کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

دلایل استفاده از آب مقطر در دستگاه جوجه کشی

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۸٫۲۸

عملکردهای اساسی مانند رطوبت ، حرارت ، چرخش و... نقش تعیین کننده ای در جوجه شدن یک تخم ایفا میکند و اگر یکی از آنها به درستی انجام نشود تاثیر مخربی بر روی راندمان جوجه کشی خواهد داشت. یکی از عوامل معرفی شده رطوبت است که میخواهیم اهمیت آن را برای شما توضیح داده و دلیل استفاده از آب مقطر را برایتان شرح دهیم.

استفاده از آب مقطر

« استفاده از آب مقطر »

اهمیت رطوبت در جوجه کشی

هنگامی که تخم توسط پرنده تولید میشود پوسته ای نرم دارد ؛ اما این نرمی بعد از گذشت چند دقیقه با برخورد با هوا کاملاً سفت شده و به راحتی قبل شکسته نمیشود. در جوجه کشی طبیعی مرغ مادر بمدت چندین هفته بر روی تخم ها میخوابد و گرما و رطوبت آن باعث رشد چنین شده و به نرم شدن پوسته نیز کمک میکند. با گذشت مدت زمانب مشخص جوجه با کوچکترین ضربه پوسته را شکسته و از آن خارج میشود. اگر پوسته تخم مانند گذشته سفت بماند پرنده متولد شده قادر به شکستن آن نبوده و در داخل آن خفه خواهد شد. به همین علت است که ماشین های جوجه کشی غیراستاندارد باعث مرگ جوجه های متولد شده میشوند ؛ چرا که رطوبت را به اندازه کافی تامین نمیکنند و پوسته نرم نمیشود.

دلایل استفاده از آب مقطر در جوجه کشی

آب های معمول « شهری ، جوشیده شده و یا آب معدنی » دارای املاح و مخصوصاً آهک هستند ؛ به همین علت در صورتیکه از این نوع آب ها برای تامین رطوبت دستگاه جوجه کشی استفاده کنید به مرور زمان آهک در محصول جوجه کشی بر جای خواهد ماند. با توجه به این موضوع که ماشین های جوجه کشی از قطعات دیجیتالی و الکترونیکی برای عملکرد صحیح خود استفاده میکنند وجود آهک به مرور زمان بر روی سنسور ، فن ، موتور گرداننده ، دریچه هوا ، المنت و… خواهد نشست و سبب اختلال در عملکرد صحیح آنها و به ویژه سنسور خواهد شد. همچنین مشکل دوم استفاده از آب معمولی تاثیر آهک بر روی پوسته تخم است ؛ چرا که وجود آهک بر روی پوسته تخم باعث بسته شدن منافذ تخم شده و باعث عدم دریافت اکسیژن کافی توسط جنین در حال رشد شده و این موضوع سبب مرگ زود هنگام جنین خواهد شد. بنابرین برای جلوگیری از آسیب رسیدن به قطعات داخلی دستگاه و مرگ جنین حتماً باید از آب مقطر استفاده شود.

تاثیر رسوب بر روی قطعات

« استفاده از آب مقطر »

مشکلات استفاده از آب شهری برای قطعات ماشین جوجه کشی

مشکلاتی که آب شهری میتواند بر سر قطعات یک ماشین جوجه کشی بیاورد بطور خلاصه در زیر ذکر شده اند :

  • رسوب گرفتن سیستم های تولید حرارت که در  نتیجه آن المنت ها گرمایش بیشتری برای تولید گرما از خود ایجاد خواهند کرد.

  • رسوب گرفتن فن ها که در  نتیجه آن فن ها در مدت زمان کمتری مستهلک شده و کارایی خود را از دست میدهند.

  • رسوب بستن سنسورها که در نتیجه آن رسوب باعث کاهش عملکرد سنسور خواهد شد.

روش تهیه آب مقطر

آب مقطر را میتوان از مراکزی مانند فروشگاه های محصولات آزمایشگاهی ، داروخانه ها ، فروشگاه های زنجیره ای و... تهیه کرد. همچنین خو شما نیز میتوانید آب مقطر را تولید کنید ؛ اما بدلیل اتلاف وقت پیشنهاد میشود تا نسبت به خرید آن اقدام کنید.

ویدیوی دلیل استفاده از آب مقطر

در ویدیوی زیر کارشناسان فنی گروه صنعتی اسکندری در مورد چرایی استفاده از آب مقطر را برای شما بازگو میکنند که امیدواریم برای شما مفید باشد :

« دلایل مرگ جنین جوجه کشی »

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری