ABS , PVC ،استفاده از هوش مصنوعی و اتوماتیک،  اضافه کردن سیستم انتخاب پرنده در پنل کنترل، کاربرد سیستم روز شمار برای ثبت تاریخ جوجه کشی، تامین رطوبت رسانی به صورت اتومات، بهره گیری از منطق فازی یا دانش کامپیوتری که موجب سازماندهی بهتر و دقیق تر ماشین های جوجه کشی خواهد شد و چندین خاصیت دیگر که توسط متخصصین شرکت، به نحو ایده آل و کاربردی بر روی سیستم برد کنترلی دستگاه نصب شده و پس از طی کردن مراحل کنترل کیفی چند مرحله ای و بررسی های دقیق، سرانجام آن ها را بر روی دستگاه های خود اجرا نموده اند.

مسلما هیچ کارخانه ای بدون ایراد نیست و یک سری معایب هم در بررسی سیستم های آن می شود پیدا کرد.

روند پیشرفت اسکندری

« روند پیشرفت اسکندری »

بررسی مزایا و معایب ایزی باتور 1

درست است که این دستگاه ؛

 • می تواند از تعداد متنوعی پرنده ی زینتی و گوشتی اقدام به جوجه کشی نماید، یعنی قادر است از ۴۸ عدد مرغ، ۱۲۰ عدد تخم بلدرچین و کبک، حدود ۲۰ عدد تخم اردک و غاز را جوجه آوری نماید.

 • تامین رطوبت و دما هم به وسیله ی سنسورهای سوئیسی و المنت های نسوز سازماندهی می شود.

 • هوای آلوده ی داخل دستگاه توسط فن های دائم به نحو احسنت تخلیه می گردد.

 • از همه مهم تر با سیستم انتخاب پرنده و تاریخ روز شمار جوجه کشی که روی پنل خود دارد می توان راندمان جوجه کشی را با شرایط ایده آلی مدیریت کرد.

 • اما متاسفانه این دستگاه جوجه کشی خالی از کمبود نیست!

 • اولا شانه های آن ها سایزیک نبوده و فقط مخصوص یک نوع پرنده می باشد، یعنی کاربر مجبور است برای جوجه کشی از تخم های سایر پرندگان که اندازه های متفاوتی دارند، متحمل هزینه های اضافی برای خرید انها باشد.

 • تامین رطوبت در این ماشین از طریق ظرف آب انجام می شود.

اما در حالت کلی سیستم و قطعاتی که در ایزی باتور یک به کار برده شده است، نسبت به کاکس ماشین ۴۸ تایی که از بدنه ی ضعیف، سنسور، فن تهویه و ... برخوردار است.بسیار بهتر است .

دستگاه ایزی باتور 1

« دستگاه ایزی باتور ۱ »

بررسی مزایا و معایب ایزی باتور 2

ماشین نوع دوم نسبت به نوع اول از گنجایش بیشتری برای جا دادن تخم های نطفه دار برخوردار است، به طوریکه می تواند از ۹۶ عدد تخم مرغ، ۲۴۰ عدد تخم بلدرچین و کبک، ۴۰ عدد تخم غاز، اردک و بوقلمون ؛به راحتی جوجه کشی نماید.

توجه کنید که مزیت های این دستگاه هم مانند ایزی باتور یک بوده و فقط از لحاظ ظرفیتی کمی بزرگ تر به دستگاه قبلی است. البته مزیت های و ایرادهایی که این نوع ماشین دارد به ترتیب بیشتر و کمتر از ایزی باتور یک است، به طور مثال:

مزیت : ایزی باتور ۲ از ۳ فن برای تنظیم رطوبتی خویش استفاده می کند و به صورت دائمی کار نمی کند. کارکرد این فن هامطابق با دستوری است که از هوش مصنوعی صادر می شود و با گردش منظمی که دارند، آب داخل ظرف را به صورت اصولی تبخیر می کنند.

معایب: استفاده از شانه های ساده و یونولیتی می باشد که علاوه بر بی امنیتی نطفه ها، مکانی خوب برای تجمع میکروب ها محسوب می گردند.

البته قابل ذکر است که این ماشین نسبت به کاکس ۹۶ تایی از تنظیمات بهتر، قطعات با کیفیت تر، مونتاژ حرفه ای تر، ۳ عدد فن قوی و هوش مصنوعی برخوردار می باشد.

دستگاه ایزی باتور 2

« دستگاه ایزی باتور ۲ »

بررسی مزایای ایزی باتور 3 و 4

در اصل یکی از محصولات خانگی گروه اسکندری ایزی باتور ۳ می باشد که توانسته با تغییراتی حرفه ای مشکلاتی که ایزی باتور ۱ و ۲ داشته را در خود حذف نماید. در طراحی این ماشین ها به جای استفاده از شانه های نسل قدیم، از شانه های غلطکی همه کاره که قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه ای را دارند، استفاده شده و با امنیتی که داشته احتمال افتادن تخم ها را به صفر رسانده است، علاوه بر مزیت هایی که گفته شد این دستگاه ها رطوبت خود را به وسیله پمپ و پد سلولزی به صورت کاملا اتوماتیک دریافت می نمایند، یعنی بدون دخالت کاربر رطوبت مورد نیاز برای جوجه کشی شتر مرغ به صورت خودکار تنظیم می گردد، از همه مهم تر ، در طراحی این دستگاه ها علاوه بر سنسور سوئیسی از یک سنسور دیگر برای بهتر کردن شرایط محیطی استفاده شده است که نقش بسزایی در بهینه مصرف کردن انرژی برق ایفا می نماید.

دستگاه ایزی باتور 3 و 4

« دستگاه ایزی باتور ۳ و ۴ »

بررسی مزایای ایزی باتور 5 و 6

در ایزی باتور 5 و 6 از شانه های همه کاره غلطکی استفاده شده و شما می توانید بدون هیچ محدودیتی از انواع پرندگان زینتی و ماکیان جوجه کشی نمایید و اینکه ؛ یونولیتی که در دستگاه های قبل استفاده می شد در این ماشین ها به کل حذف شده است و به جای آن از یک نوع بدنه ی مقاوم شیشه ای پلی کربناتی که تخم های نطفه دار را از بروز هرگونه خطری ایمن نگه می دارد، بهره برداری شده است.

خصوصیات ایزی باتور 5 و 6 هم تقریبا شبیه هم است، با این تفاوت که در ایزی باتور 5 برای تامین رطوبت مجدداً از ظرف آب استفاده شده که به صورت دائم توسط فن های موجود، رطوبت نطفه ها تامین می شود در حالیکه، در ایزی باتور 6 از پمپ و پد سلولزی کاملا هوشمند استفاده شده است . این تکنولوژی به ویژگی های سیستم رطوبت رسانی آرکام SORO 20 بسیار نزدیک است و با این مزیت، به یکی از ماشین حرفه ای تمام اتومات در بین برندهای ایرانی و سطح خاورمیانه تبدیل شده است.

دستگاه های جوجه کشی صنعتی

« دستگاه ایزی باتور ۵ و ۶ »

بررسی خصوصیات دستگاه های جوجه کشی صنعتی

در طراحی و تولید اینگونه ماشین آلات از ورقه های دو جداره ی پی وی سی، سیستم سخنگو، سنسورهای سوئیسی SHT،  سنسورهای محیطی LM35 ، موتور پرقدرت برای چرخش تخم ها و راک های موجود، تنظیمات رطوبتی، دمایی و تهویه سازی به کمک سیستم کاملا هوشمند انجام می گیرد و با بهره گیری از بردهای JDR950 در حافظه ی این ماشین سوپرمینیاتور، راندمان جوجه آوری با افزایش فوق العاده چشم گیری مواجه شود.

توجه کنید که شانه هایی که در این دستگاه ها به کار رفته، از نوع سایزیک بوده و می تواند در صورت آلودگی به راحتی شستشو شود، همینطور عملیات ستر و هچر ،به صورت همزمان در داخل دستگاه انجام می پذیرد یعنی در صورت کارکرد دستگاه، تخم های نطفه دار جدید را می توان وارد دستگاه نمود.

تمامی این دستگاه ها با قابلیت اتصال به باتری خودرو ، می توانند در شرایط اضطراری مثل قطعی برق،عملیات جوجه کشی را بدون هیچ وقفه ایی ادامه دهند که اگر چنین نبود؛ تلرانس دمایی تخم ها به هم بریزد و در یک بازه زمانی کوتاه،جنین های داخل  تخم  از بین  برود. با وجود این ویژگی ، کاربر می تواند ، عدم وجود انرژی برق را با دستگاه کوچک اینورتر به باتری خودرو ، جبران نماید.

شایان ذکر است ک؛ کمپانی اسکندری با بهره گیری از سنسورهای سوئیسی توانسته خدمت بزرگی به مشتریان خود ارائه نماید چون این سنسورها فقط یکبار در کارخانه ی تولیدی کالیبره می شوند و تا سالیان سال مورده استفاده ی کاربر قرار می گیرند. یا به عبارت بهتر، این سنسورها به قدری حرفه ای تنظیم شده اند که نیاز به کالیبره ی مجدد ندارند.

دستگاه های جوجه کشی صنعتی

« دستگاه های جوجه کشی صنعتی »

علت قیمت بالای محصولات اسکندری

شاید بسیاری از کاربران به علت عدم اگاهی نسبت به قطعات استفاده شده در این دستگاه و توجه نکردن به شرایطی که هم اکنون در بازار مصرفی حکم فرماست، از قیمت بالای آن ناراضی باشند ولی طبق احضاراتی که این شرکت در مورده محصولات خود داشته، تا حد امکان از تجهیزات با کیفیت و پیشرفته تری برای ساخت محصولات خود استفاده کرده است.

آیا دستگاه های جوجه کشی اسکندری در هر مکانی قابل استفاده می باشد؟

اگر شرایط محیطی و دمایی را در مکان مورد نظر به خوبی رعایت نمایید، مطمئناً می توانید در مکان های مختلف از این دستگاه به نحو کاربردی تر، جوجه آوری نمایید، پیشنهاد می شود دمای داخل دستگاه در حدود 37.5 درجه ثابت بماند و دمای محیطی به میزان 5 درجه ی سانتیگراد تنظیم شود.

بررسی سیستم نامحسوس چرخشی

اسکندری اولین کارخانه ای بود که تمام دستگاه های خود را مجهز به سیستم چرخشی یک دور در دقیقه کرده است.

کیفیت جوجه کشی از شترمرغ

کیفیت خوبی دارد ولی نسبت به کارخانه های نیک هنگام و توسن از راندمان پایین تری برخوردار می باشد، اما:

 • با این وجود سنسور پیشرفته SHT

 • هوش مصنوعی که می تواند دقیق ترین مقدار را برای تلرانس دما و رطوبت تخمین بزند

 • سیستم رطوبت رسانی برای دوران هچر و رطوبت دهی دوران ستر

 • و نظر مثبتی که کابران به راندمان دستگاه دارند

در کل مورد پسند بسیاری از پرورش دهندگان است.

دستگاه های جوجه کشی شترمرغی

« دستگاه های جوجه کشی شترمرغی »

بخش گارانتی و خدمات پس از فروش شرکت اسکندری

به جرﺃت می توان گفت که کارخانه ی صنعتی اسکندری جزء برندهای محبوب و قابل اعتماد در بین کاربران خود می باشد و دارای نمایندگی های ویژه در سر تاسر ایران و قسمت هایی از خاورمیانه می باشد، به طوریکه، بخشی از این واحد صنعتی ، به صورت کاملا مجزا برای خدمات رسانی خوب نسبت به مشتریان اختصاص داده است. این قسمت دارای سیستم های مجهز، پرسنل های حرفه ای و نرم افزارهای تخصصی می باشد که در صورت نیاز مشتری به نحو احسن پشتیبانی می گردد و تمام مشکلات کاربران را تا جایی که امکان دارد حل می نماید. در حقیقت کارخانه ی اسکندری همراه تمام محصولات خود برگه ی ضمانت یک ساله و خدمات پس از فروش 10 ساله را ارائه می دهد تا در صورت خرابی و نقص های موجود، کاربر به راحتی با نمایندگی های مربوط که در اقساء نقاط ایران دایر است، تماس حاصل کند و بی هیچ محدویت خاصی، نسبت به تعمیر یا تعویض قطعات دستگاه اقدام نمایند.

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری