کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

راهنمای گام به گام صفر تا صد جوجه کشی

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۹٫۰۳

در این مطلب ما به شما آموزش گام به گام جوجه کشی را برایتان توضیح خواهیم داد. این اطلاعات عموماً در ماشین های جوجه کشی دست ساز بیشتر کاربردیست ؛ چرا که در ماشین های جوجه کشی اتوماتیک نیازی به بررسی تخصصی و عملکرد دستگاه نیازی نبوده و همه کارها بصورت اتوماتیک انجام میگیرد.

آموزش گام به گام جوجه کشی

« آموزش گام به گام جوجه کشی »

نکات عمومی

  • قبل از قرار دادن تخم های نطفه دار در دستگاه جوجه کشی از تامین بودن دمای دستگاه در حدود ۹۹٫۵ تا ۱۰۳ درجه سانتیگراد مطمئن شوید.

  • تخم های نطفه دار را با یک مداد علامتگذاری کنید. شما میتوانید در یک طرف تخم علامت X و در طرف دیگر علامت O نشانه گذاری کنید. این کار برای این است که از چرخش تخم های نطفه دار اطمینان حاصل کنید.

  • مطمئن شوید که تخم های نطفه دار حداقل سه بار در روز چرخانده میشود. درصورتیکه تخم های نطفه دار به درستی چرخانده نشوند تخم ها به جوجه تبدیل نخواهند شد.

  • رطوبت ماشین جوجه کشی را باید کنترل کنید. میزان رطوبت برای پرندگان مختلف متفاوت بوده و باید به درستی بر روی دستگاه تنظیم شود.

نطفه سنجی و اطمینان از بارور بودن تخم ها

نطفه دار بودن تخم های بارور شده به ندرت ۱۰۰٪ است. میزان باروری تخم به موارد متعددی بستگی دارد ؛ برای نمونه اگر پرندگان نر و ماده اگر در سن خوبی بوده و در کنار هم قرار گیرند میتوان اطمینان حاصل کرد که اغلب تخم های نطفه دار یک گله بارور شوند. مقدار باروری یک تخم ممکن است با توجه به فصل ، شرایط و نوع پرنده در حدود ۵۵ الی ۹۵ درصد متغیر باشد. بطور معمول پیش بینی خوب این است که احتمال دارد ۵۰ الی ۷۵ درصد تخم های نطفه دار به جوجه تبدیل شوند.

نطفه دار بودن تخم ها را نمیتوان قبل از قرار دادن آنها در داخل ماشین جوجه کشی تشخیص داد! باید از زمان قرار دادن تخم های نطفه دار در ماشین جوجه کشی حدود 7 روز زمان بگذرد تا نطفه در تخم شکل بگیرد. با مشخص شدن تخم های نطفه دار باید تخم هایی که بدون نطفه هستند و در اصطلاح « بارور » نشده اند از تخم های نطفه دار جدا شده و کنار گذاشته شوند. وجود تخم های بدون نطفه در دستگاه سبب کاهش راندمان جوجه کشی شده و باعث ایجاد تلفات در بین تخم های نطفه دار و سالم میگردد ؛ چرا که تخم های بدون نطفه به مرور زمان و طی روزها از خود گازهای مضر ترشح کرده که این امر باعث افت راندمان ماشین جوجه کشی میشود. حتی احتمال ترکیدن تخم های بدون نطفه در داخل ماشین جوجه کشی نیز ممکن است اتفاق بیفتد.

بررسی نطفه دار بودن تخم

« بررسی نطفه دار بودن تخم »

برای نطفه سنجی ؛ اگر در داخل تخم حالاتی از وجود رگه های خونی مشاهده شد میتوان نتیجه گرفت که تخم نطفه دار است ؛ اما اگر چین حالتی در تخم ها دیده نشد و نور مستقیماً از تخم عبور کرد میتوان نتیجه گرفت که تخم بدون نطفه است و باید دور انداخته شود.

موقعیت تخم

در زمان جوجه کشی ، تخم ها باید در یک حالت طبیعی بر روی یک سطح صاف قرار بگیرند و باید با انتهای پهن کمی بالاتر از نقطه مورد نظر قرار گرفته باشند. اگر یک تخم بصورت برعکس قرار بگیرد در این شرایط چون سر جنین به سمت انتهای کوچک است ممکن است قبل از خروج از تخم غرق شود. بنابرین بطور کل انتهای بزرگ باید بالاتر از انتهای کوچک آن قرار گیرد.

چرخش

تخم ها باید بطور نرمال و منظم برای جوجه شدن چرخانده شوند. سه بار چرخش تخم ها در طول روز کافی می باشد. چرخش تخم ها باید تا زمان هَچ تخم ها ادامه پیدا کند ؛ اگر تخم ها در دوره ستر به درستی چرخانده نشوند به غشاء پوسته میچسبند و این چسبندگی باعث رشد غیرطبیعی جنین خواهد شد.

با جوجه های حاصل از جوجه کشی چه کار باید کرد؟

بعد از تولد جوجه های یکروزه نباید عجله زیادی به آب و غذا دادن به آنها داشته باشید. پرنده های یکروزه مانند مرغ ، بلدرچین ، بوقلمون و... تا ۲۴ ساعت بعد از تولد به هیچگونه غذایی نیاز ندارند ؛ چرا که زرده تخم به واسطه ناف به معده جوجه یکروزه قبل از بیرون آمدن کشیده میشود. جوجه ها باید در ماشین جوجه کشی همچنان به رشد خود ادامه دهند. بطور کل جوجه ها تا ۲۴ ساعت باید در یک محیط با دمای گرم بمانند و اگر این مدت زمان به ۴۸ ساعت برسد نیز آسیبی به آنها نمیرسد.

جوجه در حال خروج از تخم

« جوجه در حال خروج از تخم »

تغذیه جوجه ها

پس از انجام فرآیند جوجه کشی و رشد جوجه ها باید آب و دان به میزان مکفی در اختیار جوجه ها قرار داده شود. جیره غذایی این پرنده ها در فروشگاه های طیور موجود بوده و میتوان آنها را به سادگی تهیه کرد.

نکات بسیار مهم در مورد دستگاه جوجه کشی

برای استفاده هر چه بهتر از دستگاه های جوجه کشی دوباره موارد مهمی که در این حیطه مهم هستند را برایتان لیست میکنیم :

۱- هیچ گاه تخم های بزرگتر و یا کوچکتر از حد معمول را درون دستگاه جوجه کشی قرار ندهید ؛ چرا که در اغلب موارد این گونه تخم ها به جوجه تبدیل نخواهند شد.

۲- سعی کنید تا تخم های نطفه دار تازه را که تولید شده اند را درون دستگاه قرار دهید ؛ چرا که تخم های مانده و کهنه شده از راندمان کمتری برخوردار بوده و با گذشت زمان راندمان آنها حتی به صفر نیز میرسد.

۳- هیچگاه قبل از اینکه ماشین جوجه کشی را دریافت نکرده اید تخم نطفه دار خریداری نکنید.

۴- قبل از قرار دادن تخم ها در دستگاه حتماً آن را تا 24 ساعت به برق متصل کرده و از کارکرد و سلامت آن مطمئن شوید.

۵- حتماً از محصولی استفاده کنید تا در شرایط قطعی برق از توان کارکرد با باتری و یا موتوربرق برخوردار باشد.

۶- دمای محیط جوجه کشی باید حدود ۲۳ الی ۲۷ درجه سانتیگراد باشد. دقت کنید که دمای مذکور همان دمای اتاق معمولی می باشد.

۷- در روز هفتم تخم ها را نطفه سنجی کرده و تخم های بدون نطفه را از دستگاه کنید. قبلاً توضیحات مفصلی در این مورد ارائه داده ایم.

۸- فضای کاملاً بسته بدون هیچگونه فن برای قرار گرفتن ماشین جوجه کشی توصیه نمیشود. دقت کنید که داخل هر تخم جوجه کشی یک موجود زنده بوجود می آید که هر کدام از آنها نیازمند اکسیژن هستند.

۹- حداکثر میزان نوسان دمایی محل جوجه کشی نباید از ۴ درجه تجاوز کند. در صورت نوسانات دمایی زیاد راندمان ماشین جوجه کشی تحت تاثیر قرار گرفته و ممکن است تخم ها تلف شوند.

۱۰- برای ضدعفونی دستگاه های جوجه کشی کوچک هرگز از مواد ضدعفونی کننده مانند فرمالین استفاده نکنید. استفاده از اسفنج خیس برای این کار کفایت میکند.

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری