کانال تلگرام
گروه صنعتی اسکندری

بررسی سیستم آبخوری و اهمیت آن پرورش مرغ گوشتی

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۹٫۲۳

تغذیه و تامین آب به عنوان دو عامل حیاتی در پرورش و نگهداری هر پرنده ای در نظر گرفته می شود. همانگونه که میدانید جوجه ها بعد از به دنیا آمدن به دلیل بهره گیری از زرده داخل تخم تا 24 ساعت به آب و غذا احتیاج ندارند ولی بعد از گذشت این مدت باید هر دو آب و غذا به مقدار کافی در اختیار پرنده قرار داده شود.

آبخوری طیور گوشتی

« آبخوری طیور گوشتی »

آب را می توان به عنوان مهم ترین ماده زندگی دانست که نه تنها هستی پرنده ها بلکه تمامی موجودات به آن وابسته است. جوجه های گوشتی و تخم گذار نیز برای ادامه زندگی ، رشد و بزرگ شدن به آب نیاز دارند. شایان ذکر است که حجم قابل توجهی از بدنه جوجه را آب تشکیل می دهد، از این رو کبود آب در بدن پرنده می تواند مشکلات عدیده ای مانند دهیدراته شدن، چسبندگی مقعد، کم اشتهایی و ... را به وجود بیاورد که در این حالت جان پرنده و گله با خطر جدی مواجه می شود. اهمیت این موضوع باعث شده تا ما در این مقاله به بررسی سیستم آبخوری و همچنین اهمیت کیفیت آب در مرغداری های گوشتی به صورت دقیق بپردازیم؛ با ما همراه باشید.

آبی که برای پرنده ها در نظر گرفته می شود باید تمیز ، در دمای مناسب و فاقد هرگونه میکروب و آلودگی باشد. چنانچه مسیر ورود جوجه ها به سالن طولانی باشد باید در ۳ الی ۴ ساعت اول بعد از ورود آنها آب و سپس مواد غذایی برای آنها در نظر گرفته شود.

ریختن شکر در آب برای جوجه ها

در نظر گرفتن ۴ درصد شکر در آب مصرفی جوجه ها در اولین سری مصرف می تواند بسیار مناسب باشد. چرا که در این حالت انرژی از دست رفته آنها مجدداً تامین شده و به نوعی آنها برای غذا خوردن تشویق می شوند. همچنین ترکیب شدن شکر در آب باعث جلوگیری از روده چسبنده شده و در واقع بدن را برای دریافت غذا آماده می کند.

در ۳ روز اول باید داخل شربت » آب و شکر « جوجه ها مکمل های ویتامینی قرار داده شود. همچنین می توانید بعد از مدتی جهت ضد عفونی به مقدار ۱ میلی گرم کلر ضدعفونی در سیستم آبخوری پرنده ها قرار دهید. توجه داشته باشید که از آب کلر دار نباید به هیچ عنوان برای واکسیناسیون بهره گیری کنید.

بررسی آبخوری قطره ای یا Nipple

آبخوری نیپل با توجه به دارا بودن سیستم تمام اتوماتیک و جلوگیری از اتلاف وقت و نیروی کار به عنوان یکی از پرفروش ترین تجهیزات مرغداری در نظر گرفته می شود. این سری از آبخوری ها بدون کثیف کردن محیط و به طور دائمی آب کافی در اختیار پرنده قرار می دهند.

با وجود موارد ذکر شده برای بهره گیری از این سیستم آبخوری باید فشار آب قابل تنظیم باشد تا بدین شکل از جرم بستن نازل ها جلوگیری شود؛ از این رو می توان گفت که مدیریت آنها کمی دشوار یا شاید کمی پیچیده می باشد. از این رو در برخی شهرها و اقلیم ها مانند قم ترجیحاً از آبخوری های آویز اتوماتیک بهره گیری می کنند.

به طوری کلی در دوره رشد جوجه ها تمیز نگه داشتن آب و امکان تنظیم ارتفاع را می توان به عنوان چالش های مهم در نظر گرفت. در واقع هر نوع آبخوری با توجه به سیستم کارکردی که دارد به طریق خاصی تنظیم می شود که در این میان مهم ترین فاکتورها تنظیم ارتفاع و تنظیم فشار آب می باشد. توجه کنید که تحت هیچ شرایطی نباید جوجه ها از نظر تامین آب آشامیدنی با مشکل یا کمبود مواجه شوند.

ورود به بازار کار جوجه کشی

« ورود به بازار کار جوجه کشی »

اهمیت کیفیت آب در مرغداری گوشتی

همانگونه که در بخش های قبلی بیان شد در حدود ۸۰ درصد از وزن بدن جوجه را آب تشکیل می دهد. از این رو تامین آب کافی برای جوجه ها را می توان مهم ترین چالش در مرغداری گوشتی در نظر گرفت. آبی که معمولاً برای پرنده ها در نظر گرفته می شود چندان خالص یا تمیز نمی باشد.

طوری برای کنترل کیفی آب باید مواردی مانند انواع عوامل آلوده کننده، نیترات ها و مواد معدنی در نظر گرفته شود.

اهمیت کیفیت آب در مرغداری گوشتی

برای بررسی کیفیت آب موارد مختلفی مد نظر گرفته می شود که در ادامه توضیح داده شده است.

  • در هر ۱۰۰ میلی لیتر آب نباید تعداد باکتری ها ۱۰۰ عدد تخطی کند. چنان چه منبع اصلی آلوده کننده آب لاشه پرنده، موش و … باشد می تواند به راحتی در مدت زمان کوتاهی سطح کیفیت آب را بسیار کاهش دهد.

  • یکی دیگر از مواردی که باید بررسی شود نیترات می باشد. توجه کنید که غلظت نیترات و همچنین نیترات آب تحت هیچ شرایطی نباید از ترتیب ۲۵ و ۴ میلی گرم عبور کنند. این مواد در روده تحت تاثیر واکنش ها تغییر حالت داده و مشکلات عدیده ای در حمل اکسیژن به وجود می آورد تا جایی که ممکن است جوجه ها خفه شوند.

  • حضور زیاد برخی مواد معدنی مانند روی و سولفات میتواند کیفیت آب را کاهش دهد، تا جایی که مزه و بوی بد در آن ایجاد کند. در این حالت مصرف آب توسط جوجه ها به شدت کاهش پیدا می کند.

  • چنانچه کلسیم موجود در آب از ۱۸۰ میلی گرم در لیتر تخطی کند می تواند به راحتی در نازل ها و تجهیزات رسوب به وجود بیاورد. علاوه بر این اگر سدیم آب بالاتر از ۳۲ میلی گرم باشد می تواند مصرف آب توسط جوجه ها را به صورت غیر استاندارد بالا ببرد و محیط را مرطوب کند.

  • بهترین روش برای ارزیابی مقدار مواد معدنی در شربت » آب و شکر « مرغداری ها، اندازه گیری و بررسی مواد جامد یعنی TDS می باشد که باید از ۳٫۰۰۰ میلی گرم در لیتر کمتر باشد.

سخن آخر

در مرغداری هایی که از آب چاه یا دیگر منبع های آب برای مرغ ها و جوجه ها استفاده می شود، می بایست سالی ۱ الی ۲ بار کیفیت آب از نظر میزان مواد معدنی، میکروب ها و دیگر موارد ذکر شده بررسی شود تا بدین شکل هیچ مشکلی در فرایند آبرسانی یا پرورش پرنده ها رخ ندهد.

پیج اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری